Connect with us

Wavemag

Let It Roll zvolený za najlepší drum and bass festival na svete!

PARTY NEWS

Let It Roll zvolený za najlepší drum and bass festival na svete!

Let It Roll zvolený za najlepší drum and bass festival na svete!

Český festival Let It Roll vyhrává světovou anketu Drum&BassArena Awards a již po šesté v řadě obhajuje své prvenství! Vítězem titulu ‚Nejlepší festival roku 2019‘ ho zvolili samotní fanoušci. 

“Vyhrát po několikáté nejprestižnější anketu v našem oboru je pocta. Snažíme se vše dělat, jak nejlépe umíme, a ocenění od fanoušku z celého světa nás utvrzuje v tom, že se nám to daří. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další ročník, který by měl být zatím největší v historii.”  – Zdeněk Souček, zakladatel festivalu.

Drum&BassArena Awards jsou hudební ceny udělované od roku 2009. Jde o nejdéle běžící globální anketu v tomto žánru, ve které lidé ze všech koutů světa každoročně hlasují pro své favority hned v několika kategoriích. Kromě nejlepšího festivalu mohou dle svého svědomí volit nejlepší interprety, skladby, alba, kluby, nebo třeba hudební vydavatelství ze zástupců z celého světa. Let It Roll zde hrdě reprezentuje Českou republiku jako jediný tuzemský vítěz. Společnost na předních příčkách Let It Rollu dělají jen ty nejvybranější světové špičky jako například Boomtown, britský festival zvučného jména konající se od roku 2009 s návštěvností až 77 tisíc hudebních fanoušků. Dalším umístěným byl belgický festival Rampage, který je pro spoustu fanoušků téměř poutním party místem. S ohledem na jména a reputaci ostatních finalistů ve své kategorii jde tedy o opravdu krásný úspěch.

Let It Roll od svých začátků v roce 2002 ušel již hodně dlouhou cestu. Ze série klubových eventů vyrostl do open air události mezinárodního formátu. V současnosti se těší mimo jiné také přízvisku největšího drum and bassového festivalu na světě a neustále posouvá své hranice, co se vizuální stránky i účinkujících týče. Festival je pověstný unikátním ztvárněním pódií i dekoracemi, které nemají minimálně v českém prostředí obdoby. Návštěvníci se na něj každoročně sjíždějí z více jak 70 zemí světa a jejich počet s každým novým ročníkem roste spolu s festivalem samotným. Atmosféru jednoho z nejúspěšnějších středoevropských festivalů budou mít možnost zažít znovu i příští rok 2020! Milovníky každého pořádného svátku elektronické hudby pak organizátoři festivalu potěší i informací o nové hudební události Audio Zoo, konající se příští rok v červnu poprvé přímo v srdci Prahy.

 

More in PARTY NEWS

To Top