Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. UNBEAT: Tracky z detskej izby hrá Armin v show ASOT

PLUS

NEW WAVE pres. UNBEAT: Tracky z detskej izby hrá Armin v show ASOT

NEW WAVE pres. UNBEAT: Tracky z detskej izby hrá Armin v show ASOT

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Najnovšie vydanie predstavuje Juraja Glonca, ktorý pôsobí pod nickom Unbeat. Jeho tvorbu môžeme zaradiť do škatuľky trance. Je rezidentným DJom najdlhovekejšej slovenskej trance akcie Ear-gasmic. Jeho tracky hrávajú svetovo známi DJi ako Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Simon Patterson, Sean Tyas či Giuseppe Ottaviani. Nedávno bol úspešný aj v remix conteste na skladbu The Perfect Storm od Sue McLaren, ktorá sa niekoľko týždňov držala vysoko v rebríčkoch predajnosti na Beatporte. Unbeatov štýl je energický, je o tvrdých a nekompromisných beatoch, ale aj euforických melódiách. Vypočujte si guestmix, ktorý pre vás pripravil aj vrátane exkluzívnej premiéry tracku „Ultimatum“ a prečítajte si rozhovor, kde sa o ňom dozviete viac.

 

Meno: Juraj Glonec

DJské meno: Unbeat

Vek: O týždeň 8. mája oslavujem 25 rokov 🙂

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Narodil som sa v Bratislave kde aj žijem, takže primárne je to Bratislava prípadne okolie, no keďže na Slovensku celkovo ak niekde je Trance, tak je to na 90% Bratislava, čo ma trošku mrzí.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Venujem sa hlavne Trancu a jeho subžánru Techtrance, čo však veľa ľudí určite nevie je, že produkujem aj iné žánre, ktoré sú diametrálne odlišné. Experimentujem hlavne s pomalšími žánrami ako ambient, electronica, ale skúšam aj techno. Tieto moje skladby však zatiaľ nikde neuverejňujem, pretože si myslím že ešte nemajú takú kvalitu. Je to ale skvelé na rozšírenie obzorov. Dávnejšie, keď som bol mladší, som bol ten typický „Strictly Trance“ človek. Čím som bol starší sa to ale menilo, nachádzal som novú skvelú hudbu, a počúvam naozaj úplne všetko čo sa mi páči. Zaujímavosťou je, že 95% hudby ktorú osobne počúvam, nie je trance 🙂 Ak sa chce človek aj vo vlastnej produkcii a hudbe posúvať, mal by byť otvorený každému žánru, a neľpieť iba na jednom svojom, pretože sa tým uzatvára v jednom kruhu, kde ťažko nájde niečo nové.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú?

Je ich veľa, každý ma inšpiruje v niečom inom a vždy sa to postupom času mení. Čo sa týka Trancu je to dlhodobo hlavne Simon Patterson, ale momentálne najviac obdivujem producentov ako Jon Hopkins, skupinu Moderat, milujem produkciu človeka menom Burial, ktorý dokáže neuveriteľné veci so samplami.

Kde hľadáš inšpiráciu? V každodennom živote, vo veciach ktoré zažívam, ktoré sa momentálne dejú okolo mňa a podobne. Všetky moje momentálne pocity, aj keď možno nie vedome, zapracujem do hudby. Ak sa obzriem spätne na svoje skladby, často viem akým obdobím som prechádzal vtedy keď som to vytvoril. Ak som mal ťažšie obdobie, boli to prevažne temné a viac negatívne piesne, ak som bol naozaj šťastný, tak to boli veselé a epické melódie 🙂 Niekedy keď hľadám inšpiráciu tak sa veľmi rád vozím / prechádzam po meste, a sledujem všetkých ľudí a miesta okolo mňa, a rozmýšľam nad ich životnými príbehmi. Je to zároveň aj relax.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Venovať som sa jej začal po tom ako som zmaturoval, v roku 2013. Mal som vtedy 3 mesiace voľno, a tak som si povedal že to skúsim. Začiatky boli neuveriteľne ťažké, netušil som absolútne nič o tvorbe ani o softvéroch na jej tvorbu. V tejto dobe je ale na internete veľmi veľa videí a tutoriálov ktoré každému veľmi pomôžu.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Je to rôzne, tým že ako každý iný človek pracujem a domov chodím až večer, kedy v našom paneláku už moc nemôžem “vytlakovať” hudbu ako to mám rád (pozdravujem susedu zo 7. poschodia) tak mi zostávajú hlavne víkendy. Omnoho viac som robil keď som ešte študoval, teraz je na to menej času. Niekedy sú týždne kedy nerobím vôbec nič, pretože sa na to ani necítim, a niekedy dokážem pracovať na hudbe aj 10 hodín denne, vezmem si pár dní voľno a makám.

V čom produkuješ? Od začiatku je to FL Studio, ktoré mi plne vyhovuje, hlavne jeho nová verzia FL 20.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Možno sú to pre niekoho veľké úspechy, pre niekoho málo. Ja to beriem ako menšie splnené ciele, keďže sa málokedy uspokojím s tým čo dosiahnem. Na začiatku som to bral iba ako Hobby, a nemyslel som si že sa moja hudba bude hrávať na obrovských stagoch. Preto boli pre mňa určite úspechy keď napríklad Armin zahral moje skladby v jeho A State Of Trance, boli doteraz myslím 4. Rovnako bolo skvelé keď som videl videá z veľkého amerického festivalu Dreamstate, kde Jordan Suckley odpálil moju skladbu pred 15 tisíc ľuďmi. Vždy som s dávkou satiry hovoril kamarátom, že aha, toto som urobil u mňa v malej “zaprdenej” izbe v paneláku v Bratislave, a tu sa to hrá. Je to super pocit, vidieť takto svoju hudbu vo hrať vo svete. Samozrejme ako úspech považujem že som sa postavil na rovnaký stage s menami ako Paul Van Dyk, Markus Schulz alebo Simon Patterson

O čom snívaš? Aké máš ciele? Jediný môj sen ohľadom hudby je, aby som sa ňou živil. Aby som hrával, a mal to ako prácu. Nepotrebujem zarábať milióny, ani byť slávny, ale ak by som si dokázal zarobiť ňou na živobytie, bolo by to skvelé 🙂 Toto je ten môj hlavný cieľ, a tie menšie úspechy beriem iba ako cestu k nemu 🙂 Ak by sa mi to však nepodarilo, tak nevadí, hlavne chcem byť v živote šťastný, o nič iné nejde.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Úprimne, nehrávam príliš veľa, samozrejme rád by som viac, na Slovensku sa však Trance neteší takej popularite ako niekde inde. Určite ma môžete vidieť na párty Ear-Gasmic kde som rezidentný DJ, ktorá bude 25.5.2019 oslavovať 10 rokov (určite príďte, bude to pecka!) alebo to bude napríklad aj nový projekt The Rave Cave, ktorý sa bude konať v júni v bratislavskom Ixel klube.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) A to tam ostanem už na stálo? Alebo sa niekedy vrátim? 😀 Ak tam zostanem na stálo tak vezmem zo sebou Fica, Kaliňáka a Kotlebu, aby som pomohol trochu Slovensku, ak by som tam bol iba dočasne tak určite dobré reproduktory, moje obľúbené CD a barový pult 😀

Viac info nájdeš tu:

Facebook
Soundcloud
Twitter
Instagram

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top