Connect with us

Wavemag

Gorgon City v rozhovore prezradili, čo je skutočná party!

PLUS

Gorgon City v rozhovore prezradili, čo je skutočná party!

Gorgon City v rozhovore prezradili, čo je skutočná party!

V piatok 22. februára bude ROXY hostiť producentské duo Gorgon City. Melodický house a živelnosť UK garage, okorenené troškou soulu či urban music – to je ich recept na celosvetový úspech. Napriek tomu, že ako duo funguje Kye (Foamo) a Matt (RackNRuin) len veľmi krátko (4 roky), má na svojom konte desiatky singlov, ale taktiež dva štúdiové albumy Sirens (2014) a Escape (2018). O hudbe, ale nie len o nej, sme sa porozprávali v krátkom rozhovore.

Vystúpili ste v Roxy v máji 2017 a pre mňa to bola jedna z najlepších party toho roka. Ale zdá sa, že aj vám sa tam naozaj páčilo, pretože ste Roxy na svojich sociálnych sieťach viackrát spomenuli. Čím je pre vás Roxy taká výnimočné?
Je to skvelý klub s úžasnou atmosférou. Milujeme, ako nás pri DJskom pulte obklopujú ľudia. To je skutočná party! A to publikum – otvorené a priateľské! Tiež majú ozaj super staff.

Za ten čas od vašej premiéry v Roxy, ste vydali nový album Escape, ktorý je trošku iný od debutového albumu Sirens. Ide viac rádiovým štýlom. Plánovali ste takúto zmenu alebo sa to tak vyvinulo, keď ste na albume pracovali?
Ono sa to to tak vyvinulo. Väčšinu z albumu sme napísali na cestách, takže to bolo veľmi neplánované a spontánne. Chceli sme spraviť album, pri ktorého tvorbe využijeme zaujímavejšie a možno trošku temnejšie techniky, aby sme vytvorili iný zvuk oproti Sirens.

Na albume máte spolupráce napríklad s Duke Dumontom či NAATIONS. Ako funguje kreatívny proces s takýmito umelcami?
Ten track sme robili na diaľku, keďže v tom čase bol Duke Dumont v LA. Posielali sme si nápady hore-dole a nakoniec nám to zmixoval v Londýne chlapík menom Wez Clarke. Milujeme ako ten track funguje v kluboch!

Máte na albume nejaký svoj obľúbený track? Nejaký, ktorý má pre vás hlbší význam?
Úplne skvelo znie Never Enough, čo je featuring s Chenai. Bassová linka znie naživo úžasne a song ako taký je tiež super. Text je veľmi silný a má hlbší zmysel, čo je pre nás veľmi dôležité, keď píšeme hudbu a vokály.

Už čoskoro prídete opäť do Roxy. Na aký druh setu sa môžeme tešiť? Čo ste si pre nás pripravili?
Budeme hrať veľa hudby z nášho labelu Realm. Máme veľa nových a exkluzívnych trackov.

Do Prahy nejdete po prvý raz. Je tu niečo, na čo sa obzvlášť tešíte (jedlo, pamiatky, pivo…)?
V Prahe je vynikajúce pivo a omnoho lacnejšie ako v UK. Architektúra je tiež nádherná, takže sa veľmi tešíme, že ju opäť navštívime.

Máte odkaz pre vašich slovenských a českých fanúšikov?
Ďakujeme za podporu a ak ste ešte nepočuli náš album Escape, urobte tak čo najskôr. 🙂

Pridajte sa aj vy 22. februára k Shiwave a poďte si užiť skvelú house music. Viac info a vstupenky nájdete v udalosti Gorgon City dj set (UK) @Roxy .

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš vždy sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top