Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. Whithe: Chcem vydať debutový album!

PLUS

NEW WAVE pres. Whithe: Chcem vydať debutový album!

NEW WAVE pres. Whithe: Chcem vydať debutový album!

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Najnovšie vydanie predstavuje Samuela z Bratislavy, ktorý pôsobí pod nickom Whithe. Jeho tvorba predstavuje zmes melancholického ambientu, techna či future garage. Má za sebou turné s ruským producentom Fjordwalkerom a Jimmym Pé. Aktuálne usilovne pracuje na debutovom albume, ku ktorému tento rok plánuje aj európske turné. Vypočujte si guestmix, ktorý pre vás pripravil a prečítajte si rozhovor, kde sa o Samuelovi dozviete viac.

Meno: Samuel Škoda

DJské meno: Whithe

Vek: 20

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Pochádzam z Bratislavy, ale dá sa ma pomerne často zastihnúť aj v Brne alebo v Prahe.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? V súčasnosti primárne produkujem ambient, future garage alebo techno, ale v minulosti som produkoval aj žánre, ako sú noise alebo drone. Úprimne, priznám sa, že svoje experimentálne JA  sa skôr prejavuje v mojich side projektoch, ale momentálne pracujem na albume, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za viac-menej experimentálny porovnávajúc ho s mojimi skoršími prácami.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Inšpirujú ma producenti ako Jon Hopkins, Burial alebo Keith Carnal.

Kde hľadáš inšpiráciu? Inšpiráciu hľadám v maličkostiach, v  osobách alebo v každodenných situáciach.

Ako dlho sa produkcii venuješ? Produkcii ako takej sa venujem od trinástich, vtedy som sa viacmenej len snažil pochopiť proces tvorby elektronickej hudby.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Produkcii sa naneštastie nevenujem v poslednej dobe tak veľa, ako by som chcel, pretože som sa v poslednej dobe skôr sústredil na koncerty a živé hrania.

V čom produkuješ? Momentálne produkujem v Abletone, ale produkoval som aj napríklad v FL Studiu.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Za niektoré so svojich úspechov považujem aj napríklad to, že ako 15 ročný som mal možnosť sa zúčastniť na Redbull Bass Music Academy alebo napríklad to, že som supportoval elektronický projekt Kiasmos na ich koncerte v Bratislave alebo to že moj track  Mistakes sa dostal na svetovo uznávaný label MrSuicidesheep a má niečo cez 350tisic prehratí.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Chcem dokončiť a vydať svoj debutový album a a zrealizovať si svoje európske turné.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Hrávam, najbližšie ma môžete zastihnúť na festivale Explicit (22.3 Brno), 24.3 budem supportovať The Soft Moon v Kutlurakklube (Bratislava) a 24.4 zahrám na Temporary Night Festivale.

 

Viac info nájdeš tu:

Facebook: facebook.com/whithe.melancholia/
Instagram: instagram.com/whithesamuel/
Soundcloud: soundcloud.com/whithe-sam
Bandcamp: whithe.bandcamp.com/

 

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top