Connect with us

Wavemag

SKVELÉ SPRÁVY Z ANGLICKA!

Music news

SKVELÉ SPRÁVY Z ANGLICKA!

SKVELÉ SPRÁVY Z ANGLICKA!

Pilotné experimentálne eventy anglickej vlády naznačujú, že hromadné akcie nie sú rizikovejšie ako obyčajné nakupovanie. Nesmieme však opomenúť, že Anglicko patrí k premiantom na svete v rýchlosti očkovania.

Anglická vláda zverejnila prvotné dáta z pilotných eventov, na ktorých sa nevyžadovali rozostupy a prekrytie dýchacích ciest. Ich závery hovoria, že tieto akcie nie sú o nič rizikovejšie ako nakupovanie v nákupných centrách alebo večera v reštaurácii. Štúdia naznačuje, že dostatočný screening (testovanie rýchlymi AG testami pred hromadnou akciou), zlepšenou ventiláciou a ďalšími faktormi, je možné riziko prenosu vírusu značne minimalizovať. V Anglicku vďaka týmto zisteniam pokračujú v plánovanom rozvoľnení kultúry (a športu) ku dátumu 21. júna 2021.

Celá kultúra a eventový priemysel na Slovensku aj v Česku je silne zasiahnuté pandémiu s veľmi slabými kompenzačnými mechanizmami. Bohužiaľ, na Slovensku sa zatiaľ neuskutočnili žiadne testovacie podujatia. V Česku doteraz iba jedno – open air koncert kapely Chinaski, ktorý bol pre ľudí povinne na sedenie s prekrytými dýchacími cestami (bez možnosti kúpy občerstvenia). Preto zostáva veriť, že naše vlády sa budú inšpirovať v zahraničí a vezmú do úvahy závery experimentov, ktoré robili iné krajiny.

Zostáva dúfať, že so zvyšujúcou sa mierou zaočkovanosti, dostupnosťou testovacích metód a ďalších racionálnych opatrení, sa bude možnosť organizovať eventy pre verejnosť čoraz viac otvárať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Defected Records (@defectedrecords)

Zdroj: Mixmag
Foto: Hot Since 82

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in Music news

To Top