Connect with us

Wavemag

Report: Čo všetko sa dá stihnúť za jeden deň na Sundance!

PLUS

Report: Čo všetko sa dá stihnúť za jeden deň na Sundance!

Report: Čo všetko sa dá stihnúť za jeden deň na Sundance!

Počas uplynulého víkendu sa konal Sundace festival na Zemplínskej Šírave. Sundance je bez pochýb najstarším a zrejme návštevnosťou aj najväčším festivalom elektronickej tanečnej hudby, ktorý na Slovensku funguje (toto bol 12. ročník). Ja som ho navštívila 4 x (2013 – 2016) a teraz opäť po kratšej prestávke.

Hlavým dôvodom, prečo sa „trepať“ skoro 800 km z Prahy na Zemplínsku Šíravu, bol pre mňa headliner sobotňajšieho programu – pán producent Offaiah, s ktorým sme vám na našich stránkach pred nedávnom priniesli exkluzívne interview.  Z časových dôvodov sa mi podarilo prísť na východ ozaj iba na sobotu, takže piatkový program nemôžem veľmi hodnotiť. Iba čo môžem usudzovať, že sa ľudia dobre zabavili, lebo o 7mej ráno v sobotu behalo okolo areálu dosť zombiekov. 🙂

Zábery z mojich víkendových instastories nájdeš tu.

V sobotu na mainstage odohrali svoje sety stálice tanečnej scény – Drahosh, Elsy, Johnny De City a Laydee Sue, ale dostali priestor aj mladé producentské talenty Dlugosh, Dinelo či menej známe DJské mená ako Matthew, Jordy Ray, DKO & Shangy a Fricko. Vždy na akciách rada vidím nové tváre, vypočujem si nový zvuk a rozšírim si obzory. Na začiatku som si dala Matthewa a Jordyho, čo hodnotím ako veľmi príjemný warmup. Z areálu som si odbehla a vrátila sa na Johnnyho de City, ktorý set ladil vo svojom tradičnom Mashup Avenue štýle, po ňom nasledoval Dinelo, ktorého som napriek snahe zmeškala – partia zavelila, že ideme skontrolovať druhý stage, kde práve veľmi príjemne hral otec Sundance festivalu – Folly.

O polnoci na hlavnom stagi vystriedal Dinela Drahosh, ktorý sa postaral o luxusný warmup pre hlavného hosťa večera. Skvelá voľba, lebo neprestrelil, neuletel si, nepotreboval skákať na stôl a speakovať do majku. O jednej nastúpil Offaiah – v tej chvíli som bola na izbe prezliekať si premočené tenisky. Pršalo a ja som stúpila po členky do mláky, luxus. K tomu dažďu – počas soboty niekoľko razy dooosť výrazne zapršalo. Ani to však zábavu neprekazilo.

Offaiah predviedol niečo, čo som ja a zrejme mnohí fanúšikovia tanečnej hudby nezažili. Dokonale vyvážený producentský set. 80%-90% hudby v jeho sete bola vlastná produkcia, vlastné remixy či edity. Ak nie, tak to boli naozaj precízne vyselektované tracky, ktoré zapasovali, ako sa hovorí, ako riť na šerbeľ. Popravde, nikdy som nezažila žiadneho producenta a DJa odohrať toľko vlastnej produkcie. Aj Worakls, ktorého považujem za pána skladateľa, hráva dosť trackov od iných producentov. Technická dokonalosť mixovania, úžasná selekcia, čo viac si priať? Ja som si priala napríklad podpísať platňu a to sa mi splnilo.

S Offaiah sme po sete dali rozhovor, ktorý čoskoro uvidíte. Po ňom som sa presunula na druhý stage, kde tomu slušne nakladal Peter Makto z Maďarska. K naplneniu stanu na „full“ prispela ďalšia dávka lejaka, ktorá prišla. Keď dopršalo, prešla som opäť mrknúť na main, pretože som očakávala parádny záverečný set, ktorý mal naservírovať Elsy. A veruže aj naservíroval. Priatelia, tento chlapec by si zaslúžil metál za to, čo robí a ako robí. Niečo neskutočné. Vždy ho rada pozorujem pri hraní. Full focus, technická precíznosť, jeho špecifický sound, charizma a to, ako pri tom vyzerá… to proste chceš. Prezradím, že Elsy už od cca polnoci behal v komplet premočených teniskách, lebo šiel pozrieť svojich fanúšikov do stanového mestečka, keď sa spustila jedna z tých šialených prehánok. Napriek tomu to na sebe nedal ani na sekundu znať a celý set si dokonale užil, čo mohli cítiť aj všetci, ktorí vydržali do konca.

Po prestávke so Sundance festivale to bol pre mňa veľmi príjemný „comeback“. Veľmi chválim zmenu miesta konania – areál sa posunul o pár stoviek metrov, ale veľmi mu to prospelo. Dostatok miesta priniesol možnosť rozložiť vybavenie tak, aby si nič navzájom nezavadzalo či nevadilo. Vedľa areálu sa nachádza amfiteáter, ktorý využili organizátori na premietanie filmov s tanečnou tematikou. Skvelý nápad, za ktorý udeľujem 100 bludišťákov!

Do budúcnosti mi zostáva určite vyskúšať jednu z vychytených party boat s niektorým z domácich DJs, to sa mi nepodarilo stihnúť. Veľmi dúfam, že Sundance neupustí od tohtoročného konceptu, kedy v piatok dostal na mainstage priestor mainstream EDM headliner a v sobotu housový, nech mám dôvod prísť aj o rok. 😉

K budúcoročnej udalosti sa už teraz môžete pridať na Facebooku a sledujte novinky, pretože bude aj taký milý „small talk“ s Offaiah na videu.

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top