Connect with us

Wavemag

Nemecký hudobný diktát na Křížikovej fontáne v podaní Böhmera

PLUS

Nemecký hudobný diktát na Křížikovej fontáne v podaní Böhmera

Nemecký hudobný diktát na Křížikovej fontáne v podaní Böhmera

V nedeľu 25. júla sa Ben Böhmer vrátil späť na miesto činu. Tam, kde som sa do jeho hudby zamilovala pred dvoma rokmi počas Anjunadeep Open Air. Na Křížikovej fontáne v Prahe spolu s ním vystúpil berlínsky DJ Budakid. Česko reprezentovala Zu a Manio z Delite Agency. Nemohla som si priať lepší pocovidový party štart.

Ben Böhmer uplynulý rok trávil aktívne – skladal hudbu a natočil nádherný set pod známou francúzskou značkou Cercle. Nedávno oznámil, že 24. septembra 2021 vyjde aj jeho druhý štúdiový album. Ten nazval ‘Begin Again’ a vyjde na jeho domovskom labele Anjunadeep. K novému albumu napísal, že ide pre neho zatiaľ o najosobnejšie dielo, pretože ho písal počas celosvetovej pandémie, keď bolo zakázané cestovať. On a jeho priateľka sa obaja ocitli na 9 mesiacov veľmi ďaleko od seba a práve produkcia hudby bola pre neho jedinou spásou v týchto neľahkých chvíľach. Na albume spolupracovali Gordi, Lau.ra, PBSR a Jonah.

 

Práve z nového albumu sme mali možnosť počuť niekoľko IDčiek, ktoré Böhmer umne miešal pomedzi svoje ikonicky známe tracky. Tie najznámejšie, ako napríklad remix Monolinka Father Ocean, Wall of Strings či Breathing z jeho rovnomenného debutového albumu vyvolávali v publiku spontánny potlesk. Vokálové časti si s pôžitkom spievali fanúšikovia spolu s ním. Celý jeden a pol hodinový naživo hraný set ubehol veľmi rýchlo. Človeku až bolo ľúto, že tá nádherná hudba nemôže hrať ešte dlhšie. Mesto Praha je však na večierku o 22:00 veľmi príse. Nateraz zostáva už len tešiť sa na vydanie nového albumu a snáď aj na ďalšiu klubovku s Benom.

Warmup pred Benom mal na starosti berlínsky producent Budakid, ktorý sa svojej role zhostil zodpovedne. Tancujúci dav postupne prihrieval a Benovi o pol 9tej večer odovzdal publikum predvarené tak akurát, aby si s ním mohol robiť čo len chce. Budakidov set bol proti Benovi výrazne menej „spievavý“, čím dal priestor headlinerovi oveľa viac vyniknúť. Skvelá voľba!

O hudobný začiatok sa postaral Manio – sám zakladateľ agentúry Delite, ktorého som bohužiaľ nestihla. Keď som prišla do areálu hrala už DJ Zu. Tá je stálicou Delite akcií. Viackrát som ju zažila v Roxy. Aj po tomto zážitku musím povedať, že sa Zu nielen dobre počúva, ale sa na ňu pri hraní aj dobre pozerá, pretože si to užíva spolu s publikom. 🙂

Medzi návštevníkmi bolo často počuť nemčinu, z rozhovorov som počula, že niektorí dorazili kvôli tejto party až z Viedne či Hamburgu. Nechýbala slovenčina a početná skupina Slovákov. K tomu výrazné množstvo anglicky hovoriacich ľudí, ale aj prekvapivo veľa domácich – pre mňa veľký a potešujúci rozdiel v porovnaní s Anjunadeep Open Air, ktorý sme na fontáne robili pred 2 rokmi, kde domáci Česi boli v menšine.

Nuž, nebol by to objektívny report, keby som sa nedostala aj k tomu, na čom sa zhodli všetci komentujúci na Facebooku. Hudobne super, lokalita skvelá, no takmer všetci Delite vyčítajú nezvládnutie barov. Na fontáne si na baroch vylámali zuby aj skúsenejší promotéri, nieto ešte nováčikovia. Pre Delite bola toto ich prvá open air akcia, takže zverili catering do rúk skúsenejších, dokonca naddimenzovali aj počty a napriek tomu došlo k nekonečným frontám na bary. Osobne (na základe vlastných skúseností s organizovaním eventov) som šípila prúser už keď som videla mapku areálu v piatok, ale mala som nádej. No, keď sme si vystáli prvý rad na drink, pomyslela som si, že to bude aj posledný. Mám to šťastie, že alkohol (a drogy už vôbec) k party nepotrebujem, takže som si vystačila s rezervnou fľaškou vody v ruksaku a dobrou hudbou. Ľudia, ktorí však potrebujú povzbudiť k tancu drinkami alebo si proste radi spoločensky vypijú, boli určite z dlhých radov naštvaní. Frustráciu ešte znásobilo, keď k večeru vypadla sieť a tým aj terminály, takže všetci, čo sa spoľahli na to, že im bude stačiť karta, zostali s dlhým nosom, keď si vystáli ten kilometrový rad. Malá rada zo života – keď sa poserie všetko, čo môže v areáli, napriek tomu, že to ohrozí zisky, dovoľte ľuďom opakovane chodiť dnu a von. Oni vybehnú trebárs do bankomatu alebo do prvej krčmy, ale určite sa vrátia. Budú ale o dosť (s)pokojnejší, ako keď ich necháte zavretých, naštvaných a bez alkoholu.

Úprimne? Been there, done that. Kto z promotérov na akcii niečo, s prepáčením, neposral, nech hodí kameňom. Mne osobne sa nepáčia vzájomné útoky promotérov, ktoré nastali po nedeli na FB, pretože každý jeden má na svojom konte nejaký prúser. Neverím, že nie. Je len jedna vec, ktorá v mojich očiach odlišuje slušných promotérov od tých zlých. To, že sa k problému postavia čelom, ospravedlnia sa, vysvetlia ho a snažia sa do budúcnosti urobiť maximum pre to, aby sa to nezopakovalo. Osobne si myslím, že pre Delite to bola obrovská lekcia a poučenie, na koho sa (ne)môžu spoľahnúť.

Za mňa celá akcia dostáva 3,5 z 5 hviezdičiek a teším sa na ďalšie pod holým nebom, za ktoré budem môcť snáď Delitu udeliť aj zvyšok. Verím, že na to dôjde!

Zatiaľ sa však zostáva tešiť na koniec augusta a už tradičnú party s NORA EN PURE v ROXY PRAGUE pod ich hlavičkou.

Foto: Palči
Všetky fotky nájdete v oficiálnom albume.
Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

 

More in PLUS

To Top