Spoj sa s nami

Wavemag

EDMANIA priniesla svetové hviezdy

Music news

EDMANIA priniesla svetové hviezdy

EDMANIA priniesla svetové hviezdy

Zrejme každý, kto sleduje sociálne siete a zároveň aj hudobnú scénu postrehol, že Axwell & Ingrosso mali hrať na festivale EDMANIA v Trenčíne. Mnoho ľudí sa rozhodlo, že sa aj kvôli nim prídu zabaviť a vychutnať si ich naživo. Také rozhodnutie som urobil aj ja. Napriek tomu, že si Facebook urobil s pôvodnou udalosťou čo chcel a organizátori museli udalosť na sociálnej sieti vytvoriť od úplnej nuly a taktiež napriek zhoršenému počasiu tesne pred festivalom, sa všetko uskutočnilo tak, ako bolo naplánované.

Do Trenčína sme z Košíc dorazili pred jedenástou večer, zaparkoval som auto a spolu s kamošom sme sa vybrali do areálu. Na EDMANIU som došiel prvý krát, aj keď som mal v pláne byť aj na Arminovi v roku 2017, nevyšlo mi to. Teraz som nenechal nič na náhodu. Kontrola na vstupe a všetko s tým spojené prebehla hladko. Prvé čo sme si všimli, keď sme sa dostali ďalej, bol obrovský stage, s obrovskými obrazovkami a perfektným zvukom, proste kvalita. Prekvapila nás rozloha celého priestoru, všetko bolo rozumne rozmiestnené, mainstage, underground stage, bary, WC, občerstvenia a pod. Čas bol však neúprosný a už hral Jay Hardway. Pekný počet ľudí pred stagom už tancovalo vo veľkom. Boli sme pozrieť aj druhý stage, kde už hral Technasia. Postretávali sme priateľov aj djov. Dali sme si občerstvenie a už počas toho sa rozbiehal Sam Feldt. Ľudia pomaličky pribúdali a bavili sa. Väčšina však viac menej čakala na vrchol večera a tým boli dve tretiny Swedish House Mafie. Sam Feldt dohral, mainstage sa odmlčal, všetko sa pripravilo a šou mohla začať. Pár minút po jednej hodine sa rozjasnil stage a prišli masívne zvuky ohlasujúce príchod hviezd svetových festivalov Ultra, Tomorrowland a ďalších. Axwell & Ingrosso nabehli pred ľudí a ukázali, že sú s tou celou produkciou okolo seba naozaj veľké mená. Ľudia boli v eufórii a ja som sa tešil, že som sa rozhodol správne. Všetky hity, ktoré okolo nich, alebo okolo Swedish House Mafie poznáte, odzneli. Niektoré v mashupoch a iné v remixoch. Koniec koncov môžete si niečo vypočuť vo videu.

Bola to celkovo obrovská šou a hity ako One, Dreamer, More Than You Know a ďalšie to len umocňovali. Ľudia spievali, kričali. Na Underground stage už hral Umek, ale toho som bohužiaľ nestihol. Švédi na mainstagi dohrali a ja som s dobrým pocitom utekal na druhý stage, kde už nakladal Enrico Sangiuliano. Ten to tam „pumpoval“ ako sa patrí. Kvalitné techno a melodic techno ma dostalo. Nemal som ani chuť vrátiť sa na mainstage, kde už na môj vkus „vystrájal“ Salvatore Ganacci. Niekomu to však mohlo byť po chuti. Pozrel som si ešte nástup legiend Toky a Boss a pomaličky som sa pobral svojou cestou. Kamoš ešte stihol pozrieť Marla a Trenčín sme pred piatou hodinou rannou opustili. Moje dojmy z festivalu sú pozitívne. Pochodil som ich na Slovensku veľa, na viacerých som aj hral. Toto je taký slovenský Ultra music festival. Palec hore organizátorom. A moje jednoznačne hviezdy večera sú Axwell & Ingrosso a Enrico Sangiuliano. Festival bol tento rok po prvý krát dvojdňový, ale mne na sobotu neostal čas. Podľa toho, čo som však počul bolo taktiež super. Držím palce EDMANIA do budúcna.

autor: Tom Roman

Viac na Music news

Hore