Connect with us

Wavemag

Exotický svet Purple Disco Machine

Music news

Exotický svet Purple Disco Machine

Exotický svet Purple Disco Machine

Drážďanský producent Purple Disco Machine nabízí o něco intimnější stránku svého řemeslného zpracování a zve vás do světa druhého alba Exotica.

S vydáním debutového alba „Soulmatic“ (2017) nám Purple Disco Machine dal poměrně přesný nástřel toho, co dnes můžeme od světově proslulého producenta očekávat. Umělec má na svědomí mnoho hitových singlů klubové scény včetně „My House“, „Devil In Me“ a „Body Funk“.
Nové album „Exotica“ vzdává hold osmdesátým létům a umělcům, kteří ho inspirovali na cestě stát se mezinárodně uznávaným producentem. Čtrnáct tracků obsahuje všechny prvky jeho oblíbených písní z této dekády – od synth popu z Velké Británie, přes styly Italo disco, Princův funk, elektro soul R&B Luthera Vandrosse, až po vlivy George Michaela a Quincy Jonese. Samo umělecké jméno Purple Disco Machine vzniklo jako promyšlená koláž barvy jeho idolu Prince a povznášejícího, zábavného a tanečního rytmu Miami Sound Machine a Glorie Estefan.
Album obsahuje všechny groovy, kytarové riffy a funky basové linky, které jsou synonymem zvuku PDM. Přitom je zde prostor pro objevování hlubšího vesmíru. Po vydání několika singlů z LP, včetně spolupráce se Sophie and the Giants na tracku „Hypnotized“, „Fireworks feat. Moss Kena & The Knocks“, „Playbox“ a v poslední době „Dopamine feat. Eyelar“, Purple Disco Machine rychle nabyl mamutí fanouškovské základny, která toužila slyšet více. „Hypnotized“ se stal hymnou po celém světě a dosáhl 250 milionů streamů napříč platformami. V Itálii, Polsku a Švýcarsku se stal trojnásobně platinovým.
Tracklist
1. Can’t Get Enough (feat. Sahara Beck)
2. Purple Disco Machine & Lorenz Rhodes – At The Disko
3. Fireworks (feat. Moss Kena & The Knocks)
4. Don’t Stop
5. Dopamine (feat. Eyelar)
6. Purple Disco Machine & Elderbrook – I Remember
7. Opposite of Crazy (feat. Bloom Twins)
8. Purple Disco Machine & Sophie and the Giants – Hypnotized
9. Loneliness (feat. Francesca Lombardo
10. Hands To The Sky (feat. Fiorious & House Gospel Choir)
11. Purple Disco Machine & Pink Flamingo Rhythm Revue – Money Money
12. Playbox
13. Exotica (feat. Mind Enterprises)
14. Wanna Feel Like A Lover (feat. Ed Mac)

Album koupíte na https://pdmexotica.lnk.to/album

Nenechte si ujít Purple Disco Machine už 5.11.2021 v pražském Duplexu.
Vstupenky jsou dostupné na www.duplex.cz/tickets FB událost: https://fb.me/e/4HMstpKpq

More in Music news

To Top