Connect with us

Wavemag

Legendární KEMAL se vrací!

PARTY NEWS

Legendární KEMAL se vrací!

Legendární KEMAL se vrací!

15. února zažije Storm Club Prague premiérové české vystoupení stěžejní postavy Drum & Bassu, britského producenta a DJe Kemala. Ten se po mnohaleté odmlce rozhodl koncem loňského roku vrátit k produkci tohoto hudebního žánru, jehož vývoj na přelomu tisíciletí zásadním způsobem ovlivnil. A to v rámci své sólové tvorby i ve spolupráci s dalším producentem Rob Data jako legendární duo Konflic.

Kemal Okan na scénu vtrhl v roce 1999 způsobem, který dodnes nemá obdoby. Během dospívání v Glasgow ho oslovovalo především techno, což se značně podepsalo na jeho následné tvorbě, která je inspirací tímto žánrem doslova protkaná. Právě na přelomu tisíciletí totiž ovládla Drum & Bass vlna Techstepu a ranného Neurofunku. Tyto dva temnější subžánry se zvukově výrazně lišily od toho, na co byli posluchači žánru tou dobou zvyklí, a velmi rychle si získaly mnoho příznivců.

Do popředí pozornosti se tak dostala úplně nová vlna producentů, mezi něž se dá Kemal s jistotou zařadit. Během následujících 5 let se mu podařilo vydat množství skvělých singlů, které dodnes zůstávají součástí zlatého fondu žánru a nezřídka kdy zaznívají i v DJ setech. Inspirovaly také generace dalších producentů, kteří se následně staly hvězdami a legendami, jako například Pendulum, Noisia a další. V roce 2004 se však nečekaně odmlčel a toto mlčení trvalo celých 15 let.

No a právě na sklonku loňského roku jsme se dočkali definitivního potvrzení, že je Kemal zpět. A ne jen jako DJ, ale i jako producent. Začátkem roku 2020 jsme se po několika remasterech starých klasik dočkali i nového materiálu – doposud nevydaného tracku The Ascent z původní Kemalovy éry, i novinky nazvané Parabola. A pokud zvěsti nelžou, čekají nás letos další nové tracky i remixy Kemalových klasik. Mnohé z nich pak určitě ve Stormu zazní!

Na akci Kemala doprovodí plejáda skvělých českých DJs, kteří k němu mají blízko – Koogi, Pixie & Sayko, Akira & Bifidus Aktif, Nitrous & Rudeboy, M4Y4 a Estewes. Vstupenky naleznete na webu klubu a v síti GoOut.cz https://storm-club.cz/kemal_tickets

Storm Club presents: Kemal /UK/
15. 2. 2020
Start: 21:00
End: 06:00
Oficiální facebook event
Vstupenky v předprodeji

Line-up:
Kemal /UK/
Koogi
Pixie & Sayko
Akira & Bifidus Aktif
Nitrous & Rudeboy
M4Y4
Estewes

More in PARTY NEWS

To Top