Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. Dlugosh: Progressive talent z východu

PLUS

NEW WAVE pres. Dlugosh: Progressive talent z východu

NEW WAVE pres. Dlugosh: Progressive talent z východu

Premiérový hosť v novej rubrike NEW WAVE je len 22 ročný talentovaný producent progressive house pôvodom zo Sabinova. Dlugosh sa produkcii venuje už od základnej školy. Prečítajte si krátky rozhovor s ním, aby ste sa o ňom dozvedeli viac a už v sobotu 3. novembra si nalaďte reláciu Dance Exxtravaganza na rádiu EUROPA 2, kde odohrá svoj 20 minútový guestmix aj s exkluzívnou premiérou tracku Anything, do ktorého naspieval vokál newyorský vokalista Max Landry.

Meno: Miroslav Dlugoš
DJské meno: Dlugosh
Vek: 22

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš?
Som zo Sabinova pri Prešove, kde mám aj štúdio, čiže väčšinu času trávim tu. Samozrejme, ako DJ dosť cestujem.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ?
Moja srdcovka je progressive house no je pravda, že sa to v minulosti menilo. Predsa len som začal v dosť mladom veku kedy tak úplne nerozmýšľaš dlhodobo a ideš, ako sa hovorí „s prúdom“ aby si ohúril spolužiakov haha. Čiže, ako chalan na základnej škole som si prešiel od trancu cez bigroom až k progressive housu. Samozrejme, že experimentujem, lebo jedine tak máš možnosť prísť s niečím novým, čo má šancu preraziť a myslím, že to je cieľ väčšiny producentov.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú?
No je ich fakt veľa. V rámci môjho štýlu sú to hudobne určite Matisse & Sadko, Blinders, Nicky Romero, Martin Garrix a mimo žánru napríklad Taska Black, Mura Masa, Jon Bellion a podobne.

Kde hľadáš inšpiráciu?
Tak toto je dobrá otázka, pretože to vždy príde z rôznych miest a situácií. Najčastejšie som namotivovaný a inšpirovaný po eventoch, ale u mňa človek nikdy nevie. Mne stačí aj story na Instagrame a hneď sadám do štúdia a makám.

Ako dlho sa produkcii venuješ?
Ako som spomínal začalo to už na základnej škole no nepovedal by som, že som tomu v tej dobre prikladal nejakú extra váhu. Vážnejšie to začalo byť na strednej, kedy prišli moje prvé sólo releasy, čiže reálne to môže byť okolo 5tich rokov.

Koľko času venuješ produkcii týždenne?
Nepovedal by som, že mám nejakú rutinu, pretože inšpirácia sa nedá „forcovať“. Niekedy môžem stráviť v štúdiu aj celé dni a mám z toho len jemnú depresiu haha. Ale niekedy to naopak ide ako po masle. Môže sa to pohybovať okolo 30tich hodín. Keď sme postavili štúdio, tak som mal asi rok obdobie kedy som tam dokonca spal na zemi na takom prenosnom- matraci každú noc mimo školy. Nie, žeby som doma nemal normálnu posteľ, ale skôr preto, lebo som zvyčajne končil okolo 4 ráno a už sa mi nechcelo chodiť domov a všetkých budiť.

V čom produkuješ?
Od začiatku je to FL Studio. Som zástanca toho názoru, že rovnaký výsledok vieš dosiahnuť v každom programe a záleží už iba na tvojej osobnej preferencii a na tom aký workflow ti vyhovuje.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol?
Keď sa na to pozerám ako producent, tak je to určite podpora od popredných mien v hudobnej brandži, ako sú Fedde le Grand, Dimitri Vangelis & Wyman, Dannic, a pod. No patria sem aj drobnosti ako reakcie od fanúšikov, ktoré mi konštantne zlepšujú deň a motivujú ma ísť ďalej. A samozrejme nezabúdam na highlight tohto leta, kedy som mal možnosť vyprodukovať oficiálnu hymnu festivalu EDMANIA.

O čom snívaš? Aké máš ciele?
Ciele sa snažím vždy zvyšovať a zvyšovať no medzi také ultimátne góly patria samozrejme vypredané haly, cestovanie po svete skrz hudbu a konštantné zlepšovanie nálad ľudí. Či už jednorazovo na eventoch alebo dlhodobejšie pomocou mojich songov.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť?
Áno, hrávam no nie až tak často, ako je u nás zvykom. Skôr sa na tú DJskú kariéru pozerám z dlhodobejšieho hľadiska a spolu s mojím novým manažmentom zisťujeme, s ktorým promotérom sa dá spolupracovať a s ktorým zas nie. Ale určite to bez live vystúpení nejde, pretože tie ma vždy nakopnú. Hlavne teda reakcie ľudí na moju hudbu. To je pre mňa najsilnejší katalyzátor. Najbližšie vystúpim v klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici (23.11.2018)

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci)
Opaľovací krém, neobmedzené zásoby mojita a loď :D.

Viac info nájdete tu:
https://www.facebook.com/dlugosh.official/
https://www.instagram.com/dlugoshmusic/

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu

More in PLUS

To Top