Connect with us

Wavemag

Prvý vinyl oslávi SETA LABEL v Prahe!

PARTY NEWS

Prvý vinyl oslávi SETA LABEL v Prahe!

Prvý vinyl oslávi SETA LABEL v Prahe!

Deep house-ové vydavateľstvo Seta Label prichádza v máji roku 2019 s prvým vinylovým vydaním. K tejto príležitosti si pre vás pripravilo oslavu v podobe hudobného večera v metropole našich českých susedov. Na vinylovom release sa začalo pracovať ešte minulý rok, keď si Seta team na jednu zo svojich „SETAp“ nocí, venovaných oslavám desiateho výročia vydavateľstva, pozvalo do bratislavského IXEL-u etablovaného ruského dja a producenta Antona Kubikova. Už vtedy sa začalo uvažovať o vinyle, na ktorom by figuroval ako hlavný producent. Po dlhých prípravách sa podarilo tento vinylový release dostať do výroby a jeho vydanie oslávi Seta label prvý májový víkend v Prahe v klube Jilská 22. No a nie je náhodou, že práve Anton Kubikov bude headlinerom tohto večera. Support mu bude robiť – domácemu publiku veľmi dobre známy – Lucas Hulan a členovia Seta teamu Tomin Tomovic a Sensoreal.

Anton Kubikov začínal svoju kariéru v jednom z prvých techno klubov Moskve už v roku 1994. Prevádzkoval vlastnú rádiovú show na rádiu „Station“ a v roku 1997 začína produkovať vlastné tracky. Okrem iného je členom známej producentskej dvojice SCSI-9, ktorej v máji tohto roku vyjde už šiesty album. Jeho vinylové releasy sa objavili na značkách Kompakt, Force Tracks, Trapez, Salo, Traum a teraz sa k ním pripojí aj Seta Label. Svojou hudbou vystupuje po celom svete od Austrálie a Japonska cez Rusko, Holansko, Nemecko až po Mexiko, Argentínu alebo Brazíliu.

Po Antonovi sa za dj-pult postaví domáci Lucas Hulan. Lucas sa na klubovej scéne pohybuje od roku 1996. Za túto dobu sa zaslúžil o nemalý rozvoj českej tanečnej scény. Začínal s DJ Sidecar v kluboch XT3 a Punto Azul, neskoršie taktiež v Paláci Akropolis alebo Radost FX.

Zlom v jeho kariére nastal po vstupe do legendárneho zoskupenia Roxydust, kde pod vedením dj-a Loutky a Petra Hoška hral na akciách ako boli Shake, Batrave, 7:33, Saladas a iné. Dnes Lucas Hulan patrí k najlepším českým DJ-om, ktorý hráva vo väčšine českých klubov a na všetkých významných festivaloch ako Creamfields, Summer Of Love, LPC, Cosmic Trip…

Lucas Hulan je taktiež majiteľ a manažér uznávaného lablu Nightphunk Recordings, ktorý vydáva skladby uznávaných umelcov ako napr. Silverlining, Stratasoul, Asad Rizvi, Herb LF, Shades Of Grey, Deepchild a mnoho dalších. Najčastejšie ho môžete počuť a vidieť v legendárnych pražských kluboch Roxy, Radost Fx a Chapeau Rouge, kde pôsobí ako rezidentný DJ.

O warmupový set pred Antonom Kubikovom sa postará líder Seta Label-u Tomin Tomovic. Tominov štart DJskej kariéry sa datuje do obdobia jeho štúdia na vysokej škole v Prahe, kde sa v miestnych kluboch pravidelne stavia za djský pult. Od roku 2011 sa spolu s jeho kolegami stáva organizátorom veľkých klubových podujatí na Slovensku ako Synthesia a Dynamic Sound. Počas jeho kariéry si zahral po boku veľkých mien ako Hernán Cattáneo, Mauro Picotto, Henry Saiz, Guy J, Andrey Pushkarev, Jay Lumen, Hollen, Luke Fair a mnoho ďalších. Taktiež sa venuje vlastnej produkcii. Deep-house, tech-house a progressive  vydáva pod menom Tomin Tomovic a downtempo a electronica pod pseudonymom Alpha Hypnotica. Jeho skladby sa objavujú na uznávaných labloch ako Traum Schallplatten, Motek Music, Truesounds, Bonzai Progressive a samozrejme taktiež na jeho vlastnom vydavateľstve Seta Label.

Ako posledný sa postaví za mixážny pult na tejto oslave bude djské a producentské zoskupenie Sensoreal, ktoré na scéne pôsobí od roku 2005. Jeho železným jadrom je Keče (z legendárnej djskej dvojice Dodo a Keče), Martin Klimo a Martin Greenland. Keče už vo svojich 15 rokoch mal s Dodom rádiovú reláciu „We understand a Dancefloor“, ktorá svojho času bola najpočúvanejšia relácia o tanečnej hudbe na Slovensku. Martin Klimo je na djskej scéne viac ako 25 rokov a ako jeden z prvých mal na Slovensku štúdio, ktoré sa venovalo tanečnej hudbe. Momentálne Sensoreal pracuje na svojej tvorbe vo svojom štúdiu Tatraground v Poprade. Sensoreal je taktiež súčasťou teamu Seta Label. Ich produkciu môžete nájsť na vydavateľstvách svetovej úrovne. Vydali na mnohých známych labeloch ako King Street, Soma, Traum Schallplatten, Treibstoff, Still vor Talent, Open Bar Music ale najviac ich tvorby nájdete na ich vlastnej značke Seta label. Za ich kariéru mali možnosť spolupracovať s menami ako Jay Tripwire, Harold Heath, Karol XVII & MB Valence, Marcel Janovsky, Aka Aka, Pheek a mnoho ďalších.

Vyššie spomenutý line-up sľubuje skvelo prežitý undergroundový tanečný večer v štýle deep house v útrobách útulného klubu Jilská 22 v Praha – Staré Mesto.

Srdečne vás pozývame!

Dátum: 4.5.2019
Miesto: Music Club Jilská 22, Praha 1, ČR.
Line Up:
21:00   Tomin Tomovic
00:00   Anton Kubikov
02:00   Lucas Hulan
04:00   Sensoreal

Vstup: 100Kč

Zdroj: TS

More in PARTY NEWS

To Top