Connect with us

Wavemag

Exkluzívne interview s OFFAIAH: Toto leto som trošku rozprestrel krídla!

PLUS

Exkluzívne interview s OFFAIAH: Toto leto som trošku rozprestrel krídla!

Exkluzívne interview s OFFAIAH: Toto leto som trošku rozprestrel krídla!

Keď pred dvoma rokmi obleteli svet hity Run či Trouble, nikto netušil, kto za nimi v skutočnosti stojí. Dnes už vieme, že je to talentovaný anglický producent Michael Woods. Okrem týchto trackov producentsky stojí aj za hitom Changed the Way You Kiss Me, ktorý preslávil Example. Od čias „Trouble“ nám Offaiah priniesol niekoľko ďalších hitov, ktoré sa hrávali aj v slovenských kluboch. Za zmienku určite stojí Private Show, Push Pull či len nedávno vydaný Somewhere Special. K úspešnej pôvodnej tvorbe pridáva aj remixy pre svetové hviezdy ako Calvin Harris či Jack Back (David Guetta).

Offaiah je headlinerom sobotného programu na festivale Sundance, ktorý sa bude konať na Zemplínskej Šírave v stredisku Lúč počas víkendu 19.-20. júla 2019. Dvojdňové vstupenky kúpite za parádnych 12,99€ v sieti Ticketportal. A my vám prinášame exkluzívne interview, v ktorom prezradí, prečo vydáva „málo“ trackov, že je vo vzduchu album a aj to, ako ho poznačila nehoda helikoptéry.

Ahoj Michael, je pre mňa obrovská česť robiť s tebou rozhovor. Začnime tým, kde som ťa práve zastihla?
Práve som doma vo svojom štúdiu, ktoré sa nachádza v Las Vegas (USA).

Máš pred sebou poriadne náročné leto. Máš nejaké špeciálne eventy, ktoré by si vypichol ?
Áno, mám pred sebou naozaj veľa akcií, na ktoré sa teším, vrátane hrania v Ushuaia na Ibize či Defected Croatia, ale zvlášť sa teším aj na Sundance festival na Slovensku, ktorý sa koná 20. júla.

Sledujem ťa od tvojho hitu Trouble. V Európe vystupuješ veľmi málo, ale tento rok to konečne vyzerá tak, že splníš sny svojim európskym fanúšikom, pretože tu máš niekoľko bookingov. Budeme ťa v týchto končinách vídať častejšie v budúcnosti?
Keď ide o Európu, väčšinou som hrával v UK, ale toto leto som trošku rozprestrel krídla a budem vystupovať v ďalších európskych krajinách ako Slovensko, Španielsko, Holandsko či Chorvátsko.

Na Slovensko prídeš v júli po prvý raz a budeš headlinerom Sundance festivalu. Tešíš sa?
Áno, veľmi sa teším – veľmi tvrdo som makal na nových trackoch, ale aj na super remixoch, takže sa teším na to, ako predvediem všetku svoju novú produkciu na Sundance festivale.

Čo si na cestovaní užívaš najviac? Spoznávaš miestnu kultúru, skúšaš lokálne jedlo a drinky?
Niekedy je veľmi náročné si užiť miestnu kultúru, pretože väčšinou pristanem v cieľovej lokalite, hneď ma vezú na party a z nej musím odísť takmer hneď po mojom vystúpení. Väčšinou počas cestovania pracujem na hudbe, či už na novom materiáli a remixoch alebo robím na hudbe, ktorú chcem zahrnúť do svojho vystúpenia. Ale musím povedať, že ak mám nejaký voľný čas, rád spoznám novú kultúru. Napríklad naposledy, keď som hral v Dubrovníku (Chorvátsko), mal som trochu voľného času pred odletom, takže som si pozrel Staré mesto, katedrálu, brány do mesta, Stradun (pozn. preklad: korzo v Dubrovníku) a bolo to naozaj všetko úžasné!

Ale späť k hudbe. Varíš práve teraz niečo v štúdiu?
Áno, áno, som naplno vyťažený v štúdiu, práve dokončujem remix a potom tu mám dva rozrobené autorské tracky, na ktorých som pracoval posledné mesiace. Keď to všetko bude hotové, čaká na mňa ďalší remix – práca v štúdiu nikdy nekončí. LOL 😀

Nemáš pocit, že je pravý čas na debutový album?
Mám tak veľa nápadov na nové tracky, ktoré vo mne vrú, takže mám pocit, že jediný spôsob, ako ich dostať von, bude práve vydanie albumu, takže áno, je to veľmi pravdepodobné, že príde. Všetko to záleží od toho, aký budem mať pocit z trackov, keď budú hotové a či budem mať dosť času ich dokončiť do konkrétneho dátumu, čo môže byť dosť náročné popri živote na tour a záväzkoch k remixom.

Každý track, ktorý si vydal, bol dooosť veľký hit. Zdá sa však, že nie si producent, ktorý ide cestou kvantity, keďže nevydávaš tak veľa. Je to zámer alebo len nemáš toľko času na produkciu, ako by si chcel?
Mám  na produkciu dostatok času. Uisťujem sa, či je to všetko naozaj tak, ako to chcem. Tiež si nemyslím, že s hudbou by sa malo ponáhľať. Ale áno, pracujem na tom, aby som vydával trošku viac pravidelne. Najlepšie každých 8-10 týždňov či už na mojom vlastnom labele ALL FIRE Records alebo v iných vydavateľstvách.

Po vydaní prelomových trackov Trouble a Run tajomným „Offaiah, veľa ľudí čakalo akcie, kde bude Offaiah vystupovať. Ale ty si v tom čase mal úplne iné starosti – nehoda helikoptéry, rodinné starosti. Mali tieto udalosti vplyv na tvoju hudobnú cestu?
Áno, bol to skvelý štart – oba tracky Trouble aj „Run This Town“ boli veľmi úspešné – ale bohužiaľ som mal nehodu s helikoptérou v roku 2017, čo spôsobilo, že všetko muselo počkať, kým som sa dal dokopy. To trvalo niekoľko mesiacov, pretože som utrpel poranenie miechy. Keď sa však za tým spätne obzriem, môžem byť rád, že som vôbec prežil. Bol to zázrak, pretože helikoptéra bola úplne na odpis.

Uff.. To sa teším, že ťa v 20. júla uvidím ŽIVÉHO na Sundance festivale. Čo môžu ľudia očakávať od teba? Pripravuješ niečo špeciálne?
Veľmi sa už teším na festival, pripravujem niečo špeciálne pre tento event, takže fanúšikovia by mali naozaj prísť, aby zistili o čo ide! 😉

Máš odkaz pre svojich fanúšikov na Slovensku a v Čechách?
Veľmi by som vám všetkým chcel poďakovať, za vašu podporu a to, že svoj čas venujete mojej hudbe. Bude pre mňa veľkou cťou zahrať pre všetkých mojich slovenských a českých fanúšikov, teším sa na vás na Sundance festivale 20. júla!

 

P.S: ak by ste Offaiah na Sundance nestihli, užiť si ho môžete aj na Defected Croatia 2019, ktorý štartuje už vo štvrtok 8. augusta 2019!

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top