Connect with us

Wavemag

Ako si (ne)napísať dobré DJské bio

Music news

Ako si (ne)napísať dobré DJské bio

Ako si (ne)napísať dobré DJské bio

Ak už aj ty patríš k novodobému fenoménu a stal sa z teba dídžej, určite si v rámci svojich marketingových aktivít stavil na všetky možnosti, ktoré ťa majú dostať do povedomia ľudí. Už si sa stihol nafotiť v rámci PR s lacno zakúpeným DJským setboxom (Bože chráň s gramofónom!), na hlave máš na fotke slúchadlá a vinylovú platňu (Načo ti vôbec je, keď hráš z kontrolera?!). Ale vieš čo ti ešte chýba, kámo?! Chýba ti dobre napísaná biografia!

Ale myslím si, že Slovensko, žiaľbohu, ale niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu aj vo svete je mnoho zvláštnych prípadov, ktoré vedia svojou biografiou pobaviť nejedno oko laika či promotéra. Ale nechajme dianie za kopcami a pozrime sa, ako vyzerajú klasické bio uvádzačky na profiloch DJov aj toť u nás, či českých bratov.

Začínal si ako 10 ročný na školských diskotékach. Super! Takže si zvyknutý už ako školák na obdivuhodné pohľady spolužiačok a možno ako skôr narodený si možno pustil aj vinylovú platňu alebo si bol ťažký pán a dával si to ešte z kaziet. Tvoja undergroundová scéna na „základke“ sa odohrávala pred školským večierkom v blízkom parčíku a to nehovoríme o tom, že tá „desina“ Corgoň vám všetkým piatim kruto zašliapala.

Vo svojej spovedi si miliónkrát niečo uvedomuješ (Že už nechceš hrať to a hento a oné a tamto…), ale že z teba bude skutočný fanúšik klubovej hudby. A vieš čo sa stane potom?! No jednoducho zistíš, že chceš byť TY tou osobou, čo bude stáť za DJským pultom!

Netreba určite zabudnúť na vznik tvojho originálneho DJ mena a to fakt ako bacha, že si nečerpal inšpiráciu od holandských trance DJov (Juro Čé, Marko Lé, Rudo Zé, Jaro Van Blé). Tvoju bombovo naštartovanú plniacu sa sekciu gigs zahŕňaš školskými a dedinskými akciami (Nespomínal si, že hráš náhodou klubovú hudbu?!) Ale v tom pozor, pozor! Čo to nevidím?! Hráš na Beefree! Vole, ideš hore! Do bia dopĺňaš lokálne známe mená, vedľa ktorých si hral, akurát škoda, že na vedľajšom pódiu…

Opäť si zase niečo uvedomuješ, zdieľaš svoju fanpage na Facebooku už po tisíci raz a stému fanúšikovi sľubuješ tvoje promo CD…

A ozaj! Už je z teba aj producent! Síce si nikdy nič nevypustil do sveta, lebo aj ty sám vieš, že je to zlé, ale keď ono to na tej titulke na FB tak dobre vyzerá…

Tvoje promotérske schopnosti priveľmi nespomínaš, lebo po tej poslednej blamáži s Braňom Mojsejom, keď ti došlo do kulturáku akurát 20 miestnych štamgastov, by ti to celé bio dosť pokazilo. A to si chcel hrať aj klubovú hudbu….

Článok je fikcia. (A možno nie).

autor: Yacube

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in Music news

To Top