Connect with us

Wavemag

Bromo & Yantosh nás posielajú Way Out

PLUS

Bromo & Yantosh nás posielajú Way Out

Bromo & Yantosh nás posielajú Way Out

DJ Camp Label vydáva svoj 33 release, 14. júla vychádza singel producentov Broma a Yantosha s názvom Way Out. Marek Brozman a Martin Janták, Bromo a Yantosh sú mladí nadaní DJi a producenti, ktorým sme položili niekoľko otázok.

Chalani prečo hudba, prečo sa nevenujete napríklad futbalu? 🙂

Martin: Keďže vôbec nie som fanúšik futbalu, tak je moja odpoveď asi jasná haha! Začalo to hrou na klavír v 7 rokoch a aj keď som hodiny klavíra nemal veľmi v láske dnes som za to vďačný. V roku 2011 som sa prvý krát stretol s programom na hudobnú produkciu a bavilo ma to viac ako šport, tak možno preto nie ten futbal 😊

Marek: Ja som samozrejme aj fanúšik športu a aj som aktívne hrával, ale ako Martin aj ja som začal s klavírom v 6 rokoch v ZUŠ a neskôr som začal chodiť na bicie nástroje, kde som úspešne absolvoval 2 cykly a spolu s chalanmi sme založili kapelu Paradox. Neskôr asi v roku 2012 som sa dostal k hudobnej produkcii, kde sa mi zapáčili masterclass svetových producentov.

Ste DJi a producenti alebo producenti a DJi?

Martin: Keďže sa produkcii venujem oveľa dlhšie ako DJingu, tak za mňa som určite skôr producent a DJ 😊 Djingu som sa začal venovať amatérsky už pár rokov dozadu avšak od minulého roka som sa rozhodol to posúnuť na úroveň hrania pre ľudí a tiež ma to veľmi napĺňa a baví.

Marek: Som skôr producent a DJ, produkcia hudby pre poslucháča a fanúšika ma napĺňa, ale samozrejme skúšam aj DJing a menšie akcie som si už zahral.

Ako ste sa vlastne k sebe dostali a ste na sebe závislí alebo tvoríte aj každý sám?

Martin: Mareka som si všimol cez vydavateľstvo FutureHouseCloud a hneď ma zaujala jeho hudba, tak som neváhal a oslovil ho s nápadom vytvoriť spoločný track.

Dnes už ich máme pripravených hneď niekoľko 😀 Tvoríme každý aj samostatne.

Marek: Ako Martin spomína, napísal mi na IG raz správu a dali sme sa do reči, zaujal ho aj môj míľnik s mojou skladbou Dancefloor, ktorá vyšla na španielskom vydavateľstve UMH, kde som na Spotify dosiahol 260 tisíc vypočutí. Neskôr sme sa rozhodli spolupracovať na nových „collaboch“. Máme pripravené veľké veci 😊

Akému žánru sa venujete a aký hudobný odkaz chcete dať skladbou Way Out?

Martin: V spolupráci s Bromom sa venujeme predovšetkým žánru FutureBounce nakoľko je to práve ten žáner, ktorý nás spája. Vo vlastnej produkcii ma veľmi zaujal žáner FutureRave, ktorému sa aktuálne približujú všetky moje sólo skladby.

Skladbou Way Out chceme pripomenúť, že sme nezabudli na staré klasické tanečné štýly.

Marek: Spolu sa venujeme skôr future bounce, ale nevyhli sme sa aj iným štýlom ako progressive house, či deep house. U mojich sólo skladieb nájdete rôzne štýly EDM a house, ale hlavne future house, deep house, bass house a nevyhýbam sa ani future room alebo big room. Way Out, by mala byť skladba, ktorá zostane melódiou znieť v hlavách poslucháčov dlho po vypočutí a tak si ju budú chcieť vypočuť znova a znova. 😊

Aké máte producentské vzory na Slovensku, v zahraničí?

Martin: Na Slovensku je pre mňa stále veľkou inšpiráciou Robert Burian a v zahraničí asi od začiatku mojej hudobnej cesty Headhunterz.

Marek: Na Slovensku za mňa dominuje taktiež Robert Burian a aj Mairee, ktorý dosiahol, že aj Slovenská house produkcia môže preraziť napríklad v Holandsku. Za zahraničie je ich vela, ale najviac ma ovplyvnil štýl Jaya Hardwaya, Dona Diabla, Brooksa a Mike Williamsa.

Ste verní jednému žánru elektronickej hudby alebo koketujete s rôznymi subžánrami?

Martin: Nesústredím sa len na jeden žáner. Každý subžáner má niečo do seba a nie je zlé ich miestami aj prekombinovať.

Marek: Skúšam každý žáner, ktorý sa mi zapáči pri počúvaní hudby. Dôležité podľa mňa je súlad a aranžmán skladby, aby bola pre aj nezainteresovaného poslucháča zaujímavá.

Čomu sa venujete popri DJingu, producingu?

Martin: Pracujem v IT sektore a keď ostane čas tak okolo domu 😀

Marek: Venujem sa aj hre v kapele, kde hrám na bicie/spievam. Tvoríme taktiež nové vlastné veci, aj keď z iného súdka (pop, folk, funkrock)

Plánujete spolu ďalšie diela, hudobné tracky?

Martin: Tak ako som už spomenul, máme dokončené už aj daľšie tracky, čakajúce na release a robíme aktívne na nových veciach v spolupráci aj so slovenskými spevákmi, takže určite sa je na čo tešiť!

Marek: Máme úspešne dokončené viaceré tracky a som rád, že dokážeme efektívne spolupracovať a dopĺňame sa.

Na čo sa môžeme z Vašej strany tešiť hranie, nové skladby?

Martin: Ja osobne budem súčasťou viacerých eventov na slovensku v rámci leta, a uvidíme, čo nám prinesie jeseň. Nové releasy máme naplánované na november a január, ale určite to nie je všetko! 😊

Marek: Nové skladby sú naplánované v našich release kalendároch. Ja sa cez leto budem venovať skôr novej vlastnej/spoločnej produkcii nových skladieb a zdokonaľovaniu sa v masteringu. Čo sa týka DJingu, tak moje budúce sety si budete môcť vypočuť na mojom SoundCloude/Youtube.

Chalani ďakujeme za svieži rozhovor, tešíme sa na Vašu DJskú a producentskú kariéru!

 

 

FB: DJ CAMP

Beatport: DJ Camp Label

www.djcamp.sk

TS: pripravil/ Erik Horvath PR manager DJ Camp Label , 0903327289, djcamp@djcamp.sk

 

More in PLUS

To Top