Connect with us

Wavemag

Legendární duo Camo & Krooked vystoupí ve Storm Clubu už tento pátek!

PARTY NEWS

Legendární duo Camo & Krooked vystoupí ve Storm Clubu už tento pátek!

Legendární duo Camo & Krooked vystoupí ve Storm Clubu už tento pátek!

Ano, je to tak – v pátek 27. ledna se v pražském Storm Clubu odehraje druhý díl klubové akce Yellow, na které tentokrát vystoupí rakouská legendární DNB dvojice Camo & Krooked. O support se postará například kurátor a zakladatel klubovky Yellow A-Cray, zástupci Let It Roll Bookingu N:Force & Pe:Te, Mustaffa & Sheriff a mnoho dalších. Předprodej probíhá v síti goout.cz.

Camo & Krooked, vlastními jmény Reinhard Rietsch a Markus Wagner, se poprvé poznali díky skateboardingu. Produkci drum’n’bassové hudby se společně věnují od roku 2002 a značku Camo & Krooked budují od roku 2007, kdy vyšla jejich první skladba s názvem Play It. Od roku 2010 spolupracují s londýnským labelem Hospital Records, díky čemuž se dostali na vrchol světové drum’n’bassové scény.

Úspěšná alba Above & Beyond (2010) a Cross the Line (2011) představovala spíše mainstreamový drum’n’bass, zlomovým se stalo album Zeitgeist z roku 2013, kdy Camo & Krooked představili svou vizi hudby, která se záměrně zvukově nepodobá ničemu, co do té doby v drum’n’bassu vzniklo, a to nejen technicky, ale i z hlediska uspořádání. V rámci turné k tomuto albu vyprodali množství klubů v celé Evropě, Austrálii i Americe, v Rakousku navíc představili velkolepou originální audiovizuální show.

Dalším velkým úspěchem bylo v roce 2017 album Mosaik, které zaznamenalo opravdu skvělé ohlasy mezi fanoušky i kritiky. Díky tomuto albu posbírali několik hlavních cen na Drum&BassArena Awards 2017 – cenu za nejlepšího producenta, nejlepší album i nejlepší track, kterým se stal singl s názvem Ember. Začátkem roku 2018 navíc vzniklo remixové album Mosaik Remixed, na kterém se objevilo celkem 25 věhlasných producentů z celého světa, kteří si s již tak skvělými skladbami řádně pohráli, mezi nimi například Noisia, Hybrid Minds, Break nebo Culture Shock. Sami Camo & Krooked jsou také známí povedenými remixy, mezi které patří například jejich podání skladby Entangled od nizozemských králů Noisia.

Zásadním krokem pro vývoj tvorby Camo & Krooked se stala dlouhodobá spolupráce s dalším rakouským DNB gigantem – Mefjusem! Společně v roce 2022 založili vlastní label Modus Music, na kterém stihli za první rok existence vydat již 4 singly, které se ihned staly velice populárními, poslední z nich je skladba No Way Out, na které hostuje zpěvačka Mira Lu Kovacs a která se umístila na druhém místě DNB Arena Awards 2022.

O tom, že jsou Camo & Krooked nejen neuvěřitelně talentovanými producenty, ale zároveň i vyhledávanými a technicky vyspělými DJi, svědčí mimo jiné i jejich několikanásobné umístění v DNB Arena Awards v kategorii DJ roku za posledních 10 let. V pátek ve Storm Clubu vás tím pádem čeká nevšední hudební zážitek umocněný skvělými support DJs – vystoupí zakladatel brandu yellow. – A-Cray, zástupci LiR Bookingu N:Force & Pe:Te a Mustaffa & Sheriff, rezidentní DJs Storm Clubu VoidSec & Towie a celý večer otevře pražská dvojice Sapi & uNtime.

 

yellow. w/ Camo & Krooked /AT/
27.1.2023
Start: 22:00
End: 05:00
Oficiální facebook event
Předprodej vstupenek

Line-up:

► CAMO & KROOKED FT MC DAXTA /AT/
► A-CRAY
► N:FORCE & PE:TE
► MUSTAFFA & SHERIFF
► VOIDSEC & TOWIE
► UNTIME & SAPI

More in PARTY NEWS

To Top