Connect with us

Wavemag

EXKLUZÍVNE INTERVIEW: KIASMOS PRINESIE DO ROXY VEĽA TANCA

PLUS

EXKLUZÍVNE INTERVIEW: KIASMOS PRINESIE DO ROXY VEĽA TANCA

EXKLUZÍVNE INTERVIEW: KIASMOS PRINESIE DO ROXY VEĽA TANCA

V piatok 15. februára si zažije pražský klub Roxy severskú hudobnú romancu. Do Prahy príde odohrať DJ set polovica dua Kiasmos – Janus Rasmussen. Show je už tri týždne dopredu vypredaná, čo je jeden zo signálov, že sa máme na čo tešiť. O tom, na čo presne sa môžeme tešiť v Roxy a čo nové varí v štúdiu, sa dočítate v EXKLUZÍVNOM rozhovore s Janusom.

Ahoj Janus, pred desiatimi rokmi ste spolu s Ólafurom Arnaldsom vytvorili duo Kiasmos. Ako to všetko začalo?
Začalo to, keď sme si uvedomili, že zdieľame vášeň pre elektronickú hudbu. Óli v tej dobe robil zvukového technika pre moju skupinu Bloodgroup, takže sme spolu trávili veľa času v malom buse na turné po Islande. Neskôr som šiel na turné s ním, kde som hral na syntetizátory. Vo voľnom čase sme robili „džemovacie sešn“, počas ktorých sme objavovali svet elektronického zvuku, čo neskôr vyústilo do stvorenia Kiasmos.

Odvtedy ste vyprodukovali úžasný debutový album Kiasmos a nejaké EPčka. Máte niečo nové, čo varíte práve teraz v štúdiu?
Ja osobne mám čerstvo navarené! Práve som vydal môj nový singel „Green Wine“ a budúci mesiac vychádza môj debutový album „Win“. Ak budeš dobre počúvať, budeš môcť niektoré z trackov počuť v mojom DJ sete.

Kde nahrávate? Máte Kiasmos štúdio alebo pracujete kdekoľvek ste na diaľku?
Nahrávame všetko spolu v jednom štúdiu, ale občas experimentujeme osamote v našich vlastných štúdiách, keď príde tá správna nálada.

Kiasmos je duo, ale do Prahy prichádzaš iba ty Janus. Ako často hrávate ako Kiasmos spolu? Vyzerá to byť ozajstná špecialitka.
Vždy robíme „live“ vystúpenia spolu, ale väčšinou sú to DJské sety, ktoré dávame sólo. Ólafur je práve teraz na turné so svojím vlastným projektom, takže nesiem pochodeň ja.

Kde zvykneš hľadať inšpiráciu?
Inšpirácia prichádza z rôznych zdrojov. Niektoré pochádzajú z prírody a zvukov prostredia, niektoré sú z pohrávania sa s myšlienkami a nápadmi s iným človekom. A niekedy je to ako efekt snehovej gule, keď len tak objavuješ, čo dokáže ten ktorý nástroj alebo čo všetko vie vyprodukovať daný efekt.

Máš nejaký idol?
Až príliš veľa na to, aby som ich vymenoval.

Mala som to šťastie zažiť ťa v auguste v Bratislave, ale povedz svojimi slovami našim čitateľom, na čo sa môžu tešiť, keď prídu do Roxy.
Môžete očakávať vysoko atmosférickú show a veľa, veľa tanca.

Do Prahy nejdeš po prvý raz. Je niečo na čo sa obzvlášť tešíš? Ako jedlo, pamiatky, pivo…?
Praha je tak krásne mesto na objavovanie. Vždy sa snažím nájsť nové miesta, ktoré môžem spoznávať, keď som tam. Takže ak máte nejaké odporúčania, dajte mi vedieť!

Máš nejaký odkaz pre svojich fanúšikov zo Slovenska a Čiech?
Už sa teším, ako si užijeme spolu party v Roxy!

 

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

 

 

More in PLUS

To Top