Connect with us

Wavemag

Najznámejší slovenskí DJi šíria osvetu v boji proti covid-19

PLUS

Najznámejší slovenskí DJi šíria osvetu v boji proti covid-19

Najznámejší slovenskí DJi šíria osvetu v boji proti covid-19

Opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu ich postihli ako prvých, ale na rad po rozvoľnení prídu ako poslední. Reč je o kultúrnych akciách, festivaloch, party, svadbách, oslavách, predstaveniach, teda všetkých hromadných podujatiach. Aktuálnymi obmedzeniami trpíme všetci, ale segment kultúry stojí prakticky od marca úplne. Spolu s novinkami o vakcíne prichádza konečne nádej a svetielko na konci tunela pre všetkých ľudí pracujúcich v tomto odvetví. To totiž nie sú len ľudia na stagi – herci, speváci, DJi, ale množstvo personálu, ktorý bežný človek nevidí (osvetľovači, riggeri, zvukári, pyrotechnici, bedňáci…)

Odborníci hovoria, že vakcína je účinná a bezpečná. Je podľa nich našou jedinou šancou, ako sa vrátiť do normálu. Internetom sa však šíria rôzne konšpirácie, dezinformácie a teda sa zdá, že veľa ľudí sa očkovania bojí a zrejme sa ho nebude chcieť zúčastniť. Pritom, aby malo naozaj účinok, potrebujeme preočkovať dve tretiny populácie.

Na podporu kampane za očkovanie proti novému typu koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie covid-19 sa postavili aj dvaja najznámejší slovenskí DJi – Mirko DJ EKG a Milan Lieskovský. Spoločne s Rudym a Tonkom z Oravskej Lesnej sú hostiteľmi podkastu  – VO ŠTVORICI NA PANVICI, kde si pre najnovší diel pozvali významného hosťa virológa a špičkového vedca Borisa Klempu.

Boris Klempa v podkaste vysvetľuje ľudskou rečou, prečo je vakcína bezpečná a prečo by sme sa mali zaočkovať. Tiež vyvracia najčastejšie mýty a dezinformácie. Odporúčame vypočuť!

 

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top