Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. Dinelo: Z detskej izby až do éteru rádií

PLUS

NEW WAVE pres. Dinelo: Z detskej izby až do éteru rádií

NEW WAVE pres. Dinelo: Z detskej izby až do éteru rádií

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavíme. V poradí v tretej epizóde sme sa pozreli bližšie na zúbok Danielovi Verebovi. Jeho tracky môžete počuť pravidelne v éteri rádia Europa 2, kde odznie aj jeho 20 minútový guestmix v rámci relácie Dance Exxtravaganza v sobotu 8. decembra.

 

Meno: Daniel Vereb

DJské meno: Dinelo

Vek: 21

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Pochádzam z dediny Bohdanovce ktorá sa nachádza pri Košiciach. Najčastejšie hrávam na východnom Slovensku, ale sem tam ma zastihnete aj mimo východ našej krajiny.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Myslím si, že každý umelec si prechádza svojím štýlom v určitom období, pretože stále sa doba aj zvuk mení, aj u mňa to bolo tak. Ja osobne som začínal pri Big Roome, bol som nim pohltený keď som mal 15-16 rokov, pretože v tom čase bol tento štýl veľmi populárny. Vedel som ale, že toto ešte nie je môj správny žáner. Prešiel som si aj takým obdobím kedy som robil melodický Progressive House a žánre podobné nemu. Trvalo mi dlhšie kým som našiel v sebe tu správnu cestu čo by mi vyhovovalo. Aktuálne produkujem elektronickú tanečnú hudbu, prevažne s prvkami populárnej hudby. Tento štýl mi najviac sedí a baví ma ho tvoriť. Veľmi rád v mojej hudbe experimentujem a snažím sa vždy priniesť niečo nové.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Mňa osobne inšpiruje viacero producentov, umelcov či spevákov. V rôznych žánroch alebo štýloch je to stále niekto iný. Momentálne sú to napríklad Diplo, Major Lazer, Calvin Harris, Avicii, Kygo, MO, Sigala, Sam Feldt a podobne. Ale môj najväčší idol bol, je a bude Avicii, ktorý ma veľmi ovplyvnil.

Kde hľadáš inšpiráciu? Stále je to individuálne. Rád sa inšpirujem aj od rôznych iných umelcov, napríklad, ktorých som vymenoval vyššie. Rád počúvam aj iné žánre hudby, nielen stále to isté. To mi pomáha často čerpať nové inšpirácie pre moje skladby. Inšpirujú ma aj životné situácie, ale hlavne keď sa mojim skladbám darí. Vtedy ma to strašne nakopne, aby moje ďalšie skladby boli ešte lepšie a aby mali väčší úspech. Mám rad progress.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Moje začiatky začali klasicky niekedy na základnej škole. Dával som rôzne pesničky spolužiakom, ktoré som ja počúval a im sa páčili a chceli odo mňa stále ďalšie a nové. Robilo mi to radosť. Vtedy som si povedal, že chcem niekedy robiť vlastné pesničky, aby ich ľudia vedeli počúvať alebo si ich vedeli stiahnuť. Neskôr som si našiel program a začal som na sebe pracovať. Bol to dlhý proces, môžem povedať, že je to už okolo 6 rokov od kedy sa tomu venujem a robím hudbu.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Zo začiatku som tomu obetoval strašne veľa, napríklad, celé moje tínedžerské obdobie som venoval zdokonaľovaním sa v produkcii. Nechodil som pomaly ani s kamošmi von, pretože som celý čas len sedel doma za počítačom. Neriešil som nič iné iba hudbu. To všetko trvalo až donedávna kedy som to musel zmeniť. Denne som za hudbou sedel aj 7-10 hodín, dokonca niekedy aj komplet celé dni. Bol som do toho strašne pohltený až ma to psychicky a zdravotne ničilo. A tu prišiel zlom, kedy som si povedal, že nemôžem takto pokračovať. A tak momentálne sa produkcii venujem len vtedy, ak mám inšpiráciu a chuť. Nesedím už za tým toľko ako kedysi. Obmedzil som to, nesilím to a môžem povedať, že pre mňa je to takto oveľa lepšie.

V čom produkuješ? Od začiatku produkujem v Fruity Loops. Osobne som skúsil rôzne programy, ako napríklad Ableton, Cubase či Logic Pro, ale zistil som, že v FLku sa viem lepšie orientovať a viac mi to vyhovuje. Môžem však povedať, že všetky programy fungujú rovnako, je to len vec vkusu komu čo viac sadne.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Za môj najväčší úspech považujem to, že moju hudbu hrajú slovenské rádia ako Europa2, Rádio Slovensko, Kiss Rádio a podobne. Stále to bol môj sen. Momentálne žne veľký úspech aj môj singel „Leave Me Now“, ktorý aktuálne patrí medzi najhranejšie skladby na Slovensku čomu som veľmi rád. Som šťastný, že sa skladbe takto darí a dostáva sa do hitparád. Je to neuveriteľné. Veľmi ma teší, že môžem spolupracovať aj s poprednými interpretmi na Slovensku, je to tiež pre mňa veľký úspech.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Rád snívam a stále mám nejaké ciele, pretože stále musíš mať niečo, čo ťa ma motivovať. Ako hudobný producent mám cieľ a sen urobiť niekedy svoj sólový debutový album. Samozrejme až vtedy keď sa budem nato cítiť a bude ten správny čas. Tiež chcem, aby moja hudba expandovala do zahraničia, do zahraničných rádií, ku viac ľuďom a možno novým fanúšikom. Môj zásadný cieľ je vybudovať na Slovensku to, aby ľudia si viac cenili hudobného producenta ako umelca a aby aj producent tu mal veľké meno ako napríklad spevák. Mám pocit, že na Slovensku to tak nie je a na producenta nie je kladený taký dôraz. Rád by som to chcel zmeniť. A samozrejme ako DJ a aj umelec by som chcel mať raz svoj vlastný koncert alebo turné s vlastnými hudobníkmi, spevákmi v nejakej veľkej hale. Je to veľká méta a sen.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Áno, samozrejme, že hrávam, ale momentálne nie tak často, aby som brázdil každý víkend kluby a bol vybookovaný, no uvidíme čo prinesie budúcnosť. Do konca toho roka sa ešte predstavím v mestách ako Prešov (23.11), Košice (01.12) a Bratislava (07.12). Budem veľmi rád ak sa niekde uvidíme.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) Počítač, zvukovú kartu a štúdiové monitory (smiech).

 

Viac info nájdete tu:

Facebook: www.facebook.com/dinelomusic
Instagram: www.instagram.com/dinelomusic
Twitter: www.twitter.com/dinelomusic
Youtube: www.youtube.com/DineloVEVO
Soundcloud: www.soundcloud.com/dinelomusic
Mixcloud: www.mixcloud.com/dinelomusic
Web: www.dinelomusic.sk

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

 

More in PLUS

To Top