Connect with us

Wavemag

Pozrite si KONCERT na Aviciiho počesť!

PLUS

Pozrite si KONCERT na Aviciiho počesť!

Pozrite si KONCERT na Aviciiho počesť!

Je to už viac ako jeden a pol roka, čo svet navždy opustila švédska DJská mega star Avicii za veľmi smutných okolností. Na jeho počesť jeho rodina na jar tohto roku založila nadáciu zameranú na duševné zdravie a prevenciu samovrážd, ktorou si chcela uctiť jeho pamiatku.

„Tim chcel urobiť zmenu. Založenie nadácie v jeho mene je našim spôsobom, ako si uctiť jeho pamiatku a pokračovať v jeho duchu,“ uvádza rodina v tlačovej správe pre Variety. Cieľom je neskôr rozšíriť nadáciu tak, aby zahŕňala aj ďalšie iniciatívy – boj proti klimatickým zmenám, ochrana ohrozených druhov či ochrana prírody. Na počesť Aviciiho pamiatky si pripomeňme, že psychické problémy nie sú hanbou a treba o nich otvorene hovoriť.

V Štokholme sa 5. decembra 2019 uskutočnil jedinečný koncert ako spomienka a uctenie si Aviciiho. Zároveň je to charitatívnou aktivitou nadácie, ktorú založila na jar jeho rodina. Na koncerte vystúpilo 19 spevákov, ktorí účinkovali aj v jeho najväčších hitoch, napríklad: Aloe Blacc, Rita Ora či Adam Lambert.

Klas Bergling, Aviciiho otec k akcii povedal: „Každý rok vo Švédsku spácha samovraždu 1500 ľudí, na celom svete to bude je až milión. Je to tragédia, ktorá ovplyvňuje rodiny, komunity a z dlhodobého hľadiska najviac ovplyvní pozostalých, ktorí žijú v smútku. Je to svetová kríza a druhý najčastejší dôvod smrti medzi mladými ľuďmi vo veku 15 až 29 rokov. Chceme, aby tento koncert pomohol v tejto téme. Nech sa čo najmenej stigmatizujú ľudia s mentálnymi poruchami.“

Vy si záznam môžete pozrieť vo videu nižšie.

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top