Connect with us

Wavemag

Enrico Sangiuliano naservíroval emócie aj naložil

Music news

Enrico Sangiuliano naservíroval emócie aj naložil

Enrico Sangiuliano naservíroval emócie aj naložil

Uplynulý víkend oslavoval pražský Storm club svoje piate narodeniny. Tento míľnik oslávili dvoma žánrovými parties, ktoré potešili obe časti ich publika. V piatok milovníkov zlomeného potešili headlinermi Hybrid Minds, Jade a Anix. V sobotu nám, čo uprednostňujeme rovný beat, prišiel naložiť Enrico Sangiuliano.

Je to skoro presne rok, čo som bola v Storme prvý raz – vtedy kvôli Woraklsovi. Od vtedy prešiel klub miernou rekonštrukciou, ktorá oddelila tanečný parket od časti na „chill“. Rekonštrukciu chválim, myslím, že to priestoru prospelo.

Do klubu sme prišli okolo polnoci, za mňa osobne veľké plus, že sme nikdy nemuseli čakať – na vstupe a ani na šatni. Btw. v šatni majú parádny systém (Ticketprint), kde som dostala nálepku so svojim číslom – prilepila som si ju na telefón a nemusela celú noc tŕpnuť či nestratím ten miniatúrny lístok, čo zvyčajne v šatni dostanem.

Napriek tomu, že šlo o warmupový čas – pred headlinerom – Džejár nakladal už o polnoci tak, ako som u nás zvyknutá na pokročilejšie hodiny. Nikomu to však neprekážalo a ľudia „smažili“ o sto šesť. Veľmi ma potešila početná skupina ľudí zo Slovenska, ktorí reprezentovali rôzne naše brandy – IDEM NA TECHNO, DARK ROOM či EDMANIA. Zároveň musím povedať, že bývam vždy celkom prekvapená, keď na parties tohto typu stretnem ľudí z trance komunity a teraz tomu nebolo inak. Kopec trancerov, čo sa baví na techno. Vidím to rada, lebo to znamená, že škatuľky žánrom dáva iba pár jednotlivcov na internete, kým ostatní sa proste BAVIA a neriešia.

Enrica sme mali v lete na EDMANII, kde som si ho veľmi nemohla užívať (lebo niekto musí aj pracovať), ale stihla som s ním vtedy krátku debatku. Mňa vtedy najviac mrzelo, že mu ušlo 80% parketu, lebo aj „underground“ chcel vidieť aspoň kúsok zo show Axwell & Ingrosso. On mi povedal, že nie je rozdiel či hrá pre 10 alebo 1000 ľudí a snaží sa vždy čo najviac. Takže keď som videla, že ho budem mať pod nosom v Prahe, bolo jasné, že musím spraviť dve veci: 1. odtancovať si to v prvom rade a 2. dať si podpísať BIOMORPH na vinyle. 🙂

Enrico Sangiuliano v porovnaní s Džejárom spomalil, ale mal k dispozícii 2 hodiny, počas ktorých nás previedol rôznymi zákutiami techna. Naservíroval emócie a zároveň patrične naložil. Z prvého radu, kde som sa väčšiu časť setu zdržiavala som si užívala hlavne výhľad na neho. Sledovala som, ako sa naplno sústredí a hrá sa s tými svojimi srandičkami – to je moje vlastné pomenovanie na reverb a delay, ktoré používa pri hraní. Na ľudí sa pozrel len keď niekto z davu zvolal „ENRICOOOO“. Takéto sústredenie nebýva zvykom a ja ho extra cením.

Po Enricovi nastúpil domáci Spiriakos, ktorý veľmi pekne začal a mňa trošku mrzelo, že už som stará pani a nevydržím toľko, čo kedysi. Už teraz sa teším na ďalšie techno meno, čo v Storme vymyslia!

Autor: Shiwave

Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame https://www.instagram.com/shiwave/

 

More in Music news

To Top