Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. LYAM: Najmladší rezident najmodernejšieho klubu v Prahe

PLUS

NEW WAVE pres. LYAM: Najmladší rezident najmodernejšieho klubu v Prahe

NEW WAVE pres. LYAM: Najmladší rezident najmodernejšieho klubu v Prahe

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Najnovšia epizóda dáva priestor českému rodákovi, producentovi Vojtovi Malému, ktorý pôsobí pod umeleckým menom LYAM. Na jeho nízky vek prekvapuje univerzalitou v produkcii i v DJingu. Od augusta je rezidentom najmodernejšieho pražského klub EPIC, kde sa pravidelne objavuje po boku najväčších hviezd. Prečítajte si krátky rozhovor s LYAMOM a nalaďte si reláciu Dance Exxtravaganza na rádiu EUROPA 2 už v sobotu 2. februára, kde sa predstaví v 20 minútovom guestmixe zloženom čisto z vlastnej produkcie!

Meno: Vojtěch Malý

DJské meno: LYAM

Vek: Je mi 22 let.

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Jsem z Prahy a od Srpna působím v klubu EPIC

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Určitě jsem prošel změnou, když jsem začínal tak jsem skládal Bounce (díky bohu že je to pryč), pak přes progressive house, groove až k tech housu. Momentálně se snažím dělat tak nějak vše, ale vždy se snažím, aby v tracích bylo alespoň trochu z disca/french housu. Rozhodně experimentuju. Snažím se dělat i ambientní hudbu apod, ale obávám se, že to nikdy neuslyšíte 😀 . Maximálně když bych dal něco do nějakého aftermovie.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Rozhodně je to Mat Zo, Chris Lake a Porter Robinson.. tihle 3 jsou pro mě bozi mezi producenty ať už se to týká zvuku tak nápadů. Asi bych to neřekl jako inspirace, ale spíš vzory 🙂

Kde hľadáš inšpiráciu? Záleží. Většinou se ale odrážím od nějakého samplu, nebo originálního tracku, ve kterém si najdu nějaké loopy a s těma si pak hraju, měním je, přehazuju, kombinuju.. prostě zkouším až nakonec najdu něco, co mi přijde ok.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Produkci se věnuju něco okolo 6 let, ale to nevim přesně 🙂 protože na začátcích (určitě to každej producent zná) si stáhnete FLko, zjistíte, že vlastně vůbec nevíte jak to funguje a zase to odinstalujete a tak se to opakuje dokud najednou nepřijde okamžik, kdy vlastně už děláte něco co se alespoň vzdáleně podobá hudbě. Pak už je to jen o čase.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? To dost záleží na náladě 🙂 někdy jsem schopnej u toho sedět 7 hodin denně, někdy se k tomu nedostanu celej týden, protože se prostě necejtim bejt kreativní a mám z toho “depku” (to zná taky určitě každej producent)

V čom produkuješ? Před cca 2,5 lety jsem přesedlal na Live od Abletonu.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Jako můj největší úspěch považuju Support od Nickyho Romera, Dannica, Ummeta Ozcana, Swanky Tunes a hlavně to, že Dannic hrál můj track “Bad Habit” live ve svých setech. Pak také hraní v Epicu a support hvězd jako Oliver Heldens, Dannic, Zonderling a další.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Abych si našel svůj signature sound, uživil se hraním a dostal se do povědomí lidem u nás. Až potom bych si dal další cíle, musí se hezky popořadě.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Jak jsem již zmínil nahoře. Působím v klubu Epic v Praze a občas si zahraju v klubu Unico Me v Teplicích a nebo zkrátka na severu Čech.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) haha 😀 to je jednoduché… Vzal bych sebou kočku (4nohou), jídlo pro ní, pro sebe a pak mobil s internetem, abych jí mohl fotit a následně dávat její fotky na Instagram.

Viac info nájdete tu:
Facebook: https://www.facebook.com/MusicbyLYAM
Instagram: https://www.instagram.com/i_am_lyam
Soundcloud: https://soundcloud.com/i-am-lyam

 

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top