Connect with us

Wavemag

Interview s Claptone: Nahliadnite za masku, za ktorou sa skrýva!

PLUS

Interview s Claptone: Nahliadnite za masku, za ktorou sa skrýva!

Interview s Claptone: Nahliadnite za masku, za ktorou sa skrýva!

Už len niekoľko dní nás delí od premiérového vystúpenia výnimočnej postavy na svetovej house scény – Claptone. Po prvý raz sa predstaví práve na halovej party Moonlight 2019, ktorá sa bude konať v piatok 17. mája v Prievidzi. O našej Shiwave je dobre známe, že je jeho najväčší slovenský fanúšik, takže si nenechala ujsť príležitosť ho trošku vyspovedať. V rozhovore sa dozviete, ako Claptone relaxuje, kde čerpá inšpiráciu, čo práve „varí“ vo svojom štúdiu, ale aj na čo sa môžete tešiť v Prievidzi. Nahliadnite za masku, za ktorou sa skrýva!

Ahoj Claptone, na Slovensko prichádzaš po prvý raz. Aké máš z toho pocity?

Roky som zomieral túžbou prísť na Slovensko. Veľmi sa teším, že vyskúšam vaše tradičné jedlá!

S tvojou hudbou si za ostatné roky veľmi úspešný. Si najlepšie umiestnený house DJ v rámci rebríčka DJ MAG TOP 100, na konte máš množstvo vypredaných show, takže čo je pre teba ďalšia výzva?

Mojím cieľom je neustále napredovať v písaní skladieb a produkcii, popri neustálom zdieľaní hudby so všetkými ľuďmi, s ktorými ju zdieľať môžem.

Varíš niečo teraz vo svojom štúdiu? Zbožňujeme oba tvoje albumy a už sa nevieme dočkať ďalšieho!

Neustále vymýšľam nové rytmy a skladám svieže nápady na melódie v mojom štúdiu. Nedávno som dokončil remix pre môjho priateľa Purple Disco Machine a jeho jedinečnú hitovku Body Funk, z ktorého som obzvlášť nadšený.

Čítali sme, že máš rád samotu (interview v DJ MAG Croatia Special 2018). Nie je to trošku oxymoron, keď si DJom, ktorý plní tanečné parkety?

To nie je pravda. Tá energia, inšpirácia a vibrácie, ktoré sa mi dostávajú, keď som obklopený ľuďmi rovnakého mentálneho nastavenia na festivaloch či v kluboch sú na úplne inej úrovni. Je to spektakulárny pocit!

Aké máš plány na leto? Chystáš niečo špeciálne? Videli sme, že si nedávno oznámil svoju prvú rezidenciu na Ibize v legendárnom klube Pacha.

Toto leto bude plné nespočetným množstvom vystúpení na festivaloch či kluboch po celej Zemeguli, ale áno, najviac som vzrušený z mojej rezidencie eventu „The Masquerade“ v Pacha na Ibize. Každý pondelok v noci, budem kurátorom starostlivo zostaveného lineupu úžasných umelcov a talentovaných DJov, ktorí ma doplnia za DJským pultom. Bude to zážitok ako žiaden iný!

Čo myslíš, že je tajomstvom svetového úspechu Claptone?

Robiť skvelú hudbu a nikdy sa nevzdávať – je to naozaj takto jednoduché.

Posledné roky veľmi veľa cestuješ, čo robíš v lietadle? Dá sa ti tam skladať hudba?

Milujem skladanie hudby v lietadle, vo vlakoch či na lodiach, ktorými cestujem alebo len tak, keď trávim čas v peknej prírode. Všetko, čo potrebujem je môj laptop, pohodlné sedadlo a slúchadlá, aby som bol dosť inšpirovaný na tvorbu.

Ako oddychuje Claptone?

Utiekam sa do mojej neustále rastúcej a kvitnúcej záhrady, čo mi zabezpečuje dostatok pokoja pre moju myseľ.

Kde hľadá Claptone inšpiráciu?

Je to ten vzácny moment, kedy sa pozriem do očí najzanietenejším tancujúcim v prvých radoch na tanečnom parkete – tomu momentu sa nič nevyrovná a tiež nejde úplne popísať. Je to najviac inšpirujúce spojenie.

Veľmi sa na teba tešíme na Slovensku už v piatok 17. mája. Máš nejaký odkaz pre svojich domácich fanúšikov? Na čo sa môžu tešiť?

Na temperamentné vystúpenie plné hudby, ktorá rozhýbe vaše telá, očarujúcich melódií a rastúcej energie. Neviem sa dočkať!

Vidíme sa v Prievidzi na #Moonlight2019!

VSTUPENKY NA MOONLIGHT 2019 a aktuálne novinky sledujte tu.

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš vždy sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

 

 

 

More in PLUS

To Top