Connect with us

Wavemag

Paul van Dyk miesto plánovaného albumu Guiding Light predstavil niečo úplne iné!

Music news

Paul van Dyk miesto plánovaného albumu Guiding Light predstavil niečo úplne iné!

Paul van Dyk miesto plánovaného albumu Guiding Light predstavil niečo úplne iné!

Trancová legenda Paul van Dyk sa rozhodol miesto plánovaného vydania albumu Guiding Light, ku ktorému bolo naplánované veľkolepé turné a tracky sme postupne spoznávali na eventoch, vydať úplne iný album. Minulý týždeň predstavil Paul van Dyk svoj niekoľkoročný hudobný projekt, ktorý je iný, ako by ste možno čakali.

Tento nepredstaviteľný krok prichádza v náročných časoch, kedy nielen celá tanečná scéna trpí na následky pandémie. Paul sa rozhodol odložiť vydanie albumu Guiding Light, ktorý je stvorený pre tanečný parket, až kým mu to opäť nebude dávať zmysel. Aj keby si jeden mohol myslieť, že je všetko stratené, Paul van Dyk je práve človek, ktorý aj v tých najnáročnejších chvíľach vidí príležitosti. Videli sme už v minulosti, ako sa úspešne popasoval s vážnym zranením, ktoré utrpel a vznikol z toho album Music Rescues Me. Tentoraz v kríze videl príležitosť predstaviť svoj projekt Escape Reality.

Projekt Escape Reality dal Paul van Dykovi jedinečnú príležitosť pozrieť sa na jeho najznámejšie práce druhý raz. Celkový tón albumu je pomalší, hrejivejší a viac premyslený. Každý z trackov získal úplne nový rozmer. Paul o ňom povedal: „Tento release je o dosť viac intímny ako doterajšie a dáva mi oveľa väčší zmysel, ako vydať plánovaný album stvorený pre kluby.“ Na albume sa podieľal aj Paulov štúdiový parťák Roger Shah, ktorý jeho finálny tvar podľa Paulových slov „Neovplyvnil málo“

Na albume nájdete prerobené absolútne klasiky ako For An Angel, Nothing But Yout, The Other Side, ale aj novší Music Rescues Me.

„Tento projekt dlho čakal na svoje krídla. Realita môže byť neprívetivá a hoci tento release nie je liek na ňu, môže zohrávať aspoň rolu pri tom, ako sa upokojíme, zrelaxujeme, budeme snívať a unikneme jej…“

Escape Reality zakúpite tu: lnk.to/pvdescapereality

Ja osobne dúfam, že situácia nám umožní, aby sme si Paula mohli užiť v októbri na Transmission Prague 2020. Zatiaľ si však užijem aspoň novoobjavenú jógu v pozadí s týmto krásnym chilloutovým albumom.

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in Music news

To Top