Connect with us

Wavemag

Leporelo oslávi 15. výročie s legendárnym rezidentom klubu Berghain

PARTY NEWS

Leporelo oslávi 15. výročie s legendárnym rezidentom klubu Berghain

Leporelo oslávi 15. výročie s legendárnym rezidentom klubu Berghain

Ako inak osláviť výročie hudobného vydavateľstva ako hudbou. Slovenský label Leporelo vydáva hudbu už 15 rokov a ide to osláviť s rezidentom berlínskeho klubu Berghain, tvorcom ikonickej skladby „Knights Of The Jaguar“ a techno legendou z Detroitu – Rolandom. Kde a kedy? Už 22. Júna v Subdecku.

Dnes je to už 15 rokov čo Leporelo začalo byť aktívne aj ako music label. Za ten čas vydalo tracky z takmer celého sveta a debutové albumy tu vyšli viacerým menám slovenskej house & techno scény ako sú Inkwall, Damolh33, M.Bulwa alebo samotný zakladateľ labelu – Milos. Najnovšie to boli mená ako NoT, Fezoy alebo tu vydala svoju debutovú EP aj slovenská DJka a producentka Bubble Fleischhacker. V júni sa môžete tešiť na ďalšiu EP českého „technaře“ Elektrabela, ktorý hudobne začínal na labely Jeffa Millsa. Leporelo nevydáva presne zaškatuľkovanú hudbu, pohybuje sa niekde medzi house music a technom a hlavne hudbu netuctovú a originálnu.

A vydavateľstvo ide oslavovať. Veď a má aj čo. Za 15 rokov pribudlo v katalógu labelu Leporelo viac ako 60 releasov. Párty k týmto pekným číslam bude parádna, plná „pure“ dance music viacerých období a štýlov. Z Detroitu k nám zavíta DJ a producent ROLANDO, určite zaslúžene povedané, legenda techno scény, aktuálne rezident berlínskeho klubu Berghain a tvorca jedného z najväčších techno hitov histórie, ktorý pôvodne vyššiel v roku 1999 na ikonickom labely Underground Resistance. Meno tracku? Predsa „Knights Of The Jaguar“!!!

Viac písať netreba. Za label Leporelo zahrajú Dunčo „live“, Inkwall, Milos, Baltazar, NoTBubble Fleischhacker.

————–

L E P O R E L O
15 Years Of Music

sobota 22. Jún 2024
Subdeck, Bratislava

DJs:
Rolando (Berghain, Ostgut Ton, R3)
www.instagram.com/djrolando_

Inkwall, Milos, NoT, Bubble Fleischhacker, Baltazar

Live:
Dunčo aka. DNC

www.instagram.com/leporelolabel
www.facebook.com/leporelolabel
https://leporelo.bandcamp.com

www.instagram.com/inkwall_
www.instagram.com/not.mymusic

www.instagram.com/bubblefleischhacker www.instagram.com/fezoy_fka_baltazar
www.instagram.com/milosthelosh

 

More in PARTY NEWS

To Top