Connect with us

Wavemag

Balearic sound zo slnečného ostrova Ibiza tento víkend na Slovensku!

PARTY NEWS

Balearic sound zo slnečného ostrova Ibiza tento víkend na Slovensku!

Balearic sound zo slnečného ostrova Ibiza tento víkend na Slovensku!

Eivissa pozýva Affani rezident DJ zo španielskej Ibizy

Medzinárodne uznávaný producent a DJ, Affani (celým menom Affani Rabie), ktorý už niekoľko rokov pôsobí na Ibize, prichádza na Slovensko. Tešiť sa môžeš na dve party. Prvú 20.12. v bratislavskom Re:Fresh club a druhú 21.12. v pezinskom Cabal club už tento víkend. Affaniho tracky a tvorbu môžeš poznať z rôznych setov odohraných tými najväčšími DJs menami z celého sveta. Podporu si získal aj u samotného maestra Carla Coxa. On sám o sebe hovorí, že jeho mottom je: „Hudba je moje srdce a duša.“ Rozhodli sme sa ho trošku vyspovedať a dozvedieť sa viac o ňom a jeho tvorbe.

Sisik: Ahoj Affani, teší ma, že ťa poznávam. Na začiatok by som sa ťa spýtala ako sa máš? Viem, že momentálne žiješ na Ibize? Kde siahajú Tvoje začiatky hrania na tomto ostrove?

Affani:  Ahoj, teší ma, mám sa veľmi dobre, ďakujem. Áno žijem na Ibize už niekoľko rokov. Vo svojich začiatkoch som mal šťastie. Zopár rokov som bol rezidentom v klube „Es Vive“, až pokým sa nezmenil jeho majiteľ.

Sisik:  Kedy si začal produkovať hudbu? Aké boli Tvoje začiatky? Prečo si sa stal producentom a DJom? Čo ťa k tomu viedlo?

Affani: Hudbe sa venujem približne pätnásť rokov. Keď som objavil house music, začal som najskôr so sťahovaním skladieb z vinylov (samplov) a ich úpravami.

Neskôr som sa snažil vytvoriť svoje vlastné verzie. Pamätám si začiatky, keď som chodil na párty, a snažil som sa byť čo najbližšie k DJovi, aby som presne videl, čo všetko robí. Práve takto som sa priúčal DJingu.

Sisik: Kto bol Tvojim vzorom?

Affani: Vyrastal som v Eindhoven (Holansko). Na začiatku roku 2000 som bol veľkým fanúšikom Laidback Luke-a. Komunikoval som s ním na jeho fóre a práve on mi veľmi ochotne dal tipy a triky pre moju dalšiu produkciu. V roku 2005 som sa presťahoval na Ibizu. Bol to veľmi pruduktívny rok a zaistil som si tu množstvo dôležitých hraní. Odvtedy mi začalo viac záležať na vlastnej produkcii. Tu pravú vážnosť to nabralo v roku 2006, keď som vydal svoje prvé skladby. Najviac ohlasu som postrehol potom, čo maestro Carl Cox odohral moju skladbu KATT na festivale Ultra Music na Miami v roku 2013. Dostával som veľmi veľa pozvaní na hranie (bookingov) a rôzni DJi ma žiadali o remixy svojich skladieb, po tom čo ludia zistili, že práve Carl Cox podporuje moju prácu. Rešpektujem všetkých umelcov, ale koho uznávam najviac je práve Carl Cox. Stretol som sa s ním niekoľkokrát osobne. Je to skvelý človek a tiež vynikajúci DJ.

Sisik: Máš najeký svojský „sound“, ktorý ťa odlišuje od tvorby iných DJs?

Affani: Nemám žiady špecifický sound, všetko to závisí od hudby, ktorú počujem, na to sa potom chytám. Hrám prevažne House, Techno a niekedy aj Disko.

Sisik: Ako sa sám vidíš, keby si sa mohol porovnať teraz a v Tvojich začiatkoch?

Affani: S prebiehajúcim časom sa toho naučíš veľmi veľa. Urobíš veľa chýb, ktoré sú v konečnom dôsledku iba skúsenosťami. Stretneš v brandži veľa ľudí, niektorí z nich sa stanú Tvojimi najlepšími priateľmi. Je mi cťou, že som mal možnosť stretnúť práve také množstvo úžasných ľudí, a to iba z dôvodu, že som hral a robil hudbu.

Sisik: Tým Tvojim vývojom som myslela aj hudobné žánre. Hráš teraz viac techno alebo house? Kde hľadáš inšpiráciu?

Affani: Nemám rád, keď sa štýly škatuľkujú. Páči sa mi, keď môžem pracovať so setom počas celého večera. Set tvorím na základe energie, ktorú dostávam od publika. Záleží mi hlavne na tom, aby sa set páčil práve ľuďom. Mať túto spätnú väzbu je pre mňa to najlepšie z DJingu.

Sisik: Hrávaš aj niekde inde ako na Ibize? Myslím tým iné krajiny… Tento týždeň budeš hrať na Slovensku. Hral si tu už niekedy aj predtým?

Affani: Hral som už na rôznych miestach po celom svete. V piatok hrám prvý raz na Slovensku v Bratislave v klube Re:Fresh. O deň neskôr v Cabal klube v Pezinku. Veľmi sa na to teším. Tento mesiac hrám ešte v Amsterdame a Rabate.

Sisik: Na čo sa môžu tešiť slovenskí fanúšikovia elektronickej hudby? Čo špeciálne prinesieš?

Affani: Čo určite prinesiem sú Balearic Ibiza vibes. Teším sa, že si vyskúšam hranie niekoľkých mojich nových skladieb, na ktorých som pracoval v poslednom čase v štúdiu.

Sisik: Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor a na záver čo by si chcel odkázať všetkým tým, ktorí prídu na party?

Affani: Nezabudnite si doma tanečné topánky a rozhodne sa môžete tešiť na groove zvuk. Vidíme sa!

 

Affani odohrá svoj set na prvej párty EIVISSA (Ibiza tour de Slovakia 2020), ktorá je novým projektom z dielne Electro Playground ibiza. Jej cieľom je predstaviť na Slovensku skutočných Ibiza interpretov a priniesť nezameniteľný zvuk zo španielskej Ibizy. Základ tvoria DJi Marek Deagon a Zuzka, ktorí odohrali niekoľko sezón na tomto párty a slnkom preslávenom ostrove.

 

Event Re:Fresher: https://www.fb.com/events/439748220259412/

Event Cabal: https://www.fb.com/events/774203959762672/

Autor: Sisik by Electro Playground
Zdroj: TS

More in PARTY NEWS

To Top