Connect with us

Wavemag

Rozhovor s Yancom: Vždy som chcel robiť kvalitnú hudbu a hrať pred masou ľudí

PLUS

Rozhovor s Yancom: Vždy som chcel robiť kvalitnú hudbu a hrať pred masou ľudí

Rozhovor s Yancom: Vždy som chcel robiť kvalitnú hudbu a hrať pred masou ľudí

UVEREJNENÉ BEZ KOREKTÚR REDAKCIE WAVE MAGAZINE

DJ Camp Label vydal svoj 27. release s názvom I’m Gonna Wait For You a my ideme vyspovedať jeho autora talentovaného slovenského DJ a producenta Yanca, občianskym menom Jána Zubaja.

Yanco, tak ako Ti všetci hovoria, kam siahajú Tvoje DJské a producentské začiatky?

V mojích 17 rokoch,  som prvý krát objavil DJ-a menom Hardwell,  a tým som začal počúvať jeho sety a chcel som to robiť tiež.  Následne som si stiahol Virtual DJ a začal som na povale mixovať pesničky. Neskôr mi napadlo, že by som si ich mohol aj sám upravovať ako Mashupy, po čase som použil FL Studio, v ktorom som si robil mashupy z rôznych pesničiek a neskôr aj remixy. Následne som si stiahol FLP súbory a tým začala moja nová etapa produkcie.

My vieme, že Tvoj track hralo aj BBC Radio 1, povedz nám o tom?

Môj druhý track v  FL Studiu som poslal do vydavateľstva Tulum records a oni posielali promo emaily pre top 100 DJov. Následne si to vypočul aj DJ Chuckie  a zaradil ho medzi svoj  guets mix v rádiu BBC rádio 1 s Tommy Trashom. Deň na to, mi to poslal môj Facebook priateľ na nástenku či to nieje náhodou môj track. Bol som prekvapený a neveril som tomu že niekto tak slávny môže môj track odohrať. Tým sa mi splnil môj producentský sen. ( Hahahahaha).

Kto a akí producenti Ťa ovplyvnili?

Vždy som chcel pracovať na kvalitnej produkcii a hrať na stagei pred masou ľudí. To celé ovplyvnila moja prvá diskotéka kde hral DJ EKG , tam som si povedal, že chcem hrať to čo mám rád a baviť tým ľudí.

Si naozaj vyhľadávaným slovenským producentom, s kým si spolupracoval v rámci domácej tanečnej scény?

Moja prvá spolupráca bola s Milanom Lieskovským na tracku Bakaara (vtedy som mal 18 rokov ) a tak neskôr s Róbertom Burianom a Maireem na tracku They don’t know, ktorý sa zaradil do rotácie Europy 2.

Tvoje piesne sa hrajú už aj v rotácii rádia Europa 2 . Aký je to pocit, nepremáha Ťa pýcha alebo posúva Ťa to ďalej tvoriť viac a inak?

Vždy som bol nohami na zemi a nikdy ma nepremáhala pýcha, samozrejme je to fajn pocit, keď viem že moju skladbu počúva celé Slovensko a dodáva mi to energiu stále napredovať a robiť to čo ma baví.

Vydával si aj na holandskom vydavateľstve Future House o čo šlo?

Jedná sa o track Sunny bounce, ktorý som chcel dostať do tohto vydavateľstva, ale nikto mi z neho neodpovedal. Bol som z toho smutno a tak som sa teda rozhodol vydať tento track v slovenskom vydavateľstve Active Melody, s ktorým som už predtým spolupracoval. Ale viete čo sa stalo? Paradoxom sa stalo to, že manažér Future house music zachytil tento track na Active Melody a obratom mi napísal na Facebooku či nechcem ten track vydať u nich (Future house music).

R3hab si všimol tvoju produkciu a hral ťa, vieš o tom?

Samozrejme som to zachytil a ďakujem za tento úspech Future house music, ktorí mu túto skladbu poslali. Pre mňa daľší splnený producenský sen 🙂

Vieme, že máš blízko k S3riousovi (slovenský DJ a producent), čo ste pripravili v poslednom období?

Xixixi…:D s Dominom sme kamaráti už pár rokov a máme spolu veľa trackov, ktoré sme spolu po búrlivých nociach urobili, ale či uvidia svetlo sveta je otázne 😀  Každopádne spolupráca so S3riousom je niekedy ako teória veľkého tresku ale máme sa radi a funguje to!..:D Posledný track z našej spoločnej produkcie sa volá Yanco a S3rious – Invisible, ktorý vyšiel na vydavateľstve DJ CAMP Label, ale máme rozpracovaných mnoho ďalších projektov.

Mysliš si, že DJ potrebuje vydať album, máš takého chúťky Ty?

Podľa mňa je rozdiel  byť DJ a interpret, ktorý chce vydať album, pretože DJ by mal hlavne baviť ľudí a byť showman a interpret by mal baviť ľudí svojou produkciou. Mojím cieľom je vydať svoj vlastný multižánrový producenský album s rôznymi slovenskými interpretmi , ale takisto by som si prial baviť masy ľudí svojou hudbou na akciách.

Hudobné plány do budúcna?

Tak mojím snom je vydať svoj vlastný album so slovenskými interpretmi a hlavne živiť sa tým čo ma baví. Či už je to produkcia alebo DJ- ing.

 

Ďakujeme Yanco, a želáme Ti nech sa Ti darí na čo siahneš a splní po čom túžiš.

 

Zdroj: DJ CAMP

 

More in PLUS

To Top