Connect with us

Wavemag

5 dôvodov, prečo by si fanúšik tanečnej hudby mal prečítať knihu Rituály miznutia

PLUS

5 dôvodov, prečo by si fanúšik tanečnej hudby mal prečítať knihu Rituály miznutia

5 dôvodov, prečo by si fanúšik tanečnej hudby mal prečítať knihu Rituály miznutia

Knihu Rituály miznutia, ktorú napísal Zvolenčan Braňo Noks, som mala už dlhšie na nočnom stolíku. Verím, že každá kniha má svoj čas a občas ku nej musíte dozrieť. Alebo… musí dozrieť tá správna chvíľa? Akokoľvek… tu je mojich 5 dôvodov, prečo by si si ju mal/a kúpiť a prečítať aj ty!

  1. Je to kniha z prostredia tanečnej hudby

Takých kníh v slovenčine veľa nemáme. Dovolím si domnievať sa, že sú len dve a obe ich má na svedomí práve Noks. Prvá kniha Techno nad zlato bola viac biografická, zaznamenávala skutočné udalosti, ktorých si mohol byť aj ty sám účastný, ale Rituály miznutia sú iné. Posúvame sa do nie tak ďalekej budúcnosti, kde sa chodí na party a vybrané kluby sa stávajú pútnickými miestami.

  1. Dozvieš sa, ako by to mohlo vyzerať v roku 2030

Hlavný hrdina žije v roku 2030, čo nie je pre nás tak veľmi vzdialená budúcnosť. Je zaujímavé sledovať myšlienky a fantáziu autora, ktorý v knihe celkom jasne ukáže, ako si budúcnosť predstavuje. Vidíme viaceré technické vychytávky, zažijeme každodenný život v menšom okresnom meste, ale aj tiež zmenu vo vnímaní techna a celkovo klubovej kultúry širokou verejnosťou. V niektorých chvíľach som mala až dojem, že autorove vízie budúcnosti sú veľmi blízke tomu, čo by sa mohlo stať. Ale na to si ešte chvíľu počkáme…

  1. BERGHAIN!

Mekka kluberov dneška, ale aj zajtrajška. Opradený toľkými historkami, mýtmi a urban stories. Legendárny berlínsky klub Berghain. Mnohí o ňom snívajú, mnohí sa aj postavia do radu, ale len niekto sa skutočne dostane dnu. Čo myslíte, podarí sa to hlavnému hrdinovi?

  1. Viac ako len príbeh

Na pozadí niekoľkých dní v živote hlavného hrdinu ti Noks dá oveľa viac, ako by si čakal. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a znalostiam z oblasti sebarozvoja, filozofie či psychológie, prináša 5 praktických cvičení, ktoré môžeš aplikovať do bežného života. Môžeš a nemusíš. Rituály miznutia nie sú nový Secret ani Alchymista, lebo neprinášajú kilogramy omáčok, ale hlavne prudko čitateľný príbeh.

  1. Pretože je super!

Kniha je skvele napísaná, ľahko čitateľná a nás čakajú dlhé zimné večery, kedy do klubov chodiť nebudeme. Tak si aspoň zažime trošku klubovej kultúry v písmenách.

Knihu kúpite exkluzívne priamo vo vydavateľstve FUNKEN GRUVEN: https://www.funkengruven.sk/shop/

Pozdravujem vás z nádhernej prírody v Posázavskej oblavsti, kde mi Rituály miznutia robili spoločnosť. 🙂

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top