Connect with us

Wavemag

Rozhovor s ALY & FILA: Na novom single “Sunrise” spojili sily so speváčkou JES!

PLUS

Rozhovor s ALY & FILA: Na novom single “Sunrise” spojili sily so speváčkou JES!

Rozhovor s ALY & FILA: Na novom single “Sunrise” spojili sily so speváčkou JES!

Transmission Festival vyspovedal legendy elektronickej hudby z Egypta – duo Aly & Fila. Reč bola o pandémii, ich novom single “Sunrise” so speváčkou JES, ale aj o vystúpení na Transmission v Prahe 11. septembra!

Transmission: Ahojte páni, ako sa máte? Ostatné mesiace boli pre všetkých veľmi náročné, ako ste trávili tento čas vy?

Aly & Fila: Čaute, máme sa dobre, ďakujeme, a dúfame, že aj vy sa máte dobre! Boli to naozaj náročné časy pre všetkých. Za posledných 15 rokov sme boli tak veľmi zvyknutí na život na turné, že pre nás bolo veľmi zvláštne, keď sa život zastavil. Zrazu sme mali čas, ktorý sme mohli tráviť s rodinou, ale tiež dosť času na prácu v štúdiu. Našťastie, vyzerá to tak, že sa veci dostávajú naspäť do normálu. Je úžasné opäť vidieť emócie od ľudí priamo na akciách, kde sme mali za posledné mesiace možnosť vystúpiť.

Transmission: Jeden z vašich najväčších úspechov minulého roka bolo ocenenie “Tune of the Year” za track “Somebody Loves You”. Máme pocit, že tento track hovoril z duše mnohým. Ako vznikla táto spolupráca s Plumb?

Aly & Fila: Myslíme si, že hudba môže poskytnúť útechu a potešenie aj v ťažkých časoch. Počas celosvetovej pandémie od začiatku roka 2020 až doteraz bol svet zahltený smútkom, bolesťou a strachom, čo určite ovplyvnilo veľmi veľa ľudí po celom svete. Cítime ako “Somebody Loves You” rezonuje s ľuďmi počas čias, ktoré sme tu mali a ktorým ešte stále musíme čeliť. “Somebody Loves You” bola pôvodná pieseň Plumb vydaná pred pár rokmi, ale keďže sa nám veľmi páčila, oslovili sme ju s potenciálnou spoluprácou. Chceli sme piesni dodať našu hudobnú víziu, o ktorej sme boli presvedčení, že krásne doplní vokály Plumb. Okamžite bolo zrejmé, že všetko do seba zapadá a zrodí sa veľký hit.

Pozrite si práve zverejnený videoklip

 

Transmission: Vo vašom novom singli “Sunrise” (VYPOČUJTE SI TU), ktorý vyšiel práve teraz je počuť, že Aly & Fila sa vydávajú do progresívnejších vôd. Čo vás k tejto zmene inšpirovalo?

Aly & Fila: Niečo podobné sme už urobili s “I Won’t Let You Fall“, tiež s JES. Rozhodli sme sa, že by to mohol byť správny smer a ten pravý vibe aj pre “Sunrise”. Je v ňom intenzívny letný feeling a hneď sme si predstavili, ako sedíme niekde na pláži na Ibize alebo iných plážach po celom svete a počúvame práve tento „Sunrise“.

Transmission: Ide o vašu druhú spoluprácu s JES. Máme pocit, že každá pieseň, na ktorej znie jej hlas, sa stane okamžite populárnou medzi fanúšikmi. Čo nám môžete prezradiť o práci s JES?

Aly & Fila: JES je neskutočne talentovaná, jej vokál vás zasiahne presne do srdca! Má nádherný hlas a je tiež skvelý človek. Pracovať s ňou je vždy radosť.

Transmission: Keď už toľko hovoríme o východe slnka, máte nejakú výnimočnú spomienku s ním spojenú?

Aly & Fila: Máme jeden nezabudnuteľný zážitok. Hrali sme ranný set na Electric Daisy Carnival v Las Vegas ešte v roku 2016 a publikum bolo napriek pretancovanej noci stále veľmi energické. A ešte keď si predstavíte v pozadí to vychádzajúce slnko…

Transmission: Už sa nevieme dočkať, kedy ťa, Fadi, znovu stretneme na Transmission v Prahe. Už 11. septembra na edícii Behind the Mask. Spočítali sme to a bude to už vaše deviate vystúpenie na Transmission stage, to je úctyhodný počet! Na čo sa môžeme tešiť?

Aly & Fila: Milujeme hranie na Transmission, máte skvelý team ľudí, s ktorými pracujete. K tomu parádne publikum a produkcia na prvotriednej úrovni, vždy je to top zážitok. Čo môžem prezradiť je, že vás čaká kopa novej hudby! Vidíme sa všetci 11. septembra!

Transmission: Máte niečo, čo by ste chceli odkázať fanúšikom Transmission?

Aly & Fila: Ďakujeme všetkým za podporu Aly & Fila a Future Sound of Egypt – vidíme sa čoskoro!

Transmission: Ďakujeme za krásne slová. Vidíme sa v septembri!

 

More in PLUS

To Top