Connect with us

Wavemag

DNC vydal po viac ako dvadsiatich rokoch na scéne svoj debutový album

Music news

DNC vydal po viac ako dvadsiatich rokoch na scéne svoj debutový album

DNC vydal po viac ako dvadsiatich rokoch na scéne svoj debutový album

DNC aka. Dunčo začal kariéru v Rádiu Ragtime, v ktorom sa dostal k remixom pre kapely ako Hex, Polemic, Free Faces alebo Puding Pani Elvisovej. Známy je aj projekt Bukóza BKZ Rockers, ktorého bol súčasťou. Vystupoval vždy naživo a neodmyslitelne k nemu patrila strieborná Yamaha RM1x, na ktorej vznikla aj väčšina jeho skladieb. V roku 2000 sa stal súčasťou Leporelo crew, začal viac hrávať, vydávať viac vlastných originálnych veci na značkách ako Sologroove, LFB (Label From Bratislava), Seta Label, pribudli aliasy Dinyl a Markus Niemczyk, v roku 2007 dokonca zahral na festivaloch CO/POP v Kolíne alebo Sperm v Prahe, ich sklu Vintage Voltage.  vychám vydaOP v KolPuding Pani Elvisovej. Znale doteraz nevydal vlastný album. Ten prichádza teraz, v roku 2020. Volá sa Vintage Voltage a okrem digitálu vychádza aj na kazete.


Zvuk väčšiny z 12tich trackov na albume je pre DNC-ho typický, veci sú silne ovplyvnené dubom, technom a breakbeatom, silne synťákové linky a basové linky dávaju trackom úžasný vibe a drive. Nájdeme tu však aj menej typický sound tvrdšieho techna. Všetky tracky sú naživo nahraté, bez dodatočného aranžu či mixu, o mastering sa postaral Miloš Fedor v jeho The Losh Studiu a zároveň zakladateľ labelu Leporelo, kde tento album vychádza.

DNC sa týmto albumom vracia do hudobného sveta po relatívne dlhej odmlke, ktorú ukončil v roku 2019 vydaním tracku 37 Gauss na výberovke 10 Years Of Leporelo a následným ohlásením albumu Vintage Voltage. Album je momentálne exkluzívne sprístupnený na Bandcampe (https://bit.ly/37hvcDx), na Beatporte (https://bit.ly/3m6goxH) a na Spotify (https://spoti.fi/3mfrEbl). V ďalších online shopoch alebo streamingových službách sa objaví už tento piatok 11. decembra. Ešte pred Vianocami vyjde album Vintage Voltage aj na klasickej kazete a bude obsahovať aj bonusovú 13. skladbu.

Slovenské vydavateľstvo Leporelo, ktoré minulý rok oslávilo už 10 rokov svojej existencie (pri tejto príležitosti vyšla aj výberovka ’10 Years Of Leporelo’) dlhodobo vydáva hudbu jednoducho zaraditeľnú do škatuľky house/techno má v katalógu také mená ako Elektrabel, Inkwall, Kevi Anavi, Tomas Jirku, Damolh33,  Insect Elektrika, Name Does Not Matter a veľa ďalších.

 

Bandcamp (Digital & Cassette: https://bit.ly/37hvcDx
Beatport: https://bit.ly/3m6goxH
Apple Music: https://apple.co/2JihE2z
Spotify: https://spoti.fi/3mfrEbl
Junodownload: https://bit.ly/3m6mbTb
Deezer: https://bit.ly/3gL2P5d
Traxsource: https://bit.ly/37fXcYn
Tidal: https://bit.ly/34aYtPA
Amazon Music: https://amzn.to/3oNKAPe
Youtube Music: https://bit.ly/3nuyD0o

Leporelo online:
Instagram: www.instagram.com/leporelolabel
Facebook: www.facebook.com/leporelolabel
Soundcloud: www.soundcloud.com/leporelo

 

Zdroj: TS

 

More in Music news

To Top