Connect with us

Wavemag

Návrat Swedish House Mafia a reakcie slovenských djs.

PLUS

Návrat Swedish House Mafia a reakcie slovenských djs.

Návrat Swedish House Mafia a reakcie slovenských djs.

Je to zhruba týždeň čo trio Axwell, Sebastian Ingrosso a Steve Angello hrali opäť po piatich rokoch spoločne pod značkou Swedish House Mafia a to práve na festivale Ultra 2018, ktorý oslavoval svoje 20té narodeniny. Veľa sa šepkalo, veľa sa zatajovalo, ale nakoniec to tak aj naozaj bolo. Reakcie z celého sveta nenechali na seba dlho čakať a boli väčšinou pozitívne. Show bola obrovská a celé vystúpenie aj so samotným prekvapením bolo top momentom nielen festivalu, ale niektorí to posúvajú ešte ďalej a hovoria o veľkej udalosti na svetovej elektronickej tanečnej scéne. Koniec koncov keď končili v roku 2013 veľa svetových djov reagovalo na ich koniec negatívne a medzi nimi boli aj také mená ako Sebastien Leger, DJ Sneak, Nicky Romero, Armin Van Buuren a ďalší. Po návrate je názorov mnoho a sú aj ľudia, ktorí trochu spochybňujú nielen ich štýl, ale aj samotné hity alebo hrania Swedish House Mafie. Aj preto sme sa neváhali spýtať niektorých známych slovenských djov, ale aj producentov na ich názor.

Milan Lieskovsky

Myslím si, že je to dobrý marketingový ťah a faktom ostáva, že táto trojica významne zarezonovala vo svete elektronickej hudby. Priznám sa, že som to aj čakal, že sa dajú znovu dokopy.

Mairee

Neviem to úplne úprimne zhodnotiť, keďže som ten set nepočul celý, ale podľa reakcií ľudí to musel byť naozaj veľký zážitok. Čo sa týka samotného návratu, vnímam to ako veľký marketingový ťah. Bojím sa, že to nebolo medzi nimi úplne úprimné, že to bolo viac „marketingové“ – ale nepoznám ich osobne tak nechcem preháňať.

ReOrder

Swedish House Mafia v podstate kompletne otočila svetovú tanečnú scénu a ich rozpad ako v prípade iných zoskupení v podstate znamenal, že nám dali všetko čo mohli. Ich opätovné spojenie z môjho pohľadu len znamená, že sa máme na čo tešiť. Presne tak, ako to bolo napríklad v prípade Gabriel & Dresden.

Johnny De City

Musím priznať, že som mal počas setu niekoľkokrát husiu kožu. Výborné mashupy aj kombinácie, veľa spomienok sa vo mne vynorilo, projekcia aj showka super. Naozaj závidím tým ľudom, ktorí to mali možnosť zažiť naživo.

Tamira

Pre mňa traja hudobní giganti, ktorí zasiahli nie len mňa, ale masy ľudí. Z ich dielne vyšlo viacero hitov, ktoré prežívajú hocijaké iné, staré aj nové. Neviem a ani nie som zvedavá na pozadie prečo, začo, načo, pre mňa je podstatné len to, že ich znejúce skladby dostávajú opäť personálny aspekt. Kto sa pohybuje vo svete elektronickej hudby vie, že boli to práve Swedish House Mafia kto doslova rozorvával emócie svojho davu na počkanie nie len šialenými tónmi, ale aj sprievodnou šou a pokiaľ nebol celý plán s nasýtením trhu hitmi, následným ústupom a fenomenálnym návratom pri tej najvhodnejšej udalosti totálne spontánny, ale nadiktovaný marketingom, tak veľká poklona teda aj pánom z officu . Pretože takúto senzáciu si UMF k svojmu jubilejnému 20tému výročiu zaslúžilo a od nás EDM lovers sa teda ani nič iné ako načiahnuté ruky a otvorené srdcia čakať nedá. Teším sa čo príde, čím nás borci hudobne opäť nakŕmia a aký smer páni dirigenti zavelia.

Na záver nám ostáva dodať, že ak sa na to pozeráme akokoľvek Swedish House Mafia patrí do svetovej elektronickej a tanečnej scény. Oslovili masy ľudí a ich tracky hrávajú dji po celom svete a aj u nás na Slovensku. Ich hit One neváhal vo svojich setoch hrávať ani legendárny Pete Tong z BBC Radio 1. Už teraz sa hovorí o tom, kde najbližšie ich budú môcť ľudia zažiť v tomto zoskupení.

Autor: Tom Roman

More in PLUS

To Top