Connect with us

Wavemag

Predstavujeme vám headlinerov Levity festivalu a ich tvorbu

PARTY NEWS

Predstavujeme vám headlinerov Levity festivalu a ich tvorbu

Predstavujeme vám headlinerov Levity festivalu a ich tvorbu

V sobotu 15. júna sa v Ratnovskej zátoke pri Piešťanoch uskutoční nultý ročník festivalu elektronickej tanečnej hudby s názvom Levity. V krásnych nových priestoroch Bearded Brothers Wake Soul sa okrem kvalitného jedla, pláže, bazénu a beach club-u môžu návštevníci tešiť na 2x stage so spičkovým ozvučením L´Acoustics a 21 DJs zo 7 krajín sveta.

Dnes si predstavíme troch hlavných headlinerov tohto festivalu, ktorými sú Brian Cid z New Yorku, Brigado Crew z Argentíny a Dmitry Molosh z Bieloruska.

Brian Cid (Balance, Endangered,Get Physical)

Brian Cid sa narodil v Dominikánskej republike, no dnes žije a pôsobí v newyorskom Brooklyne. Miera jeho hudobného talentu zasiahla undergroundovú elektronickú hudbu ako búrka. Brianová originálna hudobná produkcia vstrebáva všetky vplyvy ktorým si prešiel – od hiphopu, cez techno, deep house a progressive house.

Zaškatuľkovať ho je preto veľmi ťažké. Práve táto inovatívna a hranice búrajúca hudba mu priniesla možnosť okúsiť hrať po celom svete a zároveň ho nominovala do rebríčka DJ Magu ako objav roka v kategórií Najlepší DJi zo Severnej Ameriky.

Potom, čo sa ako dieťa učil hrať na bicie, začal v štrnástich rokoch produkovať. Krátko nato vstúpil do svojej dekádu trvajúcej úspešnej kariéry ako audio inžinier hip-hopu a popu, kde spolupracoval so svetovo najväčšími hviezdami ako Rihanna, Beyoncé, Wiz Khalifa, Mos Def či Snoop Dogg. Po jemnom doladení jeho produkčnej techniky a vytvorení vlastného štýlu a zvuku, sa vrhol naplno s láskou do žánru, kde môže slobodne vyjadriť sám seba – do housu. Brianov debutový album „Meteorite Man„ vyšiel na legendárnej značke Balance. To však nie je všetko. Jeho produkciu možno nájsť na väčšine signifikantných housových značkách dneška ako Fabric, Supernature, Lost & Found, Knee Deep in Sound, Get Physical, microCastle a iné. Jeho hudbu hrajú pravidelne také ikonické mená scény ako Richie Hawtin, Pete Tong, Sasha, Hernan Cattaneo, Lee Burridge, Joris Voorn, Adriatique, Damian Lazarus, Thugfucker a Tale of Us.

S vášňou pre nočný život a neopakovateľné miešanie melodických, bujných, vznešených a neočakávaných zvukov mu prinieslo nielen na newyorskej scéne veľké renomé, ale i rezidentúru v najlepších kluboch. Jeho súčasné hrania zahŕňajú také eventy a miesta ako After Life, Burning Man, The Bow v Buenos Aires, Stereo v Montreale, či Do Not Sit na Ibize.

Releases:

“Light In The Lotus” EP
https://soundcloud.com/briancid/sets/endgrd007-brian-cid-light-in

“Meteorite Man” Album
https://soundcloud.com/briancid/sets/meteorite-man-album-premieres

“Intriga” EP
https://soundcloud.com/briancid/sets/brian-cid-intriga-ep

Mixes:

https://soundcloud.com/6amgroup/global-vibe-radio-162-feat-brian-cid-endangered-records
https://soundcloud.com/briancid/kiss-fm-brian-cid-mix-1
https://soundcloud.com/robot-heart/brian-cid-robot-heart-burning-man-2016

Dmitry Molosh (Sudbeat, Replug, Hope)

Niet pochýb o tom, že sme uprostred renesancie progressive housu. A v rovnakom čase sa zrodila nová hviezda. Dmitry Molosh stúpa ohromnou rýchlosťou hore až do stratosféry.

