Connect with us

Wavemag

Denes Toth po náročnom lete nezaháľa: V sobotu ovládne pražský klub Roxy

PLUS

Denes Toth po náročnom lete nezaháľa: V sobotu ovládne pražský klub Roxy

Denes Toth po náročnom lete nezaháľa: V sobotu ovládne pražský klub Roxy

Denes Toth je DJ, promotér a producent z Košíc. Organizuje úspešnú sériu elektronických podujatí s názvom ‘Moody’, ktoré sa konajú najmä v Bratislave a v Košiciach. Jeho cit pre výber kvalitných trackov a precízne mixovanie, ho mimo iného posunuli na Ibizu, do finále celosvetovej súťaže burn Residency, kde nabral inšpiráciu od mentorov ako Carl Cox, Philipp Straub či Yousef. Od tohto momentu patrí medzi najaktívnejších slovenských undergroundových DJs. Po náročnom festivalovom lete som Denesa vychytala na krátky rozhovor pri príležitosti jeho návštevy v pražskom klube Roxy.

Ahoj Denes, máš za sebou celkom akčné leto, čo sledujem na sociálnych sieťach. Ako ho hodnotíš? Kde všade si si zahral?

Ahoj Nika. Leto bolo veľmi intenzívne, ale podarilo sa mi ho aj celkom užiť. Zahral som na festivaloch B my Lake, Grape, Balaton Sound, Sziget, Beats for Love, Levity, Epocha Lake, ale aj na open-air eventoch ako naše Moody na Sun Decku, Pekné Miesta, či na unikátnom košickom projekte Rooftop Music. Kilometre som už ani nerátal, ale bol som na cestách skoro každý víkend.

Máš pre nás nejakú zaujímavú pikošku z leta? (Zaujímavé stretnutie, zoznámenie s niekým…)

Každé jedno hranie má svoje story, podarilo sa mi postretávať veľa ľudí. Medzi najzaujímavejšie chvíle patrí určite tá, keď ma na konci boat-party v rámci festivalu Balaton Sound prišla navštíviť hore na loď vtedy ročná dcéra s manželkou. Bolo super mať rodinu pri sebe hneď po akcii, keďže málokrát si môžem dovoliť ich zobrať so sebou. Keď vyrastie, tak sa bude môcť pochváliť kamoškám, že ona už ako ročná bola na Balaton Sounde. Mimochodom neskôr prišla aj na Grape, čo je na ňu celkom slušný výkon. 🙂

Kde sa ti v lete hralo najlepšie?

Každé jedno hranie malo niečo do seba, keďže si veľmi vážim fakt, že môžem hrať hudbu, ktorú mám veľmi rád, a to bez kompromisov. Vyzdvihol by som naše vlastné akcie Moody na bratislavskej lodi Sun Deck, čo je moja obľúbená letná lokácia v hlavnom meste. Veľké čaro malo hranie na festivale Balaton Sound s Monikou Kruse, kde sme spolu hrali na boat-party. Unikátne bolo to, že okrem nás nikto v ten deň na lodi nehral, takže išlo o veľmi intenzívny zážitok. Musím ešte spomenúť náš domáci Grape Festival, kde som mal možnosť zahrať na úžasnom 365.bank stage. Mať kontrolu nad ohromným soundsystémom VOID Incubus bol veľmi očarujúci pocit.

Čo chystáš na jeseň?

Na chvíľku som si myslel, že budem oddychovať, ale nakoniec sa môj kalendár začal napĺňať. Klubovú sezónu začnem 14.9. v pražskom Roxy, týždeň na to sa zastavím v klube Fabric-Ostrava na akcii DGTL. Následne zahrám na párty Headroom vo vynovenej Radosti v Bratislave, a taktiež v nových priestoroch Pancha Sky Bar v Žiline. V októbri budeme mať zaujímavú kolaboráciu v Košiciach, kedy s Moody prinesieme značku Ritual do priestorov Kina Úsmev. V tom istom mesiaci sa ešte vrátime s Moody do bratislavskej Radosti a Halloween oslávim s kamošmi PLUSplus v klube NFG v Dunajskej Strede. V novembri ma čakajú dve významné halovky: v Brne zahrám na evente Exit in the Hall spolu s Egbertom a týždeň na to na festivale Bónusz v Budapešti.

Čo pre teba osobne znamená klub Roxy?

Roxy vnímam ako jeden z najlepších klubov v rámci Česka a Slovenska. Svetové mená, ktoré pravidelne prináša, sú veľmi blízko môjmu hudobnému vkusu a som nadšený z toho, že idú týmto smerom. Musím sa priznať, že osobne som tam bol iba raz – na prvom výstúpení Solomuna v roku 2015. Veľmi ma teší, že som dostal príležitosť zahrať na takomto legendárnom mieste, dokonca je to pre mňa veľká česť, že svoje premiérové vystúpenie sa udeje práve v hlavnom čase – medzi 1:00 a 3:00.

Tak nám ešte prezraď na čo sa môžeme tešiť v sobotu 14.9.2019 v Roxy od teba?

Môj set bude taký mix letných a čerstvých vecí, určite zahrám niektoré skladby, ktoré na letných akciách veľmi dobre zafungovali. Nazbieralo sa mi aj veľa noviniek, vrátane niekoľkých veľmi kvalitných, ale ešte nevydaných vecí, ktoré zaradím do playlistu. Všeobecne môžete odo mňa očakávať to, čo stále: príjemné vlnenie medzi melodickými a temnejšími odvetviami housu a techna.

S Denesom Tothom sa vidíme V SOBOTU 14. septembra v pražskom klube Roxy.

 

FOTO: Archív Denes Toth
Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top