Spoj sa s nami

Wavemag

Serato VS Rekordbox. Ktorá z týchto dvoch aplikácií ovládne svet digitálneho DJingu?

PLUS

Serato VS Rekordbox. Ktorá z týchto dvoch aplikácií ovládne svet digitálneho DJingu?

Serato VS Rekordbox. Ktorá z týchto dvoch aplikácií ovládne svet digitálneho DJingu?

Rekordbox dj patrí stále k novým variantom na poli digitálneho DJingu a nie každý sa vie s touto možnosťou ihned’ stotožniť. S príchodom rekordbox dj vznika nová alternatíva k už existujúcm najviac používaným Serato DJ a Traktor. Suverénom na trhu je aplikácia Serato DJ, ktorá však teraz aj vdáka rekordbox dj súperí o to, kto sa stane kráľom digitálneho DJingu.

 hardware kompatibilita
Serato DJ: 53 konzol, 17 mixpultov, 18 iných zariadení vrátane CDJs a štyroch DVS
Rekordbox dj: 22 konzol, 12 mixpultov, 10 media playerov, DDJ-SP1 a DVS od Pioneer DJ
Serato DJ je kompatibilné s oveľa väčším množstvom zariadení najmä z dvoch dôvodov. Prvým je ten, že je na trhu už viac ako 10 rokov a teda pracuje aj s oveľa väčším množstvom DJskej techniky. Licencovanie je dálší dôvod, prečo je Serato v popredí. Táto aplikácia je totiž licensovaná pre viac výrobcov DJ techniky. Na druhej strane rekordbox dj bol vytvorený výhradne pre produkty značky Pioneer DJ a v súčasnej dobe to vyzerá tak, že nemá ambíciu spolupracovať s inými výrobcami.

 Vstavané efekty
Serato DJ: 22 štandardných efektov, 5 pridaných FX packov so 42 efektami
Rekordbox DJ: 17 štandardných FX, Pad FX, 9 pridaných efektov inšpirovaných z RMX-1000
Pokiaľ ide o celkové množstvo efektov, tak Serato DJ preberá vedenie s 67 dostupnými efektmi, ktoré môžete naplno využívať. Konkurenčný model rekordbox dj poskytuje menšie množstvo efektov, ktoré však predstavujú všetky najviac využívané možnosti pri DJingu s možnosťou pridania obľúbených efektov známych z RMX-1000.


 DVS podpora
Opäť to vyzerá tak, že Serato získava výhodu hlavne vdáka svojej dlhoročnej skúsenosti s podporou DVS. Tento spôsob mixovania je Seratu blízky už 13 rokov, čo je v porovnaní s mladým rekordbox DVS veľký rozdiel. Rekordbox prišiel s podporou DVS asi pred rokom, avšak vyzerá to tak, že vývojové stredisko si dáva na tomto systéme naozaj záležať a neustále prichádza s novými update.

 Extra súčasti
Serato DJ: Pitch Play, Serato Flip
Rekordbox DJ: Sequencer, Pad FX
Serato ponúka nadstavbu svojej aplikácie v podobe dvoch súčastí, ktorými sú Pitch Play a Serato Flip. Oproti tomu rekordbox ponúka súčasť pod názvom Sequencer, ktorú využijete najmä s kozolami DDJ-RX a DDJ-RZ.

 Smartphone / tablet aplikácie
Serato DJ: Serato Remote
Rekordbox DJ: Rekordbox app, RMX-1000 pre iPad
Používatelia systému Serato majú možnosť stiahnuť si aplikáciu Remote, ktorá je na trhu uý niekoľko rokov. S rekordboxom si v tomto prípade užijete o niečo viac zábavy, pretože máte k dispozícii Rekordbox app a veľmi zaujímavú RMX-1000 pre iPad.

Streamovanie hudby
Obaja konkurenti majú k dispozícii služby Pulselocker, ktorá zhromaždúje extrémne veľké množstvo hudby a v tejto chvíľi predstavuje najideálnejšiu možnosť ako hrať hudbu, ktorú ani nemáte stiahnutú v počítači.

 Ostatné pridané súčasti
Serato DJ: Pitch ‘n Time, Serato Video, Serato Flip, FX Packs
Rekordbox: Rekordbox DVS, Rekordbox video, RMX Effects

 Záver
Jedným z najzásadnejších rozdielov medzi Serato a Rekordbox je ten, že ked’ sa rozhodnete pre hranie z CDJs, tak si vašu knižnicu jednoducho exportnete na USB kľúč. Knižnicu dáte do playera a môžete hrať. S aplikáciou Serato toto nie je možné. Obe aplikácie majú veľmi podobné funkcie aj vzhľad a je iba na vývojároch, ktorá z nich ovládne dlhodobo trh. Ak aj vy preferujete jednu z týchto dvoch možností, napíšte nám, čo vám na tej vašej najviac vyhovuje.

Zdroj: TECHHOUSE.SK

Pridaj komentár

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac na PLUS

Hore