Connect with us

Wavemag

Martin Garrix opäť jednotkou DJ MAG TOP 100

Music news

Martin Garrix opäť jednotkou DJ MAG TOP 100

Martin Garrix opäť jednotkou DJ MAG TOP 100

Niektorí ste možno minulý týždeň navštívili Amsterdam a boli súčasťou azda najdôležitejšej hudobnej udalosti jesene – ADE. Súčasťou ADE je každoročne aj veľkolepá party Amsterdam Music Festival, ktorá sa koná v sobotu v noci a jej vrcholom je vyhlasovanie víťazov rebríčka DJ MAG a odovzdávanie ceny víťazovi. A takto to celé dopadlo…

Podľa informácií zverejnených na stránkach DJ Magu bolo DJom odovzdaných 1,2 milióna hlasov, čo oproti minulému roku znamená nárast o 200 000 hlasov. Najviac hlasov prišlo z USA, za ktorými nasledovali krajiny ako UK, Brazília, Mexiko, Taliansko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Francúzsko a Španielsko.

Tretí raz v rade sa stal jednotkou Martin Garrix, ktorý sa v roku 2016 stal najmladším DJom, čo túto cenu získal. Na druhom mieste zostali belgickí bratia Dimitri Vegas & Like Mike, kým Hardwell predbehol Armina a dostal sa na bronzovú priečku. Armin Van Buuren je so štvrtým miestom najúspešnejším trance DJom.

Za „hard“ štýly sa stal najúspešnejší Headhunterz, ktorý si polepšil o 5 priečok oproti minulému roku a skončil na 28. mieste.. Za techno to najvyššie dotiahol Carl Cox, ktorý si polepšil o 9 miest v porovnaní s rokom 2017 a umiestnil sa na 53. mieste. Len kúsok za ním 57. priečku obsadil Claptone a stal sa tak najúspešnejším house DJom v tejto ankete.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť tu:

More in Music news

To Top