Connect with us

Wavemag

Predstavte si, že sa kluby premenia na pútnické miesta!

PLUS

Predstavte si, že sa kluby premenia na pútnické miesta!

Predstavte si, že sa kluby premenia na pútnické miesta!

Slovenský DJ a spisovateľ Branislav Noks vydáva svoju druhú knihu – Rituály miznutia. Po úspešnej biografii Techno nad zlato ponúka tentokrát psychologický párty-triler so zaujímavou zápletkou.

Hlavný hrdina sa nedostane do známeho klubu Berghain a týmto naoko banálnym neúspechom sa rozbieha neuveriteľný príbeh plný pochybností a hľadania samého seba. Do hry vstúpi miestny motivačný spíker, berlínsky historik, tajomná prekladateľka a prvýkrát na Slovensko zavíta aj megalit motivačnej a spirituálnej literatúry Paulo Coelho v roli duchovného guru.  Autor v knihe v mnohých skrytých aj zreteľných pasážach odkazuje najmä na jeho známe dielo Pútnik z Compostely, ale aj na ďalšie diela svetovej filozofie či psychológie. Samozrejme, ani v tomto románe nechýbajú kluby, párty a elektronická hudba, na rozdiel od knihy Techno nad Zlato sú však zabalené do zvláštneho „ezoterického“ kontextu. Dej je posunutý do blízkej budúcnosti, ktorá je však, podobne ako duchovné hľadanie hlavného hrdinu, čitateľovi často až (ne)príjemne blízka.

Kniha vychádza v lokálnom vydavateľstve Funken Gruven a je dostupná výlučne v e-shope: https://www.funkengruven.sk/shop/

O knihe povedali:

“Prekvapivé, tajomné, provokatívne. Rituály miznutia balansujú medzi citlivosťou a cynizmom s nečakanou obratnosťou. Prinášajú závan pretechnizovanej a stimulmi presýtenej doby, ktorá nás určite čaká už za rohom. Dosiahnuť hlbšie než za prah povrchného kontaktu so sebou a so svetom, overiť si platnosť reality a pritakať sebe či životu sa môže zdať samozrejmé ale i nemožné.”

ZUZANA MARIANKOVÁ (slovenská režisérka)

“Branislav Noks napísal knihu, akú som na slovenskom trhu ešte rozhodne nečítal. ‘Ezoterické’ science-fiction som od neho vážne nečakal. Príbeh z blízkej budúcnosti, ktorý sa až veľmi podobá pretechnizovanej prítomnosti s rozuzlením, ktoré si myslím, že prekvapí úplne každého.”

GOOD MOOD (DJ a hudobný producent)

O autorovi:

Branislav Noks (1978)

Slovenský DJ a hudobný nadšenec s láskou pre literatúru, filozofiu a psychológiu.  Aktuálne sa venuje PR a žurnalistike. Žije vo Zvolene.

Zdroj: funkengruven.sk, 2020

Foto: funkengruven.sk

 

More in PLUS

To Top