Connect with us

Wavemag

NIFRA V ROZHOVORE: Veľa ľudí čakalo, kedy na EDMania vystúpim

Music news

NIFRA V ROZHOVORE: Veľa ľudí čakalo, kedy na EDMania vystúpim

NIFRA V ROZHOVORE: Veľa ľudí čakalo, kedy na EDMania vystúpim

 

V piatok 8. decembra zažije EDMANIA už svoje tretie halové pokračovanie. EDMANIA 2017 sľubuje kvalitný lineup, skvelú audiovizuálnu show, vynikajúcu atmosféru a to všetko na dvoch stagoch! V rozhovore sme vyspovedali slovenskú DJku, ktorá bude ako jediná reprezentovať ženské pokolenie na trance stagi.

Nifra je na svetovej trance scéne veľmi známe meno. Ako si sa dostala k produkcii, s ktorou si v súčasnosti získavaš srdcia fanúšikov po celom svete?

Moje záľuby sa dosť líšili od mojich rovesníkov. Elektronickú hudbu som začala počúvať už v trinástich rokoch a fascinovala ma natoľko, že o 3 roky neskôr som už tvorila prvé tracky v detskej izbe na počítači. Dovtedy som bola strašná bifľoška a rodičia boli zo mňa nešťastní, pretože radšej som sedela za pc a učila sa produkciu. Už od začiatku ma to veľmi bavilo, bolo to úplne prirodzené…

Na konte máš veľa skvelých trackov a hraní okolo sveta. Čo bolo najťažšie na tvojej ceste za týmito hudobnými úspechmi?

Vydobyť si rešpekt od ľudí. Trúfam si povedať, že väčšina by to možno vzdala asi na pol ceste, ak nie ešte skôr. V mojej kariére bolo hlavne na začiatku viacero WTF momentov, kedy som si fakt myslela, že ako žena to v tejto branži ďaleko nedotiahnem. V prvom rade som DJ-producent a jediné, čo som si vždy želala bolo, aby som bola posudzovaná podľa mojich schopností. Som rada, že napriek predsudkom ma niečo vždy hnalo dopredu, lebo to najlepšie prišlo práve pred pár rokmi.

Koľko času zvykneš tráviť v štúdiu a čomu ďalšiemu sa rada venuješ popri hudbe?

Pre mňa je táto kariéra full time job, čiže väčšinu dňa venujem hudbe a všetkému, čo s tým súvisí. Okrem toho ma veľmi baví fitnes, a normálne babské záľuby ako makeup, móda a takisto rada pečiem.

Svoju tvorbu pravidelne vydávaš na Coldharbour Recordings, vydavateľstve Markusa Schulza. Aký bol tvoj prvý kontakt s týmto vydavateľstvom?

Od začiatku som inklinovala k nižšiemu bpm a v Coldharbour sounde som sa úplne našla. Markus stál, dá sa povedať, už pri zrode mojej kariéry, pretože to bol on, kto podpísal môj prvý oficiálny track na Coldharbour Recordings. Vtedy som ešte netušila, akú veľkú rolu bude Coldharbour a Markus hrať v mojom živote. Je to naozaj splnený sen mať tento tím za sebou a môj život sa otočil o dobrých 180 stupňov po podpísaní zmluvy so Schulz Music Group .

S Markusom ste pred časom vydali spoločný track The Creation. Ako prebiehala spolupráca na tvorbe tohto tracku

Keďže Markus je dosť zaneprázdnený, tak sme The Creation dokončili na diaľku. Posielali sme jeden druhému projekt a vtedy som nevedela som, že to bude hymna Transmission. To mi bolo povedané až neskôr, takže si viete predstaviť ten stres 😛 Bol to úžasný moment byť na stagi s Markusom a veľa ľudí mi písalo, že malo slzy v očiach počas tohto tracku. Takéto správy vždy potešia 🙂

Na EDMANII vystúpiš premiérovo, no na Slovensku si hrala viackrát aj v minulosti. Na čo sa pred hraním „doma“ tešíš najviac? Je pre teba iné hrať „doma“?

Ja stále hovorím, že doma sa mi hrá najlepšie, slovenské publikum poznám veľmi dobre a vždy to beriem ako výnimočnú udalosť, keď tu hrám. Neviem sa dočkať keď uvidím všetky známe tváre. Viem, že veľa z nich čakalo na to, kým sa na EDMANII objavím. No a takisto na to, že budem mať možnosť zahrať všetky nové veci, ktoré ešte v mojom podaní nepočuli.

Ako vnímaš EDMANIU a celkovo trance scénu na Slovensku?

Teším sa, že sa na Slovensku toho všeobecne veľa deje, čo sa elektronickej hudby týka. Mala som možnosť ísť pozrieť na letnú edíciu EDMANIE s Arminom van Buurenom a od výkonov DJs po organizáciu to bolo na jednotku a veľmi som si to užila. EDMANIA si robí vynikajúce meno nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Svoje DJské umenie predvádzaš fanúšikom v kluboch a na festivaloch v rôznych krajinách. Ktoré vystúpenia považuješ za vrcholy svojej doterajšej kariéry?

Dovolím si vymenovať svetové festivaly ako napríklad Ultra v Miami, ASOT v Holandsku, Transmission v Bratislave, Dreamstate v New Yorku, ktoré boli pre mňa ukazovateľom toho, že idem tým správnym smerom. No za tých posledných pár rokov som zažila naozaj veľa nezabudnuteľných momentov na menších, či väčších akciách….

Veľa času tráviš cestovaním za fanúšikmi alebo späť domov. Bez čoho si nedokážeš predstaviť absolvovanie dlhej a únavnej cesty?

Nie som veľmi náročný cestovateľ, naučila som sa spať v lietadlách v akúkoľvek hodinu a v poslednom čase sa hlavne počas dlhých letov snažím spať čo najviac, a ak nerobím to, tak pripravujem set alebo produkujem.

Tešíme sa na teba v decembri máš nejaký odkaz pre svojich fanúšikov?

Aj ja na vás a odpočítavam už dni, kedy to na EDMANIA odpálim 🙂

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in Music news

To Top