Connect with us

Wavemag

REPORT: Claptone je dirigent v bielych rukavičkách!

PLUS

REPORT: Claptone je dirigent v bielych rukavičkách!

REPORT: Claptone je dirigent v bielych rukavičkách!

Pred rokmi som sa zamilovala do hudby, ktorú v tej dobe vydával pán v zlatej maske (Cream, No Eyes). Vo februári 2015 som si ho šla premiérovo naživo užiť do Roxy – vtedy som s ním robila aj online interview, ktoré bolo, nazvime to, nadpozemské. Tento víkend opäť vystúpil v Prahe, ale omnoho veľkolepejšie ako pred rokmi.

Claptonove tracky Liquid Spirit, Cream či No Eyes si zamilovali mnohí fanúšikovia house music. Jeho prepracované sety, precíznosť a jemnosť, ktorou v bielych rukaviciach mieša esenciálne housové melódie, robia z party, kde vystúpi jedinečný zážitok, ktorý sa navždy vryje do pamäte. Na konte má množstvo singlov, ale aj dva albumy – Charmer a Fantast. Hlavným domovom jeho tvorby je nemecké vydavateľstvo Exploited Rec. Jeho zvuk sa však spája aj s legendárnym labelom Defected Records. V roku 2017 debutoval v rebríčku DJ Mag Top 100 na 69. mieste a v roku 2018 sa posunul na 57. miesto, čím sa stal najúspešnejším DJom v tomto rebríčku.

Za 4 roky ušiel obrovský kus cesty. Keď som vo februári 2015 tancovala v maske v Roxy, bola som jediná. V roku 2019 v Roxy tancovalo more maskovaných tanečníkov počas magickej noci, ktorá bola celá zasvätená Claptonovi. The Masquerade nás zobrala na výlet do hlbín house music.

O naozaj výborný warmup sa postaral rezident Roxy – Biodan. Už o polnoci bol parket slušne naplnený zabávajúcimi sa ľuďmi. Odporúčam stiahnuť záznam a pridať do playlistov.

V lineupe nasledoval(i) Format B, ktorých celý svet pozná vďaka hitom Chunky či In My House. Aj keď produkciu Formátov poznám, live som ich ešte nikdy nemala šancu vidieť. Preto ma, priznám sa, prekvapil ten techhousový náklad, čo nám naservíroval. Vynikajúca selekcia trackov a skvelá dynamika celého setu.

O druhej v noci si vymenili za mixom stráže s Claptonom. Claptone naoko spomalil a vyberal naozaj hudobné lahôdky. Najväčšou z nich bol pre mňa neuveriteľný mashup z Rebuke – Along Came Polly. Avšak celý jeho set bol ako housová rozprávka, ktorú napísal neuveriteľne talentovaný producent skrývajúci sa za maskou, oddirigoval ju počas noci v bielych rukavičkách a zaviedol nás na miesta, kde mnohí ešte ani neboli. Pridajte si k tomu úžasnú atmosféru klubu Roxy a viete, že ráno sa mi ťažko odchádzalo domov.

 

Ak zdieľate moju lásku ku Claptonovi, vedzte, že si ho čoskoro užijeme premiérovo na Slovensku. Ja na Moonlighte 2019 chýbať určite nebudem.

 

Foto: Roxy Prague
Video: Viac LIVE videí z piatkovej noci nájdete na www.facebook.com/wavemag.eu
Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš vždy sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top