Connect with us

Wavemag

Mladý slovenský talent R.o.g.i vydáva track na svetovej značke

Music news

Mladý slovenský talent R.o.g.i vydáva track na svetovej značke

Mladý slovenský talent R.o.g.i vydáva track na svetovej značke

Ďalší mladý slovenský producent na labeli svetového významu! MOTi-ho vydavateľstvo ZERO COOL podpísalo R.o.g.i-ho s novým singlom ‚YYYOU‘

Kedže si pre nás nová tvár na scéne, prezraď nám, ako si sa dostal k produkcii, DJingu a vlastne k EDM celkovo?

Lásku k edm som prejavoval od malička, keď môj už zosnulý tatino počúval CD Jaena Michaela Jarre-ho a mne sa to veľmi páčilo. Tá najdôležitejšia iskra však vzplanula, keď som mal 10 rokov a rodičia mi kúpili laptop a tam som našiel produkciu od Tiesta, Davida Guetta a ďalších. Neskôr som našiel FL Studio a bolo vymaľované. Keď som mal 14 rokov, prvýkrát som sa dostal za pult v rodnej Banskej Bystrici a vlečie sa to so mnou až dodnes.

Čo nám vieš povedať o novom, úspešnom singli ‚YYYOU‘

V prvom rade musím poďakovať mojej hudobnej škole TeamMBL, ktorá mi cez online výučbu s top svetovými producentami neskutočne pomohla a stále pomáha. Track je už len výsledok progresu, ktorý som za posledného pol roka dosiahol. Track som začal robiť 12. januára a po troch dňoch som ho mal už na 99% hotový. V názve som použil tri ‚Y‘ kvôli originalite a kvôli štruktúre tracku, keďže som použil triplety.

Máš len 22 rokov, ako vidíš svoju budúcnosť v produkcii a djingu?

Keďže som tento rok zanechal vysokoškolské štúdium kvôli hudbe a prácu popri mám, tak to beriem s plnou vážnosťou a krok po krôčiku to chcem dosiahnuť na profesionála. Ciele mám len tie najvyššie a dokonca budúceho roka by som chcel podpísať jedno z vydavateľstiev Hexagon alebo Musical Freedom, ale to je hudba budúcnosti. Momentálne mám hotové 3 single a do konca roka chcem vydať každý mesiac aspoň jeden track.

Zdroj: PR

More in Music news

To Top