Connect with us

Wavemag

INTERVIEW: Balis odprezentuje svoj sound na klubovej noci RA:RE.

PARTY NEWS

INTERVIEW: Balis odprezentuje svoj sound na klubovej noci RA:RE.

INTERVIEW: Balis odprezentuje svoj sound na klubovej noci RA:RE.

Zdroj: PR

Neobyčajná párty séria RA:RE. prináša nevšedný a surový zvuk do klubu Radosť už 11.7.2020. Mali sme možnosť rozpáravať sa s jej zakladateľom, ktorý si hovorí Balis

Ahoj Balis (čítaj Bališ) Prosím ťa povedz nám v skratke niečo o sebe. Odkedy si aktívne súčasťou elektronickej hudobnej scény?

V roku 2003 som prvý krát okúsil, ako chutí techno, samozrejme vtedy ešte ako nadšený párty people. Okolo roku 2008 som si kúpil prvé gramce a pekne pomaly sa začal prezentovať aj pred publikom. Počas môjho pôsobenia v Győri som organizoval množstvo eventov. Svoje umenie som mal možnosť odprezentovať aj v iných kluboch naprieč krajinou a aj na Slovensku. Som mimoriadne hrdý na to, že som mal viac krát príležitosť sa postaviť za pult v legendárnom klube Lärm.

Ktorý producent/dj mal na teba najväčší vplyv a zároveň tým pomol dotvoriť tvoj štýl?

Ťažká otázka. Môj štýl sa časom menil. Dá sa povedať, že sa vyvíjal počas rokov. Myslím si, že takáto otvorenosť je dôležitá, aby človek mohol napredovať a zostať neustále v obraze v hudobnom žánri ako je techno, ktoré sa neustále vyvíja. Práve preto je ťažké si vybrať niekoho, kto mal najväčší podiel na budovaní môjho štýlu. 

Akému projektu sa aktuálne venuješ a akú máte víziu?

Nedávno sme spustili párty sériu RA:RE. s kamarátom ( PRÆSHA). Našim zámerom je priniesť nový impulz do bratislavských nocí. Prvá noc sa podarila skvele a obaja sme cítili, že sme sa dostali na jednu vlnu s publikom Radosti, ktorí si spolu s nami užívali tvrdší, temnejší, miestami acidový sound, charakteristický pre nás. V pokračovaní sme mali našliapnuté na ešte brutálnejšiu párty s francúzskym headlinerom HEL.IVom, no kvôli epidémii sa táto udalosť zrušila. Našim cieľom samozrejme ostáva uberať sa týmto smerom a aby sme aj s medzinárodným osadenstvom oslovili čo najviac ľudí.

Najpamätnejšia akcia / vystúpenie?

S radosťou spomínam na všetky prežité akcie v Lärme, no k môjmu srdcu najbližšia je afterka, ktorú som organizoval ešte z roku 2012 v Győri. Hral som ako posledný a publikum ma doslova nechcelo pustiť od pultu. Doslova som mal slzy v očiach.

Budúci týždeň organizujete ďalšiu edíciu v Radosťi. Čo môžeme od teba očakávať?

Samozrejme sa už neviem dočkať. Po epidémii sa začína nočný život preberať a ľudia sa chcú z chuti zabaviť. Za tú dobu sa v mojom repertoári objavilo množstvo nových bombových kúskov. Garantujem, že tie dve hodiny môjho hrania budú skutočne masaker!

Zdroj: PR

More in PARTY NEWS

To Top