Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. TIAN: Inšpirujú ma Tchami a Madeon

PLUS

NEW WAVE pres. TIAN: Inšpirujú ma Tchami a Madeon

NEW WAVE pres. TIAN: Inšpirujú ma Tchami a Madeon

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Najnovšia epizóda dáva priestor Martinovi Dudášovi z Banskej Bystrice, ktorý pôsobí pod umeleckým menom TIAN. Má iba 18 rokov a produkcii venuje čo najviac svojho voľného času. Jeho najväčším snom je živiť sa hudbou. Prečítajte si krátky rozhovor s TIANOM a nalaďte si reláciu Dance Exxtravaganza na rádiu EUROPA 2 už v sobotu 16. februára, kde sa predstaví v 20 minútovom guestmixe, ktorého začiatok patrí premiére jeho nevydaného tracku!

Meno: Martin Dudáš

DJské meno: Tian

Vek: 18

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Pochádzam z Banskej Bystrice kde aj študujem(zatiaľ). Väčšinou je to okolie BB.

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? G HOUSE. Veľmi často sa to prikláňa ku klasickému Bass Housu no povedal by som že znie trochu viac “underground”. Zo začiatku to myslím bývali klasiky melodické housove tracky, pri ktorých som to nejak vážne nebral. No však postupom času, ako som objavil “klubovú” hudbu, ma to veľmi rýchlo vtiahlo. Celkom rýchlo som si našiel svoj workflow ktorý sa určite odráža aj v mojich trackoch.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Samozrejme je ich viac, no prvú priečku majú u mňa určite Tchami a Madeon, obidvaja hudobní géniovia.

Kde hľadáš inšpiráciu? Neviem či by som to nazval hľadaním inšpirácie, no najlepšie sa mi tvorí v nočných hodinách. Najlepšie nápady sú väčšinou dokončené buď za jednu noc alebo deň nato. Spánkové intervaly mám úplne rozhádzané a tí čo ma poznajú by potvrdili, že poobedia väčšinou prespím (heh).

Ako dlho sa produkcii venuješ? Produkovať skúšam niekde už od svojich neskorých 13tich, čiže základná škola, kedy som tomu až takú váhu nedával. Svoju pozornosť som oveľa viac venoval hrám ako hudbe čo ma mrzí asi najviac, no aktívne to môžu byť 3 roky.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Posledne sa snažím čo najviac, keďže tento rok chcem vydávať tracky oveľa častejšie ako ten minulý. Nič však nesilím a maturitný ročník si tiež berie svoju daň.

V čom produkuješ?  Každému sadne niečo iné. U mňa to bolo jednoznačne FL Studio v ktorom robím doteraz.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol? Ako track je to asi môj remix na Deep Down Low ktorý odznel v rôznych kútoch sveta čo ma vždy nesmierne teší. Taktiež support od mien ako Matroda, Odd Mob, Jace Mek, Drezo a releasy na labeloch ako Gold Digger[FR]

O čom snívaš? Aké máš ciele? Môj ultimátny lifegoal je živiť sa hudbou. Samozrejme, že k tomu vedie dlhá cesta, no neni lepší pocit ako vidieť, že tie presedené hodiny v štúdiu sa vyplácajú a to je to, čo ma vždy posúva ďalej. Na tento rok, si myslím, že som si nasadil latky celkom vysoko a budem robiť všetko preto aby som ich splnil.

Hrávaš? Kde ťa môžeme zastihnúť? Hrávam, no bohužial nie tak často. Určite by som to chcel v budúcnosti zmeniť a objavovať sa za pultom častejšie.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci)  Notebook, slúchadlá a moju druhú polovičku

 

Viac info nájdeš tu:
Facebook: www.facebook.com/tianmusicc
Instagram: www.instagram.com/_tianmusic/
Soundcloud: www.soundcloud.com/tian_official

 

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top