Dmitry je známy svojím nenapodobiteľným pokrokovým zvukom a vynikajúcim vkusom v hudbe. Svoju krajinu, Bielorusko, reprezentuje ďaleko za svojimi hranicami ako jeden z najpredávanejších umelcov elektronickej hudby na svete. Jeho zvuk je silný a melodický, ponúka hlbokú a epickú jazdu s hypnotickým rytmom a nezameniteľný, robustný grúv. Je to hudba, ktorá je silná v práci s emóciami, vyvoláva eufóriu, má nákazlivú rytmickú energiu a rozpaľuje tanečné parkety.

V priebehu niekoľkých rokov sa Dmitry-ho produkcia stala súčasťou setov legiend scény, ktorí vyhľadávajú jeho prácu ako záruku kvality. Je pravidelne podporovaný velikánmi ako Hernan Cattaneo, Nick Warren, Guy J, Guy Mantzur, Khen, Armin van Buuren, Cid Inc, Matt Darey, Eric Prydz, Markus Schulz, Darin Epsilon, Max Graham a mnohými inými.

Vysoko kvalitný progressive house a melodické techno ako súčasť jeho rukopisu so silným pracovným odhodlaním a s dôrazom na detaily mu prinieslo nahrávky na takých prestížnych vydavateľstvách ako sú Hope, Sudbeat, Plattenbank, Proton a Replug. Dmitryho rádio šou a podcast „Sound Wisdom“ ktorú vysiela legendárne rádio Proton má tisíce poslucháčov a fanúšikov, zatiaľ čo on hráva od Amsterdamu, Budapešť až po Madrid, či Argentínu i Indiu.

Releases:

“Compass/Edge” EP
https://soundcloud.com/dmitrymolosh/sets/dmitry-molosh-compass-edge-ep

“Ambition” EP
https://soundcloud.com/dmitrymolosh/sets/dmitry-molosh-ambition-ep

“Detektor” EP
https://soundcloud.com/dmitrymolosh/sets/dmitry-molosh-detektor-ep

Mixes:

https://soundcloud.com/dmitrymolosh/sets/dmitry-molosh-studio-mixes
https://soundcloud.com/dmitrymolosh/dmitry-molosh-live-from-upcloseandpersonalmcr-nye-2018

Brigado Crew (Diynamic, Katermukke, Sincopat)

Brigado pochádza z portugalského O – Brigado, teda “ďakujem“. Pre dvojicu projektu Martina Kasalla a Briana Harrisona je vďačnosť najdôležitejšou, integrálnou súčasťou ich životov. Preto je význam tohto magického slova pre meno ich zoskupenia tak dôležitá.

Ich prvé techhousové nahrávky vychádzajú v roku 2005. Za zmienku stojí spolupráca s djom Kintarom, ktorá vyvrcholila aj vydaním na jeho značke Sudam Recordings. Postupne sa prepracovávajú k svojmu súčasnému deep zvuku a slávia prvé úspechy na značkách ako Diynamic, Katermukke, Sincopat, Stereo, či Glasgow Underground. V súčasnosti sa ich skladby pravidelne objavujú v live setoch u mien ako Solomun, Âme, Hernan Cattaneo, Acid Pauli, Seth Troxler a mnohých ďalších.

Releases:

“Brigado Crew & Crisstiano – Sustain”
https://soundcloud.com/egroove/premiere-brigado-crew-crisstiano-sustain-solar-distance

“Elephantz” EP
https://soundcloud.com/lostonyoumusic/sets/brigado-crew-crisstiano-elephantz-ep

“Brigado Crew, Crisstiano – Gandul”
https://soundcloud.com/sweetmusique/premiere-brigado-crew-crisstiano-gandul-jeudi-rec

more releases:
https://soundcloud.com/brigadocrew/sets/releases

Tomu že program na oboch stage-och, bude vyrovnaný a rovnako našlapaný  počas celého večera nasvedčuje aj zvyšný line-up, ktorý doplnia mená ako Art Inside, Bizzare, Denes Toth, Emtydee, Sixty Feet Deep, Styller, Allan Davis, Red Meat Therapy, Tomin Tomovic, Tlama aka JTBIG, Manid, Tom Vachut & Martin Figo, SJ Yellow & Barbellay a Hasky.

Aktuálne info môžete sledovať vo facebookovej udalosti a lístky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

Regular – 16.90€
V.I.P. Lístky  – 29.90 €
– vstup cez VIP bránu
– vstupenka zahŕňa separátny bar a toalety
– VIP lounge na streche reštaurácie a baru s výhľadom na stage

 

Zdroj: TS

 

 

More in PARTY NEWS

To Top