Connect with us

Wavemag

Paul Kalkbrenner príde rozžiariť technom pražské Žluté Lázně!

PARTY NEWS

Paul Kalkbrenner príde rozžiariť technom pražské Žluté Lázně!

Paul Kalkbrenner príde rozžiariť technom pražské Žluté Lázně!

Paul Kalkbrenner bezpochyby patrí medzi najlepších elektronických hudobníkov sveta. DJ z Berlína ohúril Slovensko na svojom februárovom koncerte a teraz prichádza okúzliť fanúšikov do Prahy. V pražskom multifunkčnom priestore Žluté Lázně sa Paul Kalkbrenner predstaví vo štvrtok 22. augusta 2019 v rámci série COLOURS SELECTION.

Paul sa pohybuje na undergroundovej scénu už od puberty, kedy začínal hrávať v lokálnych berlínskych kluboch. Okrem hudby sa venuje aj a herectvu. Lásku k rodnému Berlínu najlepšie zosobnil v kultovom filme z roku 2008 Berlin Calling (2008), v ktorom sám stvárnil hlavnú rolu.

Albumy Zeit (2001), Superimpose (2001), Self (2004), Maximalive (2005), Reworks (2006), Keule (2006), Icke Wieder (2011) a soundtrack k spomínanému filmu Berlin Calling zastrešil Paul aj producentsky.

Ostatný album s názvom ,,Parts Of Lifevyšiel desať rokov po platinovom predaji jeho LP s názvom Berlin Calling a je rovnako dôležitý a nosný pre umelca. Odzrkadľuje sa v ňom jeho posledné desať ročné obdobie plné hrania pred neustále sa zväčšujúcim publikom. ,,Parts Of Lifenasleduje hneď po trilógii ,,Back To The Future (2016), ktorá zaznamenáva príchod techno hudby do Berlína koncom 80tych rokov.

Pamätáte si magickú atmosféru, ktorú vytvoril Paul Kalkbrenner na bratislavskej zastávke turné? Ak ste už zabudli, určite si pozrite náš FOTOREPORT. My odporúčame si tento zážitok pokojne aj zopakovať. Vidíme sa vo štvrtok 22. augusta 2019 v Žlutých Lázních (Praha). Vstupenky za rozumných 850 CZK nájdete v sieti GOOUT.CZ.

FOTO: www.reefe.sk
Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PARTY NEWS

To Top