Connect with us

Wavemag

NEW WAVE pres. YANCO: Veľmi veľa experimentujem

PLUS

NEW WAVE pres. YANCO: Veľmi veľa experimentujem

NEW WAVE pres. YANCO: Veľmi veľa experimentujem

V rubrike NEW WAVE dávame priestor známym aj menej známym producentom, ktorých vám každé dva týždne predstavujeme. Najnovšia epizóda dáva priestor Jankovi Zubajovi z Važca, ktorého môžete poznať pod nickom Yanco. Produkcii elektronickej hudby sa venuje už 10 rokov a za ten čas skúsil mnohé jej subžánre. Prečítajte si krátky rozhovor s YANCOM a už v nedeľu 3. marca, sa môžete tešiť na hodinový setík, v ktorom predvedie Yanco naozaj vyladenú dramaturgiu!

Meno: Ján Zubaj

DJské meno: Yanco

Vek: 24

Odkiaľ si / kde najčastejšie pôsobíš? Pochádzam z Liptova dedinka Važec, ale už 4 roky žijem v Poprade

Aké žánre produkuješ? Menilo sa to v čase? Experimentuješ? Momentálne produkujem všetko, čo ma napadne a na čo mám náladu, neobmedzujem sa jedným štýlom, niekedy robím funky, potom si dám underground týždeň, inokedy mám chuť robiť EDM, je to len o tom, načo mám momentálne chuť, ale vždy sa držím svojho zvuku a tempa od 110 do 128. Experimentujem veľmi veľa, hlavne experimentujem s kombinovaním zvukov, rytmiky alebo nastaveniami LFO, ARP, čo som si v poslednej dobe veľmi zamiloval.

Producenti, ktorí ťa inšpirujú? Robert Burian, Igor Kmeťo, Maceo Plex, Odd Mobb

Kde hľadáš inšpiráciu? Vždy je to o trackoch ktoré počúvam, keď sa človek obmedzí na 10 trackov a počúva ich celý mesiac, tak to jeho hlava bude chcieť aj produkovať. Preto mi ide Spotify cely deň a počúvam všetko. Takže v krátkosti, inšpiráciu čerpám zo Spotify

Ako dlho sa produkcii venuješ? Produkcii sa venujem od 13 rokov, kedy som začal produkovať Hip-Hop, neskôr som prešiel na tanečné veci. Takže s prestávkami sa venujem produkcii a celkovo hudbe už nejakú tu prvú dekádu.

Koľko času venuješ produkcii týždenne? Väčšinou som v štúdiu cele víkendy, snažím sa aj cez týždeň po nociach, pokiaľ mi to práca dovolí, ale zhruba tak 3-4 dni týždenne.

V čom produkuješ? Momentálne produkujem v Logic x, ale už som za ten čas naučil na FL studiu, Abletone aj na Cubase poslednú dobu.

Najväčšie úspechy, ktoré si doteraz dosiahol?  Track „Space“ mal release na labeli Selected, kde dosiahol 350k videní,“Sunny Bounce“ mal release na Future House Music, „They Dont Know“ sa dostal do Europy 2, kde je doteraz zaradený v rotácii, posledný release sme vydali na King Street records a dostal sa do top 100 deep house na Beatporte.

O čom snívaš? Aké máš ciele? Chcem vydať vlastný producentský multižánrový album a snívam o tom aby hudba nebola len koníček, ale aj moja práca.

Čo by si si zobral so sebou na opustený ostrov? (3 veci) Macbook, slúchadla a klávesy 😀

 

Viac info nájdeš tu:

Facebook: https://www.facebook.com/YancoOfficial
Instagram: https://www.instagram.com/yancoofficial/
Soundcloud: https://soundcloud.com/djyancomusic

 

Ak si myslíš, že nabudúce by si mal dostať priestor práve ty, ozvi sa so svojim portfóliom na veronika@wavemag.eu.

Autor: Shiwave

 

More in PLUS

To Top