Connect with us

Wavemag

KOMENTÁR: David Guetta vyhral zaslúžene DJ MAG TOP 100

PLUS

KOMENTÁR: David Guetta vyhral zaslúžene DJ MAG TOP 100

KOMENTÁR: David Guetta vyhral zaslúžene DJ MAG TOP 100

Včera svet spoznal výsledky hlasovania v ankete popularity DJov od DJ MAGu. Výsledky si môžete aj vy pozrieť v našom článku: David Guetta po rokoch opäť kraľuje rebríčku DJ MAG TOP 100. Na internete sa tradične zvrhla búrlivá vlna diskusií o tom, prečo nie ten a prečo tamten. Nás v redakcii zaujal jeden dlhší komentár, za ktorým stojí mladý a talentovaný DJ. DJ Separatik veľmi pekne a objektívne zhodnotil víťazstvo Davida Guettu.

„Tohtoročnú anketu popularity DJ MAG TOP 100 vyhral absolútne zaslúžene David Guetta, ktorý nám za posledných 12 mesiacov priniesol mnoho skladieb. Či už ide o rádiovky, clubové a festivalové skladby v spolupráci s Mortenom alebo undergroundové skladby vydané pod alteregom Jack Back. Spolu s Mortenom sa stali priekopníkmi hnutia Future Rave, ktoré reprezentuje nový sound spájajúci EDM a techno prvky. Prostredníctvom zbierok počas live streamov United at Home v Miami a NYC vyzbieral viac ako milión dolárov, ktoré putovali na pomoc svetovým charitatívnym nadáciám.

Toto všetko by nebolo bez dobrého marketingu, takže pochváliť treba aj ten. David Guetta sa na prvú priečku tejto ankety dostal po druhýkrát v živote. Prvýkrát sa mu to podarilo v roku 2011, kedy zosadil z trónu tranceových DJov a tým sa odštartovala EDM eŕa na festivaloch a v cluboch. Napriek zmiešaným názorom DJov a verejnosti (možno nielen na Slovensku) si David Guetta zaslúži gratuláciu a poďakovanie za odvedenú prácu, pretože nebyť jeho vplyvu (už niekoľko desaťročí), tak popularita elektronickej muziky by určite nebola tam, kde je dnes.“

DJ SEPARATIK

 

More in PLUS

To Top