Connect with us

Wavemag

KOMENTÁR: Až 5 žien je v prvej desiatke Alternative DJ MAG TOP 100!

PLUS

KOMENTÁR: Až 5 žien je v prvej desiatke Alternative DJ MAG TOP 100!

KOMENTÁR: Až 5 žien je v prvej desiatke Alternative DJ MAG TOP 100!

Keď som pre pripravovala článok s výsledkami ALTERNATIVE DJ MAG TOP 100, všimla som si zaujímavý fenomén. Prvá desiatka je z polovice tvorená ženami. Polovica pre ženské pohlavie je ohromný úspech!

Z čistej ženskej zvedavosti som si otvorila znovu mainstreamový rebríček TOP 100 a zistila, že:

  1. Žiadna žena nie je v prvej desiatke
  2. V prvej dvadsiatke zastupujú ženy iba Nervo na 20. mieste
  3. Do prvej päťdesiatky sa dostali iba 4 ženské zástupkyne – Nervo (počítam ako jednu aj keď sú 2), Charlotte de Witte, Mattn, Mariana Bo
  4. Celkovo DJ MAG stovka zahŕňa iba 12 žien

Ženy, ktoré to dotiahli do „mainstreamovej“ DJ MAG TOP 100: Nervo (20. miesto), Charlotte De Witte (32. miesto), Mattn (42. miesto), Mariana Bo (44. miesto), Miss K8 (54. miesto), Rezz (57. miesto), Amelie Lens (59. miesto), Nina Kraviz (66. miesto), Peggy Gou (69. miesto), Nora En Pure (73. miesto), Deborah De Luca (93. miesto), Anna (95. miesto).

V prvej stovke alternatívneho rebríčka je, ak dobre počítam žien až 21. Zamýšľam sa, prečo je viac žien v alternatívnej TOP 100ke. Je to tým, že ich je celkovo viac, čo hrajú alternatívne žánre, ako tých čo hrajú „édéemko“? Alebo je to tým, že fanúšikovia „alternatívnej“ hudby vedia lepšie oceniť ženy? Alebo sú skutočne lepšie ako ich kolegyne z mainstreamu?

Ženy v tanečnej hudbe sú pre mňa veľmi špeciálny fenomén. Sama som žena, ale máloktorej DJke dokážem uveriť jej hudobný prejav. Mám na ne veľké nároky, pretože som nikdy nebola zástankyňou takého prízemného zvýhodňovania na základe peknej tváre. O to viac viem oceniť, keď je nejaká žena fakt dobrá v tom, čo robí. A ženy, ktoré sú v rebríčku ALTERNATIVE DJ MAG TOP 100, si zaslúžia veľký potlesk a náš obdiv. Robia to, čo ich baví, šíria dobrú náladu prostredníctvom skvelej hudby. Veľmi si prajem, aby sa tento trend rozšíril aj do mainstreamu.

Ako to máte vy? Preferujete za mixom radšej ženy alebo mužov? Alebo na tom vôbec nezáleží? Dajte mi vedieť do komentára. Budem rada za plodnú diskusiu a iné uhly pohľadov.

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top