Connect with us

Wavemag

Skvelý event na streche s názvom Rooftop Music Košice

Music news

Skvelý event na streche s názvom Rooftop Music Košice

Skvelý event na streche s názvom Rooftop Music Košice

Už ste sa bavili niekde na elektronickú hudbu na streche? Možno ste to videli na YouTube. Ide o typ eventu, ktorý sa odohráva na streche nejakej budovy, kde je postavený stage, Dj mixuje, ľudia sa bavia a popíjajú drinky. Takýto event sa pravidelne každý rok koná aj v Košiciach a to na jednej časti budovy obchodného centra Aupark v centre mesta. Po bežných akciách, ktoré sa väčšinou odohrávajú v uzavretých kluboch a veľkých letných festivaloch, je toto naozaj príjemná zmena. Mám za sebou už druhý ročník tohto eventu. Minulý rok k nám zavítala mladá a zároveň skvelá DJka z Barcelony Nuria Scarp a v tomto roku Rooftop Music to boli predovšetkým PlusPlus zo Slovenska.


Aj keď bola akcia preložená z pôvodného termínu 22.6. na 6.7. kvôli zmene počasia, tak dážď to úplne neobišiel ani teraz. Na akcii som sa ocitol, keď svoj set ukončil Denes Toth. Na rad prišlo prekvapenie večera Donna Bucks. Keď som miestami nevnímal kto hrá, mal som pocit, že počujem Black Coffeho a to je už čo povedať. Akoby svojím spôsobom nadviazala na skvelý set Nurie Scarp z pred roka. Trochu si pamätám vyjadrenie jedného z organizátorov, že ženy DJky majú jemný cit pre výber trackov a dávajú do setu iný feeling ako muži. Nemýlil sa a skutočne som sa už druhý krát pocitovo ocitol niekde v zahraničí na kvalitnej párty na streche, kde si okrem iného môžete vychutnať aj západ slnka, alebo atmosféru okolitého mesta. Nuž jej hodinka prešla a už na začiatku setu dvojice PlusPlus sa objavili prvé kvapky, ktoré prerástli do hustého dažďa. Hudba sa na niekoľko minút vypla. Zašli sme na drink do budovy a neskôr sme dostali info, že párty opäť pokračuje. Ľudia, ktorí odišli sa vrátili a večer úspešne pokračoval. Set PlusPlus sme si užívali a ich záver ma dostal. Zahrali klasiku od Energy 52 – Cafe Del Mar v aktuálnom remixe Tale Of Us Renaissance. Pre mňa osobne toto bola čerešnička na tortičke celého večera. Poslednú hodinku eventu odohral Franklin Richards a o polnoci sa párty ukončila. Od Martina Molnára, ktorý je jeden z organizátorov, sme neskôr zistili, ako hodnotí tento ročník Rooftop Music Košice.


„Zjednotila nás myšlienka priniesť na Slovensko párty, ktorá by bola originálnym privítaním leta na neobvyklom mieste a s nekonvenčnou hudbou, ktorú musíte počúvať srdcom. Partnerom open air eventov je aj počasie a po prvýkrát v histórii Rooftop Music sme boli nútení kvôli výraznému ochladeniu a dažďu presunúť termín party. Ani v náhradnom termíne sme sa nevyhli krátkemu dažďu. Týmto by som sa chcel poďakovať DJom a hlavne ľuďom, ktorí nám aj na štvrtom ročníku Rooftop Music dôverovali, boli disciplinovaní a napriek krátkemu prerušeniu vytvorili fantastickú atmosféru.“

Na záver mi neostáva dodať nič iné, iba nech sa Rooftop Music Košice darí aj naďalej.

autor: Tom Roman

More in Music news

To Top