Connect with us

Wavemag

Rozhovor: Moody oslavuje 5 rokov

Music news

Rozhovor: Moody oslavuje 5 rokov

Rozhovor: Moody oslavuje 5 rokov

Oslava narodenín projektu Moody sa bude konať 12. októbra. Tentoraz sa Moody ponesie v rodinnej zostave bez zahraničného hosťa. Pre nás bol tento míľnik príležitosť podebatovať s Denesom Tothom a bilancovať uplynulé obdobie.

Ahoj Denes, čoskoro bude Moody oslavovať 5 rokov. Ako hodnotíš jeho fungovanie ty? Čo pre teba znamená týchto 5 rokov?

Ahoj Nika 🙂 Založenie Moody pre mňa znamenalo začiatok doteraz najzaujímavejšej etapy môjho života. Ani sa mi nesnívalo o tom, že čo všetko dosiahneme a kde všade sa dostaneme vďaka Moody. Je za tým obrovské množstvo tvrdej práce, ktorá sa vyplatila. Doteraz sa nám podarilo zvyšovať úroveň každý rok a to nás veľmi teší. Začínali sme v Tornali v Giardino Café, odkiaľ sme sa presunuli do košickej Tabačky Kulturfabrik a dokonca do bratislavskej Radosti a IXELu. Bola to parádna poznávacia jazda a veľmi sa teším na pokračovanie.

Viem, že ste mali veľa zaujímavých hostí zo Slovenska aj zo zahraničia. Kto bol pre teba osobne niečím extra, na čo nikdy nezabudneš?

Na toto je veľmi ťažké odpovedať, keďže dokopy sme spáchali cez 60 udalostí, vrátane zopár koncertov a výstav. Na Slovensko sme zavolali také mená, ako Egbert (NL), Uto Karem (IT), Philipp Straub (AT), Wigbert (DE), Tomy DeClerque (SLO), Peter Makto & Gregory S (HU), Secret Factory (HU), Sikztah (HU), Metha (HU), a veľa, veľa ďalších. Ak by som musel niekoho predsa vybrať, tak by to bol asi práve Egbert, na ktorého live set v klube IXEL budeme ešte dlho spomínať. Sám som tomu nechápal, že ako mohla byť taká parádna atmosféra. Ľudia počas jeho celého setu kričali a pískali, bolo to niečo neskutočné. Nakoniec Egbert zahral o 25 minúť viac, čo je u jeho prísne stanovenom live sete ozaj veľká vec. Chvíľa, na ktorú nikdy nezabudnem bude asi tá, keď som ho počul kričať svojej priateľke, že ‘Best crowd ever!’


Boli v histórii Moody aj ťažké chvíle? Kedy si zvažoval, či to všetko má zmysel?

Samozrejme, bez toho to proste nejde. V živote musí byť rovnováha, nikdy nebude niečo príliš dlho ani dobré, ale ani zlé. Mali sme akcie, na ktorých bolo menej ľudí, dokonca aj takú, na ktorej okrem nás skoro nikto nebol 🙂 Našťastie nie som ten typ, ktorý by sa ľahko vzdával, takže vždy som našiel motiváciu pokračovať. Z každej chyby som sa učil a tak som sa postupne posúval ďalej.

Aké máš plány s Moody?

Koncom júna sa mi narodila dcéra, čo znamená, že musím trošku spomaliť, čo samozrejme robím s radosťou. Z pohľadu Moody to znamená toľko, že teraz prichádza trošku kľudnejšie obdobie, aspoň čo sa týka frekvencií akcií. Ako sa poznám, toto obdobie využijem na pozbieranie ďalších inšpirácií a nápadov, aby sme sa po nadýchnutí vedeli pustiť s oveľa väčším elánom do organizovania ďalších eventov. Máme stále veľa nesplnených cieľov, takže máme na čom makať. V spolupráci so štúdiom Popular postupne rozbiehame náš merch a okrem toho máme kopec nápadov ako rozšíriť značku Moody.

A ako bude Moody oslavovať 5. narodeniny?

V krátkosti povedané v útulnom, priateľskom, dokonca rodinnom prostredí. Namiesto zavolania zahraničného headlinera sme sa rozhodli urobiť line up, ktorý sa skladá z DJov, bez ktorých by značka Moody neexistovala. Príde duo PLUSplus, bez ktorého inšpirácie by som nemal odvahu začať s organizovaním. Okrem mňa zahrajú samozrejme Mowonic a Gustawson. S nimi od začiatku tvoríme team Moody a zažili sme kopec srandy, ale aj ťažkostí. Verím, že oslava našich narodenín v Kine Úsmev sa zapíše medzi úspešné akcie, ktorých sme za tých 5 rokov zažili tak veľa.

event na Fcebooku

Autor: Shiwave

More in Music news

To Top