Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. PHILIPEE: Z lásky k housu sekol s diskotékami

PLUS

NEW WAVE pres. PHILIPEE: Z lásky k housu sekol s diskotékami

NEW WAVE pres. PHILIPEE: Z lásky k housu sekol s diskotékami

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Šiesta epizóda dáva priestor Filipovi Hertzovi, ktorý pôsobí pod umeleckým menom PHILIPEE. Na konte má dva rádiovo úspešné tracky a kopec plánov. Prečítajte si krátky rozhovor s Philipee a nalaďte si reláciu Dance Exxtravaganza na rádiu EUROPA 2 už v sobotu 19. januára, kde sa predstaví v 20 minútovom guestmixe vo future house tempe.

Meno: Filip Hertz

DJské meno: PHILIPEE

Vek: 33 (ale cítim sa na 23 🙂

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Som z Bratislavy a pôsobím podľa bookingov, ale najčastejšie na západnom Slovensku.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Vždy som bol verný house/dance hudbe a dlho som hľadal žáner, ktorý by mi úplne sadol. Dlho bol v mojom srdci progressive house, ktorý však nemal ten správny párty nádych. Keď pred pár rokmi prišiel Future House, veľmi som sa potešil, lebo sa v ňom spája melodickosť s tvrdšími zvukmi, čo je presne môj štýl 🙂

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Je ich mnoho, ale zo všetkých najviac Don Diablo a celá jeho Hexagon banda, Zedd, Avicii, Axwell x Ingrosso, ale aj stará škola ako napr. Michael Jackson.

Kde hľadáš inšpiráciu? V podcastoch, na festivaloch, hudobných weboch, na youtube, hudobných staniciach. Snažím sa počúvať  čo najviac žánrov hudby. Inšpiráciu preto hľadám napr. aj v pope, ktorý je v súčasnosti silno prepojený s elektronickou tanečnou hudbou.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Prvé skúsenosti s produkciou prišli v roku 2012, ale naplno som sa tomu začal venovať od roku 2016, kedy som aj vydal prvý singel.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? To závisí od chuti, nálady, motivácie a či práve neleňoším J Ale posledné mesiace som veľmi nabudený a produkujem približne každý 2.deň.

V čom produkuješ? FL studio.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Hranie mojich vydaných skladieb Feel a Save Me na Europe 2 či v ďalších rádiách. To je pre mňa veľký úspech a zároveň motivačná odmena za moju prácu. Hudobný svet je náročný a nevyspytateľný, za moje úspechy vďačím aj mojim rodičom, ktorí ma podporujú a veria vo mňa.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Snívam o hraní v zahraničí na veľkých stageoch. Ciele mám vydať ďalšie skladby, postupne aj celý album, ideálne pod zvučným vydavateľstvom.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? 15 rokov som hrával komerčné diskotéky, čo som však už kvôli láske k housu nechal a momentálne pracujem na budovaní svojho mena a zároveň rozbieham show ExperiencE – spojenie housu a živej hudby ako napr. husle, perkusie či saxofóne. Najbližšie nás s touto showkou môžete vidieť naživo v Rimavskej Sobote v Montego clube 15.februára 2019.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) Notebook s hudbou, reproduktory a holku 😉

Viac info nájdete tu:
Facebook: http://www.facebook.com/DJphilipee
Instagram: http://www.instagram.com/DJphilipee
Youtube: http://www.youtube.com/DJphilipee
Soundcloud: http://www.soundcloud.com/Philipee1
Web: http://www.philipee.com

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top