Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. Hatom: Tvorím experimentálny hardstyle s psychadelickými prvkami

PLUS

NEW WAVE pres. Hatom: Tvorím experimentálny hardstyle s psychadelickými prvkami

NEW WAVE pres. Hatom: Tvorím experimentálny hardstyle s psychadelickými prvkami

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám predstavuje Shiwave. Najnovšie vydanie prináša rozhovor s Tomášom Bendikom, ktorý na scéne pôsobí pod umeleckým menom Hatom či Tom Under a.k.a. Tom Different. Vypočujte si guestmix, ktorý vybočuje z našich bežných sfér, ale o to viac nás teší, že nielen sebe, ale aj vám môžeme predstaviť ďalší mladý slovenský talent. Prečítajte si rozhovor s Hatomom, kde sa dozviete o jeho cieľoch či úspechoch.

Meno: Tomáš Bendik

DJské meno: Hatom aka Tom Under aka Tom Different

Vek: 21

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Pochádzam z malebného mestečka menom Spišská Nová Ves na východnom Slovensku.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Moja hlavná produkcia je zameraná na hardstyle. Ide prevažne o experimentálny hardstyle s psychedelickými prvkami a občasnými lámanými beatmi. Hardstyle je moja srdcovka ale nebránim sa žiadnym žánrom. Rád experimentujem, celá moja produkcia je založená na experimentoch. Pred nedávnom som spustil 2 nové projekty. Tom Under a Tom Different. Ako Tom Under plánujem produkovať prevažne drum and bass. Pod týmto menom mi vyšlo už aj prvé EPčko (Tom Under – New Direction E.P.). Tom Different je zmes rozličných žánrov prevažne chillových s psychedelickými prvkami. Mimo to skúšam aj rôzne hip-hop beaty a iné žánre, ale tieto veci nezverejňujem. Ak sa ma spýtaš či som tvoj obľúbený elektronický žáner niekedy neprodukoval, tak väčšinou odpoveď bude znieť áno.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Väčšinou to sú producenti ktorých na Slovensku pozná málokto. V prvom rade to bude Audiofreq. Páči sa mi ako kombinuje štýly a vytvára tým úplne niečo nové. Nasleduje Geck-o z Holandska, ktorý kombinuje hard dance a psychedelickú hudbu.

Kde hľadáš inšpiráciu? Tá príde vždy sama na podvedomej úrovni. Nikdy som nehľadal nápad, vždy sa objavil sám. Počúvam veľa štýlov a vždy sa na mňa niečo nalepí. Alebo klasicky situácie z bežného života.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Produkcii sa venujem od svojich 12 rokov. Stále ma to baví a stále ma baví učiť sa nové veci.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Veľmi veľa. Mám kopec času keď že nerobím nič iné, len produkujem. Prevažne robím ghost produkciu a veci okolo toho tak že mi na vlastné tracky neostáva moc času, ale snažím sa to rozložiť. Keď neprodukujem tak sa zabávam na párty alebo sa len tak prechádzam po lese.

V čom produkuješ? Produkujem v Ableton Live a nehodlám to meniť. Veľmi som si obľúbil tento program kvôli jeho jednoduchosti a prehľadnosti. Dávnejšie som fungoval na FL Studio ale bolo to pre mňa neprehľadné a strávim som tam kopec času ukladaním vecí do mixera miesto produkovania.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Za môj asi najväčší úspech považujem to že sa môj track Summer Trippin dostal až do najväčšieho hardstyle podcastu Hard With Style a dokonca aj na hlavný stage Defqon1 v Holandsku. Paradoxne je to najexperimentálejší track ktorý som spravil a dostal sa najďalej. Pravidelne moje tracky hrávajú na veľkých holandských hardstyle party aj po celom svete. Taktiež som mal možnosť si zahrať v skvelých časoch na veľkých českých akciách ako Imagination, Beats For Love, Devastator za čo som nesmierne vďačný.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Mojim aktuálnym cieľom je vydať track na Dirty Workz a zahrať si na Defqon1. Zlepšiť nápady tak, aby to bavilo mňa aj ľudí a viac pochopiť hudbu do hĺbky.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Momentálne nehrávam nikde, snažím sa hlavne produkovať a zlepšovať sa v produkcií. Ale mám pred sebou jeden zaujímavý booking v Holandsku ktorý som nemohol odmietnuť a bude to niečo veľmi špeciálne. Bude to v Utrechte na párty zvanej The Funky Cat ktorá je pomenovaná po vydavateľstve na ktorom pravidelne vydávam svoju hudbu.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) Prenosný rekordér na ktorý nahrávam zvuky, notebook s Abletonom a poriadne kvalitné slúchadlá.

 

Tento mladý talent môžeš sledovať aj na sociálnych sieťach: Facebook, Instagram a Soundcloud!
Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top