Connect with us

Wavemag

Beats for Love nie je len o hudbe, ale aj o pomoci iným

PLUS

Beats for Love nie je len o hudbe, ale aj o pomoci iným

Beats for Love nie je len o hudbe, ale aj o pomoci iným

Beats for Love není jen o hudbě, ale i o pomoci druhým. Z veřejných sbírek se stala festivalová tradice, která letos vynesla rekordní částku.

V rámci veřejné sbírky festivalu Beats for Love byla v roce 2019 získána historicky nejvyšší finanční částka. Mezi dva příjemce organizátoři festivalu letos rozdělili 370 tisíc. Podpořili dva vážně nemocné mladé lidi, sedmiletou Emmu Plačkovou a dvaceti tříletého Honzíka Kuňáka. Na Emmu v patnácti měsících vytryskla vařící voda z prasklé konvice a od té doby kromě popálenin trpí poúrazovým poškozením mozku. Honzík, který žije se svými třemi bratry a maminkou, má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu a oční vadu.

Peníze na Emmu a Honzíka se vybíraly prostřednictvím veřejné sbírky přímo na festivalu, a to prodejem barevných festivalových náramků. Vybralo se přesně 183.973 Kč, což je dosud nejvyšší získaná částka. „Dělá mi velkou radost, když vidím, že rok od roku se do sbírky zapojuje více a více lidí. Pomáhají návštěvníci všech věkových kategorií, koupí si klidně i několik náramků každý den. Pomoc druhým už neodmyslitelně doplňuje hudební program a stala se tradicí našeho festivalu,“ poznamenává Kamil Rudolf, ředitel Beats for Love. Ten vybranou částku už tradičně zdvojnásobil, takže Emma i Honzík si nakonec mezi sebou rovným dílem rozdělili 370 tisíc korun. Rodiče Emmy z výtěžku uhradí neurorehabilitace a speciální pobyty v lázních, doplatí invalidní vozík a polohovací židli k domácímu využití. Maminka Honzíka finance využije na nákup uzpůsobeného motorového vozidla, služby asistentky, rehabilitace a bazén.

Charitativní aktivity jsou součástí Beats for Love už 6 let. Jedná se o charitativní projekty, které podporují regionální dobročinné instituce i jednotlivce v těžké životní situaci. V průběhu let pořadatelé festivalu mezi příjemce rozdělili přibližně milión korun. Pomohli například pacientům a pozůstalým z Mobilnímu hospici Strom života nebo pacientům Kardiologickém oddělení Městské nemocnice Ostrava. Festival také podporuje rozvoj znevýhodněných – v minulosti tak na scénách festivalu vystupovali například neslyšící tanečnící, tělesně hendikepovaní DJs nebo nevidomý zpěvák.

My za redakciu Wave Magazine odporúčame pridať sa do ich facebookovej udalosti, kde sa už teraz začínajú pomaly sypať mená na ročník 2020. Príďte na festival a podporte dobrú vec!

Zdroj: TS

More in PLUS

To Top